Ad Square
10394628_10152288654103380_2031411598537769774_n

Doğada Yoga Günleri Başladı…

Share on Facebook Bunu paylaş:YazdırFacebookLinkedInRedditE-postaStumbleUponGoogleTumblrPinterest Devamı →

selman ada

Selman Ada DOB Genel Müdürü Oldu…

Yaşamını Mersin’de sürdüren Besteci, Orkestra Şefi, Piyanist Selman Ada, 24 Temmuz 2014 tarihinde Devlet Opera ve... 

DSC_0027

L. Hair World’de Framesi Bakım Günleri Başladı…

Mersin’in ilk ve tek okullu bayan kuaförü Leyla Dilgil geçtiğimiz günlerde faaliyete geçirdiği L. Hair World... 

memoss001

Memoş Tantuni Kurumsallaşma Sürecini Hızlandırdı…

Mersin’in en lezzetli tantuni markası olan Memoş Tantuni son bir kaç yılda yaptığı değişimlerle tüketicilerin... 

DSC_0173

L.Hair World Açıldı…

Mersin’in ilk ”okulundan mezun” kuaför salonu açıldı. İngiltere’de yaşadığı yıllarda yüksek okul... 

3.299 views

Yılmaz Güney Parkı Yüzme Havuzları Törenle Açıldı…

Kategori : Ana Sayfa, Spor - Etiketler :, , , , , - Tarih : 08 Haziran 2013

yüzme havuzları açıldı-6

Sabırsızlık içindeki çocuklar, açılışı bekleyemeden kendilerini havuzun serin sularına bıraktı.

 yüzme havuzları açıldı-2

Akdeniz Belediyesi Yılmaz Güney Parkı içinde bulunan yüzme havuzları törenle hizmete açıldı. Törene katılan çocuklar, açılışı bekleyemeden, çığlık ve alkışlar arasında kendilerini yüzme havuzunun serin sularına bıraktı. Akdeniz Belediye Başkanı M. Fazıl Türk, “Yıllardır Mersin’de yaşadığı halde denizi görmeyen kadınlarımız, imkânı olmadığı için havuza gidemeyen çocuklarımız için böyle bir hizmete imza atmaktan, belediyesi olarak mutluyuz, gururluyuz” dedi.

yüzme havuzları açıldı-1

Akdeniz Belediyesi sınırları içindeki Şevket Sümer Mahallesi’ndeki Yılmaz Güney Parkı yüzme havuzlarının açılış törenine, Akdeniz Belediye Başkanı M. Fazıl Türk, Başkan Yardımcıları Makbule Kaplan, Hasan Çat ve İbrahim Çakan, meclis üyeleri, birim müdürleri, mahalle sakinleri, çocuklar ve gençler katıldı. Başkan Türk ve beraberindeki heyet, parkın içinde bulunan yüzme havuzlarının açılış kurdelesini birlikte kestikten sonra tesisi gezerek bilgi aldı ve havuzun keyfini çıkaran çocuklarla sohbet etti. Ardından bir konuşma yapan Başkan Türk, Yılmaz Güney Parkı ve yüzme havuzlarının yapımında emeği geçen belediye yetkilileri ve çalışanlara teşekkür etti.

 yüzme havuzları açıldı-3

‘Çocuklarımızın sevinci, ne kadar doğru bir iş yaptığımızın ispatıdır’

Konuşmasında, 30-40 yıldır Mersin’de yaşayan ancak deniz görmeyen, yüzme havuzuna gidemeyen insanlar olduğuna dikkat çeken Başkan Türk, “Bu durum, bizim eksiğimiz, ayıbımız değil midir? Evet, kamu ve yerel yöneticilerin ayıbıdır bu. Kent merkezi ile kenar mahalleler arasındaki uçurum, inşallah bizim yönetim anlayışımızla ortadan kalkacak. Bundan hiç kimsenin kuşkusu olmasın. Çocuklarımızın sevincini ve heyecanını görünce ben de mutlu oldum. Bugün burada şahit olduğumuz tablo, aslında ne kadar doğru ve güzel bir iş yaptığımızın da ispatıdır. Hayatlarında belki de hiç havuza gitmeyen çocuklarımız, bugün burada bu sıcağın altında havuzda yüzmenin keyfini ilk kez çıkarıyorlar. Yılmaz Güney Parkı ve Yüzme Havuzlarının yapımında ve işletmesinde emeği geçen arkadaşlara teşekkür ediyor, yüzme havuzlarımızın, başta çocuklarımız olmak üzere, bu bölgede yaşayan tüm insanlarımıza hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” diye konuştu.

 yüzme havuzları açıldı-5

‘Kamu ve yerel yöneticiler, merkez-varoş ayırımı yapmamalı’

Yerel yönetimlerin, herkese eşit davranmalı ve her bölgeye eşit hizmet götürmesi gerektiğinin altını çizen Başkan Türk, “Fakat gerek kentimizde, gerekse de ilçelerimizde, varoşlarda yaşayan yurttaşlarımıza, kent ve ilçe merkezlerine verilen hizmetlerin verilmediğini üzülerek görüyoruz. Ama bakın bizler, merkez veya varoş ayırımı yapmadan, aynı özen ve duyarlılıkla eşit hizmet sunuyoruz. Kimlik, inanç veya parti ayırımı yapmadan bütün halkımıza eşit ve adil hizmet vermenin mücadelesini veriyoruz. Genel perspektifimiz bu yöndedir ve bunun dışına çıkmak asla kabul edilemez. Nitekim bu anlayışı yerine getirmeyen, farklılıkları gözetip eşit hizmet sunmayanlara da halkımız gereken uyarıyı yapar” şeklinde konuştu.

yüzme havuzları açıldı-4

Başkan Fazıl Türk’ün konuşmasının ardından onlarca çocuk, kendilerini yüzme havuzlarının serin sularına bırakırken, tören, kokteylin ardından sona erdi. Yılmaz Güney Parkı’nda, farklı ebatlarda 3 adet yüzme havuzu, çok amaçlı salon, idare binası ve bir kafeterya bulunuyor. Şevket Sümer Mahallesi Hal Kompleksi karşısında bulunan tesisin açılışı 5 Mayıs 2012 Cumartesi günü, sanat ve siyaset dünyasından ünlü isimler ve Yılmaz Güney’in eşi Fatoş Güney’in de katıldığı görkemli bir tören ve konserler dizisiyle gerçekleştirilmişti.

Share on Facebook

Kategoriler

Popüler Konular

Rastgele Konular

iletişim

webmaster@thecitydergisi.com