Ad Square
10394628_10152288654103380_2031411598537769774_n

Doğada Yoga Günleri Başladı…

Share on Facebook Bunu paylaş:YazdırFacebookLinkedInRedditE-postaStumbleUponGoogleTumblrPinterest Devamı →

selman ada

Selman Ada DOB Genel Müdürü Oldu…

Yaşamını Mersin’de sürdüren Besteci, Orkestra Şefi, Piyanist Selman Ada, 24 Temmuz 2014 tarihinde Devlet Opera ve... 

DSC_0027

L. Hair World’de Framesi Bakım Günleri Başladı…

Mersin’in ilk ve tek okullu bayan kuaförü Leyla Dilgil geçtiğimiz günlerde faaliyete geçirdiği L. Hair World... 

memoss001

Memoş Tantuni Kurumsallaşma Sürecini Hızlandırdı…

Mersin’in en lezzetli tantuni markası olan Memoş Tantuni son bir kaç yılda yaptığı değişimlerle tüketicilerin... 

DSC_0173

L.Hair World Açıldı…

Mersin’in ilk ”okulundan mezun” kuaför salonu açıldı. İngiltere’de yaşadığı yıllarda yüksek okul... 

2.491 views

Yaz Dönemi Ücretsiz Tiyatro Kursları Başladı…

Kategori : Ana Sayfa, Kültür-Sanat - Etiketler :, , , , , - Tarih : 26 Temmuz 2013

tiyatro kursları başladı-2

Yaz dönemi ücretsiz tiyatro kursları başladı, başvuru için son kayıt tarihi 30 Ağustos

 tiyatro kursları başladı-4

Akdeniz’de Geleceğin Tiyatrocuları Yetişiyor

Akdeniz Belediyesi’nin yaz dönemi ücretsiz tiyatro kursları başladı. Geçmiş yıllarda olduğu gibi bu yıl da yoğun ilgi görmesi beklenen kursa sadece 2 hafta içerisinde 30’un üzerinde başvuru yapıldı. 1 Temmuz’da başlayan ve iki ay sürecek tiyatro kurslarına, başvuru ve kayıt için son gün 30 Ağustos 2013.

Mersin’de, sanatın ve sanatçının dostu ve en büyük destekçisi Akdeniz Belediyesi, yaz döneminde açtığı ücretsiz eğitim programlarıyla kültürel ve sanatsal etkinliklerine devam ediyor. Akdeniz Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından yaz tatilini verimli ve eğlenceli bir şekilde değerlendirmek isteyen gençler için tiyatro kursu başladı. Ücretsiz verilen kurslar sayesinde tiyatro sanatına gönül veren gençler, sahne tozunu yutmanın heyecanını yaşayacak.

 tiyatro kursları başladı-3

13 yaş üzerindeki herkesin başvurabileceği kursta kursiyerlere, teorik ve uygulamalı olarak, ‘genel sahne bilgisi, rol ve mimik, vücut ve dans eğitimi’, belediyenin konferans salonundaki sahnede, alanında yetkin tiyatro eğitmenleri tarafından veriliyor. Eğitimler, Salı ve Perşembe günleri, 14:00 ila 16:30 saatleri arasında veriliyor.

İki ay sürecek kurs sonunda tiyatro eğitimi alan gençler, beceri ve performanslarını, sergileyecekleri bir oyunla sanatseverlerin beğenisine sunacak. Ücretsiz tiyatro kurslarına başvurmak isteyen gençler, Akdeniz Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’ne, (0324) 336 6583 nolu telefondan dahili 131’den ulaşabilirler.

 tiyatro kursları başladı-1

Akdeniz Belediye Başkanı M. Fazıl Türk, tiyatro kursu hakkında yaptığı açıklamada, geçen yıllarda olduğu gibi bu dönemde de eğitimlere büyük bir ilgi beklediklerini ifade etti. Başkan Türk, “Sadece 2 hafta içerisinde 30’un üzerinde gencimiz tiyatro kursuna başvuru yaparak eğitim almaya başladı. Tabi bu sayının önümüzdeki günlerde artacağından eminiz. Tiyatroya gönül veren gençlerimiz ve çocuklarımızı kurslarımıza katılmaya davet ediyoruz. Çünkü biliyoruz ki bir toplumun kültür ve sanattaki seviyesi, o toplumun her alandaki gelişmişlik düzeyini yansıtır. Bu anlamda özellikle ailelere çağrım, sanatın hangi dalı olursa olsun, yeteneği olan çocuklarını bu tür aktivitelere yönlendirmeleri, onlara destek olmalarıdır. Belediyemizin sunduğu kurslar sayesinde onlarca gencimiz, içlerindeki tiyatro yeteneğini keşfetme fırsatı bulacaklar ve belki de kimisi ileride birer ünlü sanatçı olacaklar. Bunun için yeter ki gençlere imkân yaratalım ve onlara destek olalım” dedi.

Share on Facebook

Kategoriler

Popüler Konular

Rastgele Konular

iletişim

webmaster@thecitydergisi.com