Ad Square
10394628_10152288654103380_2031411598537769774_n

Doğada Yoga Günleri Başladı…

Share on Facebook Bunu paylaş:YazdırFacebookLinkedInRedditE-postaStumbleUponGoogleTumblrPinterest Devamı →

selman ada

Selman Ada DOB Genel Müdürü Oldu…

Yaşamını Mersin’de sürdüren Besteci, Orkestra Şefi, Piyanist Selman Ada, 24 Temmuz 2014 tarihinde Devlet Opera ve... 

DSC_0027

L. Hair World’de Framesi Bakım Günleri Başladı…

Mersin’in ilk ve tek okullu bayan kuaförü Leyla Dilgil geçtiğimiz günlerde faaliyete geçirdiği L. Hair World... 

memoss001

Memoş Tantuni Kurumsallaşma Sürecini Hızlandırdı…

Mersin’in en lezzetli tantuni markası olan Memoş Tantuni son bir kaç yılda yaptığı değişimlerle tüketicilerin... 

DSC_0173

L.Hair World Açıldı…

Mersin’in ilk ”okulundan mezun” kuaför salonu açıldı. İngiltere’de yaşadığı yıllarda yüksek okul... 

2.172 views

TOROS ÜNİVERSİTESİ BAHAR DÖNEMİNE SENFONİYLE BAŞLIYOR…

Kategori : Ana Sayfa, Kültür-Sanat - Etiketler :, , , , , , , , , - Tarih : 10 Şubat 2013

0002

Toros Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi tarafından organize edilen Çukurova Üniversitesi Devlet Konservatuarı Senfoni Orkestrası Academic Quartet 20 Şubat 2013 Çarşamba günü Toros Üniversitesinde izleyici ile buluşuyor.

 0003

Toros Üniversitesi 2012-2013 Akademik Yılı/Bahar Dönemi’ne hızlı bir giriş yaparak Çukurova Üniversitesi Senfoni Orkestrası Academic Quartet’i  ağırlamaya hazırlanıyor. 20 Şubat Çarşamba akşamı  19.30’da Toros Üniversitesi Bahçelievler Kampüsü‘nde gerçekleştirilecek olan konserin ayak sesleri ise şimdiden duyulmaya başladı. Ülkemizin 4. Senfoni Orkestrası olma özelliğini taşıyan ve yurtiçi-yurtdışı birçok saygın organizasyonda yer alan ekip, bu kez Toros Üniversitesi’nde sanatseverler ile biraraya geliyor.  Orkestra şefliğini Mustafa Necati Karataş’ın yapacağı gecedeYrd.Doç.Dr. Mustafa Bayık, Öğr.Gör. Levent Ayan, Öğr.Gör.Levent Taşkesen ve Öğr.Gör. Serdar Büyükedes solist olarak yer alıyor. Etkinlik gecesi, Klasik Batı Müziğinin yanı sıra seçilen ve yeniden uyarlanan  eserler de sanatseverlerin beğenisine sunulacak. Sıra dışı denemeleri ve çalışmaları ile bilinen Academic  Quartet, 20 Şubat gecesi görsel performansları ve iddalı repertuarları ile kalıpların dışına çıkarak unutulmaz bir geceye daha imza atacak. Hazırlanan program akışı ile temponun yükselerek devam edeceği bu etkinlikte siz sanatseverleri ve sanata destek veren tüm kurumları bir arada görmekten ve üniversitemizde ağırlamaktan mutluluk duyacağız.

0005

Toros Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Faruk Yalçın UĞURLU , Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün de dediği gibi ; Bir millet sanattan ve sanatkardan mahrumsa tam bir hayata malik olamaz. Böyle bir millet bir ayağı topal, bir kolu çolak, sakat ve alil bir kimse gibidir. Sanatsız kalan bir milletin hayat damarlarından biri kopmuş olur. Yani sanat bir toplum için vazgeçilmez unsurdur. Mersin’imize böyle bir katkı sağlamak bizim için önemli bir çabadır. Tüm halkımızı konserimize bekliyoruz.”dedi.

0004

Share on Facebook

Kategoriler

Popüler Konular

Rastgele Konular

iletişim

webmaster@thecitydergisi.com