Ad Square
10394628_10152288654103380_2031411598537769774_n

Doğada Yoga Günleri Başladı…

Share on Facebook Bunu paylaş:YazdırFacebookLinkedInRedditE-postaStumbleUponGoogleTumblrPinterest Devamı →

selman ada

Selman Ada DOB Genel Müdürü Oldu…

Yaşamını Mersin’de sürdüren Besteci, Orkestra Şefi, Piyanist Selman Ada, 24 Temmuz 2014 tarihinde Devlet Opera ve... 

DSC_0027

L. Hair World’de Framesi Bakım Günleri Başladı…

Mersin’in ilk ve tek okullu bayan kuaförü Leyla Dilgil geçtiğimiz günlerde faaliyete geçirdiği L. Hair World... 

memoss001

Memoş Tantuni Kurumsallaşma Sürecini Hızlandırdı…

Mersin’in en lezzetli tantuni markası olan Memoş Tantuni son bir kaç yılda yaptığı değişimlerle tüketicilerin... 

DSC_0173

L.Hair World Açıldı…

Mersin’in ilk ”okulundan mezun” kuaför salonu açıldı. İngiltere’de yaşadığı yıllarda yüksek okul... 

1.233 views

Toplu İş Sözleşmesi İmzalandı…

Kategori : Ana Sayfa - Etiketler :, , , , , , , , - Tarih : 04 Mayıs 2013

5222

Mersin Büyükşehir Belediyesi ile Türk-İş’e bağlı Belediye-İş Sendikası arasında toplu iş sözleşmesi imzalandı.

5223

Mersin Büyükşehir Belediyesi Kongre Sarayı’nda gerçekleşen imza töreninde Belediye-İş Sendikası Mersin Şube Başkanı Ali Sönmez, Tüm-Bel-Sen Mersin Şube Başkanı Recep Kara ile Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Macit Özcan da hazır bulundu.

Toplu İş Sözleşmesi’nin imzalanmasından önce Başkan Macit Özcan, 15 yıl içinde hayata geçirdikleri projeler hakkında personele ve bürokratlara fotoğraf eşliğinde bir sunum yaptı. 15 yılda birçok önemli hizmeti hayata geçirdiklerini kaydeden Başkan Macit Özcan, “Bu hizmetler sizlerin eseri. Bu hizmetlerin hepsinde siz belediye çalışanlarının emeği var.” dedi.

Yaklaşık yarım saat süren sunumun ardından toplu iş sözleşmesinin imza törenine geçildi. İlk sözü alan Belediye-İş Sendikası Mersin Şube Başkanı Ali Sönmez, “Öncelikle sözleşmede kendilerine gösterdiği iyi niyet ve hassasiyetten dolayı Başkan Macit Özcan’a teşekkür ediyorum.  Birçok Büyükşehir Belediyesi’nin yaptığı zamdan daha iyi oranda bir zam aldık. Yevmiyede tabanı 100 olarak belirledik ve bunun üzerine de yüzde 10 zam yapıldı. Tüm işçi kardeşlerime hayırlı olsun derken bu coşkulu kalabalığı 1 Mayıs’ta da meydanlarda görmek istiyorum.” dedi. Daha sonra söz alan Tüm-Bel-Sen Mersin Şube Başkanı Recep Kara, “Yıllardır sendikalar ile iyi bir diyalog içinde olan Başkan Macit Özcan’a tüm emekçiler adına teşekkür ediyorum.” dedi.

Son olarak söz alan Başkan Macit Özcan, “Öncelikle işçi kardeşlerimin maaşlarına yapılan bu zammın hayırlı olmasını diliyorum. Yapılan bu zamla işçilerimizin maaşları doyurucu bir meblağa ulaştı. Taşeron işçilerin de maaşlarında bir düzeltme yapmak istiyoruz ancak bunun için gerekli olan yasanın Hükümet tarafından çıkartılması gerekiyor.” dedi.

Mersin Büyükşehir Belediyesi’nde 982 işçinin istihdam edildiğini ifade eden Başkan Macit Özcan, “Bu yıl işçilerimizin tabanını tüm şartlarımızı zorlayarak 100 yaptık, ayrıca yüzde 10’luk zam verdik. Bu uygulamadan 872 işçimiz yararlandı. Yaptığımız en son zamla evli ve 2 çocuklu en düşük işçi maaşı 2 bin 850 liraya yükseldi. Türkiye şartlarında ortalamanın üstünde sayılacak bir rakam olmasına rağmen, inşallah önümüzdeki yıllarda daha fazla zam verme imkanına kavuşabiliriz.” dedi.

Konuşmaların ardından Mersin Büyükşehir Belediyesi ile Belediye-İş Sendikası arasında Mersin Büyükşehir Belediyesi işçilerini kapsayan toplu iş sözleşmesi, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Macit Özcan ve Belediye-İş Sendikası Mersin Şube Başkanı Ali Sönmez tarafından imzalandı.

5224

Share on Facebook

Kategoriler

Popüler Konular

Rastgele Konular

iletişim

webmaster@thecitydergisi.com