Ad Square
10394628_10152288654103380_2031411598537769774_n

Doğada Yoga Günleri Başladı…

Share on Facebook Bunu paylaş:YazdırFacebookLinkedInRedditE-postaStumbleUponGoogleTumblrPinterest Devamı →

selman ada

Selman Ada DOB Genel Müdürü Oldu…

Yaşamını Mersin’de sürdüren Besteci, Orkestra Şefi, Piyanist Selman Ada, 24 Temmuz 2014 tarihinde Devlet Opera ve... 

DSC_0027

L. Hair World’de Framesi Bakım Günleri Başladı…

Mersin’in ilk ve tek okullu bayan kuaförü Leyla Dilgil geçtiğimiz günlerde faaliyete geçirdiği L. Hair World... 

memoss001

Memoş Tantuni Kurumsallaşma Sürecini Hızlandırdı…

Mersin’in en lezzetli tantuni markası olan Memoş Tantuni son bir kaç yılda yaptığı değişimlerle tüketicilerin... 

DSC_0173

L.Hair World Açıldı…

Mersin’in ilk ”okulundan mezun” kuaför salonu açıldı. İngiltere’de yaşadığı yıllarda yüksek okul... 

1.430 views

Tarsus Volkan Konak’la Coştu…

Kategori : Ana Sayfa, Kültür-Sanat - Etiketler :, , , , , , - Tarih : 04 Eylül 2013

5487

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nın, 1 Eylül Dünya Barış Günü etkinlikleri çerçevesinde Tarsus’ta düzenlediği konserde Volkan Konak, Tarsusluları coşturdu. Tarsus Açık Hava Gösteri Merkezi’nde gerçekleşen ve Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Macit Özcan’ın da iştirak ettiği konseri yaklaşık 10 bin kişilik bir vatandaş topluluğu izledi. Konser öncesinde sahneye çıkarak bir konuşma yapan CHP Tarsus İlçe Başkanı Ali İlk, “Her yıl geleneksel olarak düzenlenen 1 Eylül Dünya Barış Günü etkinliklerinin bu yıl 10.’sunu düzenliyoruz. Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Macit Özcan’ın büyük destek ve katkılarıyla gerçekleştirdiğimiz Volkan Konak konserinde bizleri yalnız bırakmayan Tarsus Halkı’na çok teşekkür ediyorum. Dünya genelinde ve güzide Tarsus’umuzda barışın egemen olduğu bir yaşam tarzı ile bütün halkımızın 1 Eylül Dünya Barış Gününü saygı ve sevgilerimle kutluyorum.” dedi.

5486

Daha sonra sahneye çıkan Volkan Konak, “Dünya Barış Günü gibi anlamlı bir etkinlik çerçevesinde ve çok gelmeyi istediğim Tarsus’ta sahne almaktan büyük mutluluk duyuyorum.” dedi.

5485

Seslendirdiği değişik yörelere ait şarkılar, sahne performansı ve dinleyicilerle kurduğu diyalogla mükemmel bir performans sergileyen Volkan Konak, bazı şarkılarını da hayranlarıyla birlikte söyledi. Şarkılarının ara kısımlarında okuduğu şiirlerle de büyük beğeni kazanan Volkan Konak’ın seslendirdiği hareketli parçalarla Tarsuslular coştu. Yerine göre halayların çekildiği, yerine göre horonların tepildiği Volkan Konak konseri yaklaşık 2 saat sürdü.

5488

Konser sonrası sahneye gelerek sanatçı Volkan Konak’ı tebrik eden Başkan Macit Özcan, “Volkan Konak’ı Tarsus’a getirmekle gerçekten çok doğru bir iş yapmışız. Sizleri burada kardeşlik duyguları içerisinde eğlenirken görmek, bizim için en büyük mutluluktur.” dedi.

Daha önce Tarsus’ta neden böyle bir etkinlik düzenlemedikleri konusuna da açıklık getiren Başkan Macit Özcan, “Çünkü eski yasaya göre Tarsus, Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin sınırları içinde yer almıyordu. Yeni büyükşehir yasası ile artık Büyükşehir Belediyesi’ne bağlandınız. Mart ayında hem Tarsus, hem de Mersin Büyükşehir Belediyesi için oy kullanacaksınız. Dolayısıyla artık Tarsus’ta sadece kültür ve sanat etkinlikleri değil, her türlü yatırımı yapmaya da hazırız.” dedi. Yapılan kamuoyu araştırmalarında Tarsus ve Mersin Büyükşehir Belediyesi’ni CHP’nin kazandığının görüldüğünü sözlerine ekleyen Başkan Macit Özcan, “Siz bize destek verin, biz size hizmet vermeye hazırız.” dedi.

5490

Konuşmasının ardından Başkan Macit Özcan, sanatçı Volkan Konak’a çiçek ve plaket takdim etti.

Share on Facebook

Kategoriler

Popüler Konular

Rastgele Konular

iletişim

webmaster@thecitydergisi.com