Ad Square
10394628_10152288654103380_2031411598537769774_n

Doğada Yoga Günleri Başladı…

Share on Facebook Bunu paylaş:YazdırFacebookLinkedInRedditE-postaStumbleUponGoogleTumblrPinterest Devamı →

selman ada

Selman Ada DOB Genel Müdürü Oldu…

Yaşamını Mersin’de sürdüren Besteci, Orkestra Şefi, Piyanist Selman Ada, 24 Temmuz 2014 tarihinde Devlet Opera ve... 

DSC_0027

L. Hair World’de Framesi Bakım Günleri Başladı…

Mersin’in ilk ve tek okullu bayan kuaförü Leyla Dilgil geçtiğimiz günlerde faaliyete geçirdiği L. Hair World... 

memoss001

Memoş Tantuni Kurumsallaşma Sürecini Hızlandırdı…

Mersin’in en lezzetli tantuni markası olan Memoş Tantuni son bir kaç yılda yaptığı değişimlerle tüketicilerin... 

DSC_0173

L.Hair World Açıldı…

Mersin’in ilk ”okulundan mezun” kuaför salonu açıldı. İngiltere’de yaşadığı yıllarda yüksek okul... 

1.185 views

Susanoğlu’nda Kahve Sohbeti…

Kategori : Ana Sayfa - Etiketler :, , , - Tarih : 23 Ağustos 2013

1

BAŞKAN ÖZCAN: “TEKNİK DİREKTÖR İYİ OLURSA, HİZMETLER YERİNE GELİR”

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Macit Özcan, CHP Silifke İlçe Örgütü tarafından Atakent, Susanoğlu’nda bulunan Harnuplu kahvesinde düzenlenen sohbet toplantısına katıldı.

CHP Mersin Milletvekili Ali Rıza Öztürk ve CHP Silifke İlçe Yönetimi’nin de katıldığı toplantıda Başkan Macit Özcan, 7’den 70’e vatandaşın yoğun ilgisiyle karşılandı.

5

Başkan Macit Özcan, yeni çıkan büyükşehir yasası ile, sınırlarımızın il sınırı olarak değişeceğini, 350 km’lik bir alandan sorumlu olacaklarını belirterek, belde belediyelerin ve Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin çalışma alanlarına değindi. Başkan Özcan, “Büyük projeleri Büyükşehir Belediyesi, küçük projeleri Silifke Belediyesi yapacak. Ulaşım, otogar, mezarlık, kanalizasyon, içme suyu ve sinekle mücadele Mersin Büyükşehir Belediyesi’ne ait. Yeni büyükşehir yasası, beraberinde bir çok sıkıntıyı getirecek olsa da, bize verilen yetkiyi en iyi şekilde kullanacağız.” dedi.

4

Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin şimdiye kadar Huzurkent, Gözne ve Tece arasında elinden geldiğince alt yapıya ağırlık verdiğini, aşırı yağışların yarattığı sıkıntıların artık yaşanmadığını dile getiren Başkan Macit Özcan, “Teknik direktör iyi olursa, hizmetler yerine gelir” dedi.

2

    Yeni çıkan yasayla, 2014 yılının Mart ayından sonra İl Özel İdaresi’nin kapanacağını ve tüm yetki ile araç-gereçlerin Mersin Büyükşehir Belediyesi’ne devredileceğini hatırlatan Başkan Macit Özcan, “AKP’nin bu kanunu çıkarmasının sebebi; Mersin’in sınırlarını almak, ancak yapılan ankette CHP, Mersin’de birinci parti çıkıyor. Tarsus’ta birinci partiyiz, yine Silifke’de de %42 ile 1.partiyiz. Erdemli, Gülnar ve Anamur’da da belediyleri alacağımıza inanıyorum” dedi.

2014 yılında yapılacak olan yerel seçimlerden sonra tekrar göreve geldiğinde Silifke halkına şimdiden su parasını yarı fiyatına ineceği sözünü veren  Başkan Macit Özcan, “Burada öncelikle kanalizasyon, kaldırım ve asfaltı elden geçireceğiz. Anamur, Bozyazı, Silifke ve Taşucu’nda ayrı bir arıtma tesisi çalışmaları yapmak gerekiyor. Mersin Büyükşehir Belediyesi, bu yatırımları yapabilecek güçte. İnsan savaşa giderken güçlü olmalı. Ordu sizsiniz. Seçilen insan başarılı olursa hizmet ayağınıza gelir. Başarılı olmazsa hizmet ayağınıza gelmez. Güçlü Büyükşehir Belediyesi ile güçlü projeleri çözeceğiz” dedi.

3

Türkiye’de bir çok ilde hafif raylı sistem olduğunu, ancak Mersin’de bu projenin hükümet tarafından engellendiğini söyleyen Başkan Macit Özcan, “Ben artık CHP’yi iktidar, Kılıçdaroğu’nu başbakan olarak görmek istiyorum. 2014 yerel seçimlrinde başarılı sonuçlar alacağımıza inanıyorum. AKP’nin, 11 yıldır iktidar partisi olmasına rağmen Mersin’e getirdiği hiçbir proje, yenilik yok. Mersin neden kenara itildi? Çünkü Mersin’de CHP’li Büyükşehir Belediyesi var. Bu seçimde AKP, biz alacağız diyor ama şansı yüzde sıfır” dedi.

Daha sonra konuşan CHP Mersin Milletvekili Ali  Rıza Öztürk ise, CHP Silifke Belediye Başkanı aday adaylarını halka tanıtarak, yerel seçimlerin önemide değindi. Ali Rıza Öztürk, “Demokrasinin temel taşı yerel yönetimlerdir. AKP’ye oy veren vatandaşları düşünmeye davet ediyorum. Başkan Macit Özcan 15 yıldır Mersin’e hizmet veriyor. 15 yıl önceki altyapı sorunu artık yok. 2014 Yerel seçimlerden sonra Başkan Macit Özcan’ın görevine devam edeceğine inanıyorum” dedi.

Konuşmaların ardından vatandaşlar, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Macit Özcan’a sorunlarını ve taleplerini dile getirdi.

6

 

Share on Facebook

Kategoriler

Popüler Konular

Rastgele Konular

iletişim

webmaster@thecitydergisi.com