Ad Square
10394628_10152288654103380_2031411598537769774_n

Doğada Yoga Günleri Başladı…

Share on Facebook Bunu paylaş:YazdırFacebookLinkedInRedditE-postaStumbleUponGoogleTumblrPinterest Devamı →

selman ada

Selman Ada DOB Genel Müdürü Oldu…

Yaşamını Mersin’de sürdüren Besteci, Orkestra Şefi, Piyanist Selman Ada, 24 Temmuz 2014 tarihinde Devlet Opera ve... 

DSC_0027

L. Hair World’de Framesi Bakım Günleri Başladı…

Mersin’in ilk ve tek okullu bayan kuaförü Leyla Dilgil geçtiğimiz günlerde faaliyete geçirdiği L. Hair World... 

memoss001

Memoş Tantuni Kurumsallaşma Sürecini Hızlandırdı…

Mersin’in en lezzetli tantuni markası olan Memoş Tantuni son bir kaç yılda yaptığı değişimlerle tüketicilerin... 

DSC_0173

L.Hair World Açıldı…

Mersin’in ilk ”okulundan mezun” kuaför salonu açıldı. İngiltere’de yaşadığı yıllarda yüksek okul... 

6.343 views

Onur Kıratlı – Karacaoğlan Şelalesi…

Kategori : Ana Sayfa, Gezi - Etiketler :, , , , , , - Tarih : 09 Şubat 2013

001

Sıcaklar azimle devam ediyor. Bu sıcaklarda ne yapmalı? Nereye kaçmalı? Ya da nasıl serinlemeli? En Pratik çözüm milattan önce 1200’lü yıllarda yapılan keşif. Büyük bir kovayı su ile doldur ve içine gir yada kafanı içine göm. 2012 yılına geldik ama bunun üstüne bir teknik olduğunu düşünmüyorum. Hem ulaşması hemde gerçekleştirmesi kolay.

007 008

Şaka bir yana bu sıcak günlerden birinde şehirden biraz uzaklaşıp nasıl serinleriz diye düşünürken, kıymetli dostum Mazhar Özgür Biliz’ in telefonu ile harekete geçtik. Telefondaki “Pikniğe gidelim mi” cümlesi sıcaklık sensörlerimizi kapatıp açlık sensörlerimizi harekete geçirdi bir anda. Malum Antep’ liyim hiç dayanamam mangala. Elvanlı tarafına doğru yola çıktık ve şu meşhur alabalık çiftliklerinin olduğu bölgeye doğru yollandık.   Ancak bu sefer farklı bir yola doğru saptık. Köyün içinden sağa doğru ilerleyen yolumuzda  Hacı Halil Arpaç Köyü tabelasına kadar geldik ve buradan bir daha sağa dönüş yaptık. Bu kavşakta Karacaoğlan Deresi diye bir tabelaya rastladık ve bu tabela doğrultusunda ilerledik. Yol gitgide bozuluyor. Ve gidip gelenleri gördükçe şaşkınlığım 2 kat arttı.

009 010

Bizim milletimizin azmi karşısında bazen nutkum tutuluyor doğrusu. Girilmedik yol, keşfedilmedik patika bırakmıyorlar. Karacaoğlan şelalesine giderken bu tuhaf yerin keşfini yoğurdun keşfi ile aynı kefeye bile koydum bir ara. Hele birinin benden önce keşfetmesini hazmedemiyorum. Ağırıma gidiyor. Nasıl olur???

006 005

Neyse. nerede kalmıştık??? Evet gidiyorduk. Tepeleri aştık, dağları tırmandık, çölleri geçtik, dereler, vahalar, viyadükler, hanlar, hamamlar derken. Evet vardık. Biraz abarttım biliyorum ama bu yazım dili çokta hoşuma gidiyor. Ne yapayım serde balıkçılık var. :) Doğru söylemek gerekirse sapaktan itibaren topu topu 500mt. Bir dere kenarı ve bir piknik alanının yanında aracınızı bırakabilirsiniz. Bu alan standart piknik alanlarından farklı değil. Hafta sonu çok kalabalık olduğunu da unutmamak lazım. Ancak burayı farklı yapan şey az ilerde. Dereyi 100mt kadar takibin sonunda hatlar bir anda kopuveriyor. Buda nereden çıktı şimdi? Işınlandık mı nooldu acaba? Uzaylılar mı bizi esir aldı? Yada sıkı bir yumruk yedimde halen baygınlık durumundan çıkamadım mı acaba diye düşünüyor insan. Garip  bir durum.

004

Acayip güzel bir şelale. 30 senedir bu şehirdeyim, burnumun dibine şelale yapmışlar ama benim haberim yok. Nasıl olur? Bolca fotoğraf çektim. Fotoğraf bende uyuşturucu etkisi yapıyor sanki çektikçe güzelleşiyorum. Bu şelale ile ilgili çevredeki köylülere ve piknik alanının sahibine sorular sordum. Nedir hikayesi diye ama kimsenin bir bilgisi yok. Sonra şehre döndükten sonra patrona yani google’ a sorular sordum, adını bile bilmiyor. Sanki bu şelale daha önce hiç var olmamış da geçen hafta bir anda oluşmuş gibi. Ancak şunu söyleyebilirim. Fotoğrafları kendim çekmesem hadi canım photoshop bunlar derdim.  Burada bir süre vakit geçirip serinledikten ve fotoğraflarımı çektikten sonra sensörlerimiz uyarılara başladı yine. Yemek için dönmeye başladık geri. Sağolsun Mazhar dostumun elleri ile yaptığı şişleri vahşice yedim.

003002

Bir süredir yazılarımda hep dostluktan ve arkadaşlıktan bahseder dururum. Evet bu yerlerin bir çoğu arkadaşla, dostla güzeldir. Paylaşmadıkça dünyanın en iyi müziğini yapsanız ne fark eder ki? Onun için güzellikleri paylaşın ve dostlarınızla her fırsatta yeni yerlere yelken açın. Dostluk kazansın diyorum. Sevgilerle.

onur kıratlı

Onur Kıratlı

Share on Facebook

Kategoriler

Popüler Konular

Rastgele Konular

iletişim

webmaster@thecitydergisi.com