Ad Square
10394628_10152288654103380_2031411598537769774_n

Doğada Yoga Günleri Başladı…

Share on Facebook Bunu paylaş:YazdırFacebookLinkedInRedditE-postaStumbleUponGoogleTumblrPinterest Devamı →

selman ada

Selman Ada DOB Genel Müdürü Oldu…

Yaşamını Mersin’de sürdüren Besteci, Orkestra Şefi, Piyanist Selman Ada, 24 Temmuz 2014 tarihinde Devlet Opera ve... 

DSC_0027

L. Hair World’de Framesi Bakım Günleri Başladı…

Mersin’in ilk ve tek okullu bayan kuaförü Leyla Dilgil geçtiğimiz günlerde faaliyete geçirdiği L. Hair World... 

memoss001

Memoş Tantuni Kurumsallaşma Sürecini Hızlandırdı…

Mersin’in en lezzetli tantuni markası olan Memoş Tantuni son bir kaç yılda yaptığı değişimlerle tüketicilerin... 

DSC_0173

L.Hair World Açıldı…

Mersin’in ilk ”okulundan mezun” kuaför salonu açıldı. İngiltere’de yaşadığı yıllarda yüksek okul... 

926 views

MUHTARLAR ÖNCELİKLERİNİ BELİRLEYECEK…

Kategori : Ana Sayfa - Etiketler :, , , , - Tarih : 12 Mart 2013

Adsız

Mersin Kent Konseyi Genel Sekreteri Nuri Özdemir, vatandaşların devlet ve belediye karar alma süreçlerine katılımını artırmayı hedefleyen Stratejik Yerel Yönetişim Projesi kapsamında, katılımcı bir uygulama örneğiyle muhtarlardan mahallelerindeki öncelikli kamu hizmetlerine ilişkin görüşlerinin alınacağını belirtti.

Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti ortak finansmanıyla İçişleri Bakanlığı Mahalli İdareler Genel Müdürlüğü tarafından 2011 yılında yürütülmeye başlanan Stratejik Yerel Yönetişim Projesi’nin, geçtiğimiz yıl boyunca altı pilot ilde yürütülen çalışmalarını yirmi yerel yönetime yaygınlaştırmaya başladığını kaydeden Nuri Özdemir, “Proje kapsamında daha önce yürütülen çalışmalarda, vatandaş odaklı hizmet sunumunun geliştirilebilmesi için vatandaşların kamu hizmetlerinden memnuniyetini ele alan “vatandaş karnesi” ve kentin farklı bölgelerinde sunulan hizmetleri ve sosyo-ekonomik durumu anlamaya yönelik “sosyo-ekonomik haritalama” ve “belediye bütçesinin takibi” gibi katılımcı araçlar oluşturulmuştu.” dedi.

Bu kapsamda, katılımcı araçların Mersin uygulamaları için proje ekibinin 12-13 Mart tarihlerinde Mersin Kent Konseyi ile işbirliği içinde Mersin’de çeşitli belediye birimleri ve il müdürlükleriyle sunulan hizmetler hakkında görüşmeler gerçekleştireceğini ve Mersin’in muhtarlarıyla bir araya geleceğini kaydeden Nuri Özdemir, “Muhtarlarla yapılacak toplantı çok farklı bir oylamaya da ev sahipliği yapacak. Muhtarlar kendi mahallelerine ilişkin öncelikleri hizmet başlıklarına göre oluşturulacak sandıklarda oylama usulüyle belirleyecekler. Bu oylamayla,  ihtiyaçların ne ölçüde karşılandığının belirlenmesi ve buradan çıkan hizmet önceliklerinin belediyeler ve merkezi yönetim kuruluşlarının hizmet planlamasına katkı sağlaması amaçlanıyor. Mahalle Muhtarları toplantısı toplantısı  12 Mart 2013 Salı günü 15:00 – 16:00 saatleri arasında Mersin Büyükşehir Belediyesi Kongre ve Sergi Sarayı’nda gerçekleştirilecek.” dedi.

Mersin Büyükþehir Belediyesi

Share on Facebook

Kategoriler

Popüler Konular

Rastgele Konular

iletişim

webmaster@thecitydergisi.com