Ad Square
10394628_10152288654103380_2031411598537769774_n

Doğada Yoga Günleri Başladı…

Share on Facebook Bunu paylaş:YazdırFacebookLinkedInRedditE-postaStumbleUponGoogleTumblrPinterest Devamı →

selman ada

Selman Ada DOB Genel Müdürü Oldu…

Yaşamını Mersin’de sürdüren Besteci, Orkestra Şefi, Piyanist Selman Ada, 24 Temmuz 2014 tarihinde Devlet Opera ve... 

DSC_0027

L. Hair World’de Framesi Bakım Günleri Başladı…

Mersin’in ilk ve tek okullu bayan kuaförü Leyla Dilgil geçtiğimiz günlerde faaliyete geçirdiği L. Hair World... 

memoss001

Memoş Tantuni Kurumsallaşma Sürecini Hızlandırdı…

Mersin’in en lezzetli tantuni markası olan Memoş Tantuni son bir kaç yılda yaptığı değişimlerle tüketicilerin... 

DSC_0173

L.Hair World Açıldı…

Mersin’in ilk ”okulundan mezun” kuaför salonu açıldı. İngiltere’de yaşadığı yıllarda yüksek okul... 

2.151 views

MTSO Çin Yolcusu…

Kategori : Ana Sayfa - Etiketler :, , , , - Tarih : 02 Nisan 2013

logo fuar

Süs Bitkileri Sektörü İhracatçılarından Çin Halk Cumhuriyeti Çıkartması

 EVENT LOGO

Kentleşen dünyanın yeni ihtiyacı olan dış mekan süs bitkileri tarımda yeni katma değer olarak görülüyor. Yükselen pazarlara yakınlığı ile Türkiye bu konuda yeni oluşumlarla ilerliyor. Özellikle uygun iklimi, bol suyu ile “doğal sera” kabul edilen Mersin ve hinterlandı, tarımın yeni katma değeri olan Dış Mekan Süs Bitkileri için en ideal bölgelerden birisini oluşturuyor. Mersin Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) öncülüğünde oluşturulan “Mersin Flora Kümesi” bu anlamda bölgeye yeni bir sektör kazandırmaya çalışıyor. Yapılması planlanan Uluslararası Çukurova Bölgesel Havalimanı’nın hayata geçmesi ile sektörün ihracatında patlama yaşanması bekleniyor.

 mtso logo düz

T.C. Ekonomi Bakanlığı 2010/8 Uluslararası Rekabetçiliğin Desteklenmesi Tebliği kapsamında Mersin Ticaret ve Sanayi Odası koordinatörlüğünde Orta Anadolu Süs Bitkileri ve Mamulleri İhracatçıları Birliği ortaklığında 12URGE027 Kodu ile yürütülen “Dış Mekân Süs Bitkileri Sektöründe Dış Ticaret Kapasitesinin Artırılmasına Yönelik Üretici Kümelenmesi Projesi” süs bitkileri sektöründe faaliyet gösteren proje paydaşları ihracatçı firmalar ile beraber projeye başlayarak projenin İhtiyaç Analizi ve Eğitim Faaliyetleri aşamalarını tamamlamış ve Yurt Dışı Pazarlama Faaliyetleri aşamasına geçmiş bulunmaktadır.

 

Bu kapsamda 13-20 Nisan tarihlerinde Çin’in Şangay şehrine Ekonomi Bakanlığımızın katkıları ile kurumumuz koordinatörlüğünde ikili iş görüşmeleri, 17-20 Nisan Hortiflora Expo Fuarı ziyareti, üretici ziyaretleri, resim ve özel kurum/kuruluş ziyaretlerini kapsayan ticari heyet organizasyonu gerçekleştirilecektir.

ekonomi-bakanligi-logo

Ülkemiz ve bölgemizin tanıtıcı materyalleri ile gidilecek Şangay’da sektörün en önemli fuarları arasında yer alan Hortiflora Expo Fuarı (http://shanghai.hortiflorexpo.com/infoen.asp?infoid=116) ziyaret edilecek aynı zamanda fuar alanında firma profillerimize uygun düzenlenecek eşleştirmeler ile ikili iş görüşmeleri gerçekleştirilecektir.

Share on Facebook

Kategoriler

Popüler Konular

Rastgele Konular

iletişim

webmaster@thecitydergisi.com