Ad Square
10394628_10152288654103380_2031411598537769774_n

Doğada Yoga Günleri Başladı…

Share on Facebook Bunu paylaş:YazdırFacebookLinkedInRedditE-postaStumbleUponGoogleTumblrPinterest Devamı →

selman ada

Selman Ada DOB Genel Müdürü Oldu…

Yaşamını Mersin’de sürdüren Besteci, Orkestra Şefi, Piyanist Selman Ada, 24 Temmuz 2014 tarihinde Devlet Opera ve... 

DSC_0027

L. Hair World’de Framesi Bakım Günleri Başladı…

Mersin’in ilk ve tek okullu bayan kuaförü Leyla Dilgil geçtiğimiz günlerde faaliyete geçirdiği L. Hair World... 

memoss001

Memoş Tantuni Kurumsallaşma Sürecini Hızlandırdı…

Mersin’in en lezzetli tantuni markası olan Memoş Tantuni son bir kaç yılda yaptığı değişimlerle tüketicilerin... 

DSC_0173

L.Hair World Açıldı…

Mersin’in ilk ”okulundan mezun” kuaför salonu açıldı. İngiltere’de yaşadığı yıllarda yüksek okul... 

1.775 views

Minikler Huzurevi Sakinlerini Unutmadı…

Kategori : Ana Sayfa - Etiketler :, , - Tarih : 29 Mart 2013

DSCN0583

Mersin Yunuslar Kreş ve Anaokulu öğrencileri, “Yaşlılara Saygı Haftası” çerçevesinde Mersin Huzurevini ziyaret etti. Huzurevi sakinleri duygu dolu anlar yaşarken, minikler de beraberlerinde getirdikleri hediyeleri nine ve dedelere vererek onların gönüllerini aldı.

DSCN0577

Her yıl 18–24 Mart tarihleri arasında kutlanan “Yaşlılara Saygı Haftası”, minik öğrencilerle huzurevi sakinlerini bir araya getirdi. Mersin Yunuslar Kreş ve Anaokulu öğrencileri, Mersin Yardım ve İyilik Vakfı Huzurevini ziyaret etti. Huzurevi ziyaretinde, çocuklara yaşlılık kavramı ve yaşlılıkla ilgili algılarının gelişimine yönelik bir program uygulandı. Bu çerçevede anaokulu öğretmenleri ve huzurevi yetkilileri, öğrencileri huzurevi sakinlerinin yaşadığı mekânları gezdirdi. Yaşlıların yararlandığı yemekhane, bahçe gibi ortak kullanım alanları; yatak odası gibi özel yaşam alanları tanıtıldı. Minikler daha sonra huzurevi sakinleriyle bir araya geldiler. Buluşmada duygu dolu anlar yaşanırken, öğrenciler beraberlerinde getirdikleri hediyeleri yaşlı nine ve dedelere verdiler.

DSCN0575

Ziyaret programı hakkında konuşan Mersin Yunuslar Kreş ve Anaokulu Müdürü Gülşen Sümer, çocukların “Yaşlı, yaşlanma” gibi kavramları daha iyi anlayabilmeleri için Yaşlılara Saygı Haftası çerçevesinde huzurevi ziyaretini gerçekleştirdiklerini ifade etti. Öğrencilerin de bu etkinlikten son derece mutlu olduğunu vurgulayan Sümer, okul olarak hedeflerinin Atatürk ilke ve inkılâplarına bağlı, kolay iletişim kurabilen, büyüklerine saygılı bireyler için bir temel oluşturmak olduğunu sözlerine ekledi.

DSCN0574

Miniklerin ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Mersin Yardım ve İyilik Vakfı Huzurevi Müdürü Ertan Eren, yaşlıların çocukları çok sevdiğini ve çocuklarla bir araya gelmelerinin onlara moral aşıladığını söyledi. Mersin Huzurevinin son yıllarda kamuya daha açık hale geldiğini kaydeden Eren, “Mersin Huzurevi olarak birçok etkinliğe imza atıyoruz. Sözgelimi 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin yıldönümünde MTSO Konferans Salonunda huzurevi sakinlerimiz tarafından ‘Çanakkale Destanı Oratoryosu’ sahnelendi. Yoğun istek üzerine aynı oratoryoyu 8 Nisan Pazartesi günü saat 19.00’da Kültür Merkezinde yeniden sahneye koyacağız. Tüm Mersinlileri 8 Nisan günü Kültür Merkezine bekliyoruz” dedi.

DSCN0568

Share on Facebook

Kategoriler

Popüler Konular

Rastgele Konular

iletişim

webmaster@thecitydergisi.com