Ad Square
10394628_10152288654103380_2031411598537769774_n

Doğada Yoga Günleri Başladı…

Share on Facebook Bunu paylaş:YazdırFacebookLinkedInRedditE-postaStumbleUponGoogleTumblrPinterest Devamı →

selman ada

Selman Ada DOB Genel Müdürü Oldu…

Yaşamını Mersin’de sürdüren Besteci, Orkestra Şefi, Piyanist Selman Ada, 24 Temmuz 2014 tarihinde Devlet Opera ve... 

DSC_0027

L. Hair World’de Framesi Bakım Günleri Başladı…

Mersin’in ilk ve tek okullu bayan kuaförü Leyla Dilgil geçtiğimiz günlerde faaliyete geçirdiği L. Hair World... 

memoss001

Memoş Tantuni Kurumsallaşma Sürecini Hızlandırdı…

Mersin’in en lezzetli tantuni markası olan Memoş Tantuni son bir kaç yılda yaptığı değişimlerle tüketicilerin... 

DSC_0173

L.Hair World Açıldı…

Mersin’in ilk ”okulundan mezun” kuaför salonu açıldı. İngiltere’de yaşadığı yıllarda yüksek okul... 

1.965 views

Mezitli Belediye Başkanı Uğur Yıldırım Kursiyerleri Ziyaret Etti…

Kategori : Ana Sayfa - Etiketler :, , , , , , , , , , , , , - Tarih : 13 Şubat 2013

SONY DSC

Mezitli Belediye Başkanı Uğur Yıldırım, Belediye Başkanı Yrd. Enver Küçükalıç,  İlçe Milli Eğitim Müdürü  Muzaffer Nenni,   İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Kamil Durdu, Halk Eğitim Başmüdür Yrd.Veli Kılıç, Kızılay İlçe Başkanı Ahmet Aslan, meclis üyelerinden  Ali Doğaner, Cuma Uğur Taş ve Kale Köyü muhtarı Bayram Ali Şişman Kale Köy mahallesinde bulunan 2012-2013 eğitim-öğretim yılında faaliyete başlayan kursta eğitim gören kursiyerleri ziyaret etti.

SONY DSC mezitlilogo

Mezitli Belediyesi bünyesinde bulunan Sanat evlerinde, Mezitli İlçe Halk Eğitim Müdürlüğü  işbirliği çerçevesinde, 2013 yılı Ekim ayında, aşçılık, yağlı boya resim, ahşap boyama, vitray(cam süsleme) rölyef, kitre bebek, ev mefruşatı,  çocuk korosu, oda orkestrası, gitar, keman, bağlama, şan eğitimi, Türk Sanat ve Türk Halk müziği, aerobik, plates, halk oyunları, İngilizce Almanca,  Rusça ve makine nakışları dallarında usta eğitmenler tarafından kurslar  verilmektedir.

Mezitli Belediyesi Merkez Sanat Evi’ne bağlı olarak ilçemiz Menderes, Akdeniz ve Kale Köy mahallerinde eğitim gören kursiyerler, verilen kursların, kendilerine hem bir sosyal etkinlik hem de el becerilerini arttırmanın ve boş vakitlerini değerlendirmenin yanı sıra aile ekonomisine de katkı da bulunma yönünde çok faydalı olduğunu belirttiler ve kurslar için Başkan Yıldırım’a teşekkür ettiler.

SONY DSC

Belediye Başkanı Yıldırım; “Sanat evlerinde yaptığımız her türlü çalışmaya bu yıl Kale Köy Mahallesi’nde de, bu yeni binamızda başladık. On beş öğrencimizle birlikte gördüğünüz bu güzel eserleri hayata geçiriyoruz, kursiyerlerimizin yıl sonuna kadar çok daha önemli çalışmalar içerisinde olacaklarına inanıyorum. Bu on beş kursiyer arkadaşımız hem evinin kadını, hem bahçesiyle ilgilenmekte, hem de böylesine güzel ürünleri üreten, elleri mahir insanlarımız. Türk kadınının neler yapabildiğini bu eserlerde görüyoruz, kendilerine bir kez daha başarılar diliyor ve kutluyorum.”dedi.

Kursiyerlerle sohbet etme imkanı da bulan Başkan Yıldırım ve konuklara yöremize uygun sıkma, börek ve ayran ikram edildi.

SONY DSC

Share on Facebook

Kategoriler

Popüler Konular

Rastgele Konular

iletişim

webmaster@thecitydergisi.com