Ad Square
10394628_10152288654103380_2031411598537769774_n

Doğada Yoga Günleri Başladı…

Share on Facebook Bunu paylaş:YazdırFacebookLinkedInRedditE-postaStumbleUponGoogleTumblrPinterest Devamı →

selman ada

Selman Ada DOB Genel Müdürü Oldu…

Yaşamını Mersin’de sürdüren Besteci, Orkestra Şefi, Piyanist Selman Ada, 24 Temmuz 2014 tarihinde Devlet Opera ve... 

DSC_0027

L. Hair World’de Framesi Bakım Günleri Başladı…

Mersin’in ilk ve tek okullu bayan kuaförü Leyla Dilgil geçtiğimiz günlerde faaliyete geçirdiği L. Hair World... 

memoss001

Memoş Tantuni Kurumsallaşma Sürecini Hızlandırdı…

Mersin’in en lezzetli tantuni markası olan Memoş Tantuni son bir kaç yılda yaptığı değişimlerle tüketicilerin... 

DSC_0173

L.Hair World Açıldı…

Mersin’in ilk ”okulundan mezun” kuaför salonu açıldı. İngiltere’de yaşadığı yıllarda yüksek okul... 

1.809 views

Mersin’in En Kapsamlı Yerel Sanatçı Buluşması…

Kategori : Ana Sayfa - Etiketler :, , - Tarih : 07 Haziran 2013

sanat park etkinliği 2012 (3)

Sanat Park Etkinlikleri başlıyor

 sanat park etkinliği 2012 (2)

Akdeniz Belediyesi tarafından bu yıl 4’üncüsü düzenlenen “Geleneksel Sanat Park Etkinlikleri” başlıyor. Mersin’in en geniş katılımlı yerel sanatçı, aydın ve yazar buluşması, 31 Mayıs–1 Haziran 2013 tarihleri arasında Sanat Park’ta yapılacak.

 sanat park etkinliği 2012 (4)

Sanatın ve sanatçının dostu Akdeniz Belediyesi, Mersin’de fark yaratan kültür-sanat etkinliklerini sürdürüyor. Akdeniz Belediyesi’nin her yıl geleneksel hale getirdiği “Sanat Park Etkinlikleri”, bu yıl 4’üncü kez Mersinlilerle buluşuyor. Mersin Atatürk Evi yanında bulunan Sanat Park’ta 2 gün sürecek olan etkinlikte pek çok sanatçı, edebiyatçı, aydın ve müzik grubu eserlerini sergileyecek. Bu yıl 31 Mayıs–1 Haziran tarihlerinde gerçekleştirilecek olan Sanat Park Etkinliklerinde fotoğraf, resim ve heykel sergileri, müzik ve şiir dinletileri, panel ve tiyatro gösterileri yer alacak. Ayrıca bütün etkinlikler ücretsiz ve halka açık olacak.

 sanat park etkinliği 2012 (1)

“Sanata bakış yozlaştırılıyor”

Sanat Park etkinliklerine Mersinlilerin sahip çıktığına dikkat çeken Akdeniz Belediye Başkanı M. Fazıl Türk, her geçen yıl bu organizasyonu daha kapsamlı hale getirmeye çalıştıklarının altını çizdi. Sanata ve sanatçıya her zamankinden daha fazla sahip çıkılması gerektiğini vurgulayan Başkan Türk, “Ne yazık ki bu dönemde sanatçılar ve eserleri, hiç olmadığı kadar yozlaştırılmaya çalışılıyor. Hâlbuki sanat eseri, alışılmışın dışında, farklı olduğu müddetçe değerlidir. Aynı şekilde sanatçı da farklı düşünebilen, olaylara farklı bakış açılarıyla yaklaşabilendir. ‘Benim beğenmediğim sanat, sanat değildir’ mantığıyla sanatçıyı sindirmeye çalışmak kabul edilemez bir tutumdur. Siyasi otoritelerin tahakkümü altına girmiş bir sanat anlayışına karşıyız. Kendini özgürce ifade etmek isteyen sanatçılarımızı etkinliklerimize aktif olarak katılmaya davet ediyorum. Ayrıca Mersinli sanatseverleri ve tüm halkımızı da iki gün boyunca sürecek olan etkinliklerimize bekliyorum” şeklinde konuştu.

Kent sanatçıları bir arada

Sanat Park’ta halka açık program boyunca kültür ve sanat faaliyetlerine kentimizde sürdüren yazar, şair,  müzisyen, ressam, heykeltıraş, fotoğraf sanatçıları eserlerini sergileme fırsatı bulacak. Mersin halkı da müzik dinletileri, fotoğraf ve heykel sergileri, halk oyunları, tiyatro gösterileri, söyleşi ve konserleri ücretsiz olarak izleme olanağı elde edecek. Etkinliklere eserleriyle katkı verecek olan sanatçı, edebiyatçı ve aydınlar ise şöyle:

Adil Okay, Ali Osman Abalı, Altan Erkekli Sahnesi, A. Rahim Kılıç, Cafer Demirtaş, Cihan Barış Budak, Celal Temel, Çiğdem Ünal, Hasan Canel, Kerim Hanedan, Mehmet Bayırhan, Merhaba Sanat Tiyatrosu, Nazmi Bayır, Osman Yılmaz, Yahya Vurucu, Tiyatro Agon, Turan Ali Çağlar, Praksis Müzik Grubu, Selçuk Şahin Polat, Sadık Yaşar, Yaqup Tilermeni, Yılmaz Bozan, Yusuf Kenan Üçer.

_DSC0414

Share on Facebook

Kategoriler

Popüler Konular

Rastgele Konular

iletişim

webmaster@thecitydergisi.com