Ad Square
10394628_10152288654103380_2031411598537769774_n

Doğada Yoga Günleri Başladı…

Share on Facebook Bunu paylaş:YazdırFacebookLinkedInRedditE-postaStumbleUponGoogleTumblrPinterest Devamı →

selman ada

Selman Ada DOB Genel Müdürü Oldu…

Yaşamını Mersin’de sürdüren Besteci, Orkestra Şefi, Piyanist Selman Ada, 24 Temmuz 2014 tarihinde Devlet Opera ve... 

DSC_0027

L. Hair World’de Framesi Bakım Günleri Başladı…

Mersin’in ilk ve tek okullu bayan kuaförü Leyla Dilgil geçtiğimiz günlerde faaliyete geçirdiği L. Hair World... 

memoss001

Memoş Tantuni Kurumsallaşma Sürecini Hızlandırdı…

Mersin’in en lezzetli tantuni markası olan Memoş Tantuni son bir kaç yılda yaptığı değişimlerle tüketicilerin... 

DSC_0173

L.Hair World Açıldı…

Mersin’in ilk ”okulundan mezun” kuaför salonu açıldı. İngiltere’de yaşadığı yıllarda yüksek okul... 

1.015 views

Daha güçlü ve özgür yayıncılık adına birleşme kararı

Kategori : Ana Sayfa - Etiketler :, , , , , , - Tarih : 08 Ocak 2013

daha iyi3

Mersin’deki günlük yerel gazeteler daha güçlü ve özgür yayıncılık adına birleşme kararı aldı.

Uzun süredir birleşerek daha kaliteli ve bağımsız yayın yapma çabası içinde olan Mersin’deki gazete sahipleri verdikleri ortak karar ile gazetelerini birleştirdi.

NEDEN BİRLEŞİLDİ ?

Son dönemde sayıları giderek artan günlük gazetelerin Basın İlan Kurumundan aldıkları resmi ilan gelirleri düşmüş ve zarar eder duruma gelmişlerdi. Bu ekonomik sıkıntılar gazetelere yansımış hem içerik hem de baskı kalitesi ve sayısı anlamında geriye gidiş söz konusu olmuştu.

SÜREÇ NASIL İŞLEDİ ?

Mersin’de yayın yapan 16 günlük gazetenin sahipleri kendi aralarında yaptıkları toplantılarda birleşmelerin nasıl olacağı konusunda mutabakata vardı. Son olarak Mersin Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ahmet Ünal, Basın İlan Kurumu Kontrol hizmetleri Müdürü İbrahim Delibaş ve Mersin Şube Müdürü Umut Çor ile bir araya gelen gazete sahipleri daha etkili bir Mersin medyası yaratmak adına birleşme çalışmalarına son noktayı koydu.

MERSİN MEDYASINDA YENİ BİR SAYFA

Mersin Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ahmet Ünal yaptığı açıklamada bu birleşmelerin Mersin medyasında yepyeni bir sayfa açacağını söyledi. Mersin’de gazeteciliğin itibarının artırılması yolunda en önemli adımın atıldığını belirten Ünal İlan gazeteciliğine son vererek aynı dertten muzdarip diğer illere örnek olunduğunu sözlerine ekledi. Sayın Mehmet Atalay’ın Basın ilan Kurumu Genel Müdürlüğü’ne gelmesinin ardından yerel basında gözle görülür bir iyileşme olduğunu söyleyen Ünal, Genel Müdür Atalay’a da ayrıca teşekkürlerini iletti.

GÜÇLÜ BASIN İÇİN GÜÇBİRLİĞİ

Basın İlan Kurumu Kontrol Hizmetleri Müdürü İbrahim Delibaş yerel basının demokrasilerin olmazsa olmazı olduğunu belirterek güçlü yerel basın için güç birliği yapılması gerektiğini vurguladı. Delibaş , verdikleri karardan dolayı Mersinli gazetecileri tebrik etti.

MERSİN’E YAKIŞAN GAZETELER

Basın İlan Kurumu Mersin Şube Müdürü Umut Çor büyük hedefleri olan Mersin’in bağımsız güçlü ve kaliteli gazeteler ile daha da güzelleşeceğini belirtti. Gazetelerin bu birleşmeler sayesinde gelirlerini artırıp maliyetlerini düşüreceğini daha nitelikli ve etkin hale geleceğini belirten Çor gazete sahiplerini tebrik etti.

İLAN GAZETECİLİĞİNE SON

Gazete sahipleri adına konuşan Mersin Gazete Sahipleri Derneği Başkanı Mete Aktaş; ‘Güç birliği içerisinde daha etkin gazetecilik yapabilmek amacıyla alınmış kararın camiamıza hayırlar getirmesini dilerim dedi.’

birlesme-ve-satin-almada-yeni-rekor-h1535996

Olumlu bir havada geçen toplantı sonrası gazetelerin birleşmesi Basın İlan Kurumu’nda pasta kesilerek kutlandı.

Mersin’de daha önce 16 olan günlük gazete sayısı bu birleşmeler sonrası 9’a düştü . Ortaklıklar ve satın almalar sonrası 7 gazete cuma gününden itibaren yayınlanmayacak.

Share on Facebook

Kategoriler

Popüler Konular

Rastgele Konular

iletişim

webmaster@thecitydergisi.com