Ad Square
10394628_10152288654103380_2031411598537769774_n

Doğada Yoga Günleri Başladı…

Share on Facebook Bunu paylaş:YazdırFacebookLinkedInRedditE-postaStumbleUponGoogleTumblrPinterest Devamı →

selman ada

Selman Ada DOB Genel Müdürü Oldu…

Yaşamını Mersin’de sürdüren Besteci, Orkestra Şefi, Piyanist Selman Ada, 24 Temmuz 2014 tarihinde Devlet Opera ve... 

DSC_0027

L. Hair World’de Framesi Bakım Günleri Başladı…

Mersin’in ilk ve tek okullu bayan kuaförü Leyla Dilgil geçtiğimiz günlerde faaliyete geçirdiği L. Hair World... 

memoss001

Memoş Tantuni Kurumsallaşma Sürecini Hızlandırdı…

Mersin’in en lezzetli tantuni markası olan Memoş Tantuni son bir kaç yılda yaptığı değişimlerle tüketicilerin... 

DSC_0173

L.Hair World Açıldı…

Mersin’in ilk ”okulundan mezun” kuaför salonu açıldı. İngiltere’de yaşadığı yıllarda yüksek okul... 

2.793 views

Mersin Üniversitesinde Maskeli Balo…

Kategori : Ana Sayfa - Etiketler :, , , , , , , , - Tarih : 19 Ocak 2013

DSC_0550

Mersin Üniversitesi Öğrenci Konseyi ev sahipliğinde, Mimarlık ve Güzel Sanatlar Fakülteleri binasının avlusunda düzenlenen baloya öğretim üyeleri, öğrenciler ve mezunlar olmak üzere toplam 150 davetli katıldı. Mimarlık Bölümü öğrencileri Bora Özdoğan ve Rıdvan Fil’in koordinatörlüğünü yaptığı 17 kişilik organizasyon komitesinin bir aylık çalışması sonucunda gerçekleşen balo, Mersin’in en ambianslı eğlencelerinden biri olarak görülmektedir. Bu yıl ikincisi düzenlenen etkinliğin teması 70’ler olarak belirlendi. Bu tema kapsamında baloda konser veren Kibrit Kutusu Grubu rock’n roll parçalarını seslendirdi. Öğrenciler konser boyunca kesintisiz dans etti. Konser sonrasında dilek balonları uçuruldu ve gece DJ gösterisi ile sürdü. Akşam 19.00 da başlayan etkinlik 23.00 da sona erdi.  Bahar Şenlikleri kapsamında 3 Mayıs günü yapılması planlanan, ancak yağmur nedeniyle ertelenen balo, hafif esintili açık lacivert bir gökyüzü altında yaşandı.

DSC_0562

Baloya katılan öğrenciler, basında üniversitelerin bilimsel başarıları yerine olaylarla gündeme geldiğini, hayatın akışında bütün toplumda ara sıra karşılaşılan bazı olayların üniversitelerde de görülebileceğini, önemli olan birlikte bir şeyler paylaşabilmek, eğlenebilmek ve başarabilmektir. Öğrenciler, üniversitelerin bilimsel başarılarının ve etkinliklerinin artık daha fazla konuşulması gerektiğini belirttiler. Üniversiteler eğitim kurumları değil aynı zamanda sanatsal, kültürel, sosyal gelişim ortamlarıdır. Bunun en iyi örneği öğrenci ve öğretim elemanlarının düzenledikleri bilimsel, sanatsal, kültürel ve sosyal etkinliklerdir. Mersin’de ilk defa 2011 yılı bahar şenliklerinde yine aynı mekanda gerçekleştirilen balo sonrası maskeli-kostümlü balo kültürü yaygınlaşmaktadır. Mersin’in çeşitli mekanlarında yılbaşı ve benzeri özel günlerde artık bu tür özel etkinlikler düzenlenmektedir.

DSC_0541DSC_0539

Öğrencilerin etkinlik mesajı: “Maske, bireylerin günlük yaşamda isteyerek ya da farkına varmadan yüzlerine geçirdikleri birer yanılsamadır. Balo boyunca maske takan ve kişisel konumunu bir kenara bırakara eğlenen birey, gecenin sonunda maskeleri çıkarır ve kendi dünyasına döner. Günlük hayatta taktığımız veya zorunda olduğumuz maskeleri fark edemeyiz. Baloda maskeler açık ve dolaysızdır. Maske, ancak fark edildiği sürece ve yabancılığı hissedildiği an çıkarılabilir. Eğlence, balo boyunca hakkıyla yaşanır, biter ve hayat kendi mecrasında doğasıyla baş başa kalır. Bir balo eğlenceden ibaret değildir, birlikte başarma, eğlenme ve paylaşma duygusu yaşatır. Rekabet, yarış, gerilim, hırs, kazanma, kaybetme duyguları bir kenara bırakılır ve zamanın değeri güzel yanlarıyla bir arada yaşanır. Bul yıl ikincisi düzenlenen bu etkinliğin gelenekselleşmesi ve gündelik hayatın grileşmekte olan akışına ara verilerek renkleriyle, tasarımıyla ve müzikleriyle farklı bir akşamı yaşatma .

DSC_0571

 

 

 

Özden Nasıf

Share on Facebook

Kategoriler

Popüler Konular

Rastgele Konular

iletişim

webmaster@thecitydergisi.com