Ad Square
10394628_10152288654103380_2031411598537769774_n

Doğada Yoga Günleri Başladı…

Share on Facebook Bunu paylaş:YazdırFacebookLinkedInRedditE-postaStumbleUponGoogleTumblrPinterest Devamı →

selman ada

Selman Ada DOB Genel Müdürü Oldu…

Yaşamını Mersin’de sürdüren Besteci, Orkestra Şefi, Piyanist Selman Ada, 24 Temmuz 2014 tarihinde Devlet Opera ve... 

DSC_0027

L. Hair World’de Framesi Bakım Günleri Başladı…

Mersin’in ilk ve tek okullu bayan kuaförü Leyla Dilgil geçtiğimiz günlerde faaliyete geçirdiği L. Hair World... 

memoss001

Memoş Tantuni Kurumsallaşma Sürecini Hızlandırdı…

Mersin’in en lezzetli tantuni markası olan Memoş Tantuni son bir kaç yılda yaptığı değişimlerle tüketicilerin... 

DSC_0173

L.Hair World Açıldı…

Mersin’in ilk ”okulundan mezun” kuaför salonu açıldı. İngiltere’de yaşadığı yıllarda yüksek okul... 

1.188 views

Mersin Sineksiz Bir Yaz Geçiriyor…

Kategori : Ana Sayfa - Etiketler :, , - Tarih : 13 Temmuz 2013

5407

Mersin Büyükşehir Belediyesi, yaz mevsiminde Mersinli vatandaşlara büyük sıkıntı yaratan sivrisinek ve benzeri haşerelere karşı mücadelesinin sonucunu aldı.

Yaz mevsimi öncesi ve yaz süresince yapılan çalışmalar hakkında bir açıklama yapan Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Macit Özcan, “Yaz mevsiminde vatandaşlarımıza büyük sıkıntı yaratan sivrisinek ve benzeri haşerelere karşı verdiğimiz mücadele sonucunda, Mersin sineksiz bir yaz mevsimi geçiriyor.” dedi.

5409

     Haziran ayından bu yana Belediye’ye sivrisinekle ilgili hiçbir şikayetin gelmediğini vurgulayan Başkan Macit Özcan, “Sivrisineklerin yumurtlama evresi denilen kış döneminde çalışmalarına başlayan ekiplerimiz, araç filomuza kattığımız 21 adet sinek ilaçlama aracı ile bütün mahallelerimizde her gün ilaçlama yapmakta ve sivrisinekle ilgili bir sorun yaşanmamaktadır.”dedi.

Başkan Macit Özcan, “Kış ayları süresince köprü altları, dere kenarları, rögar ve depo gibi kışlaklara çekilen sineklerin tespit edilen alanlarında, belirli periyotlarla larva ve uçkun mücadelesi yapıldı. Belirlenen jit alanlarında uygun aralıklarla, yeterli dozlarda ilaçlama yapılarak, sivrisineklerin çoğalmaları önlendi. Aldığımız araçlarla da yaz mevsimini yaşadığımız bugünlerde mahalleler her gün düzenli olarak havadan ilaçlanmaktadır.” diye konuştu.

5408

Başkan Macit Özcan açıklamasının sonunda, “Elimizdeki araç ve teknik personelle yaptığımız çalışma neticesinde, şu ana kadar sivrisinek konusunda herhangi bir şikayet almadık. İnşallah aldığımız önlemlerle yaz mevsimi sonuna kadar da halkımız, sivrisineklerin ve benzeri haşerelerin yarattığı bir sıkıntıyla karşılaşmayacak. Görev yetki ve sorumluluğumuz bünyesinde, yaz mevsiminin sonuna kadar, her 2 mahalleye bir araç düşecek şekilde yoğun ilaçlama çalışmaları devam edecektir.” şeklinde konuştu.

 

 

 

Share on Facebook

Kategoriler

Popüler Konular

Rastgele Konular

iletişim

webmaster@thecitydergisi.com