Ad Square
10394628_10152288654103380_2031411598537769774_n

Doğada Yoga Günleri Başladı…

Share on Facebook Bunu paylaş:YazdırFacebookLinkedInRedditE-postaStumbleUponGoogleTumblrPinterest Devamı →

selman ada

Selman Ada DOB Genel Müdürü Oldu…

Yaşamını Mersin’de sürdüren Besteci, Orkestra Şefi, Piyanist Selman Ada, 24 Temmuz 2014 tarihinde Devlet Opera ve... 

DSC_0027

L. Hair World’de Framesi Bakım Günleri Başladı…

Mersin’in ilk ve tek okullu bayan kuaförü Leyla Dilgil geçtiğimiz günlerde faaliyete geçirdiği L. Hair World... 

memoss001

Memoş Tantuni Kurumsallaşma Sürecini Hızlandırdı…

Mersin’in en lezzetli tantuni markası olan Memoş Tantuni son bir kaç yılda yaptığı değişimlerle tüketicilerin... 

DSC_0173

L.Hair World Açıldı…

Mersin’in ilk ”okulundan mezun” kuaför salonu açıldı. İngiltere’de yaşadığı yıllarda yüksek okul... 

2.301 views

Mersin Kentsel Sit Alanı İçin Hareketli Günler Başladı…

Kategori : Ana Sayfa - Etiketler :, , - Tarih : 13 Şubat 2013

tramvay

Akdeniz Belediyesi tarafından ihale edilen “Koruma Amaçlı İmar Planı Revizyonu ve Kentsel Tasarım Projesi”nde Üst Kurul toplantısı yapıldı. Mersin Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Macit Özcan ve Akdeniz Belediye Başkanı M. Fazıl Türk’ten oluşan üst kurul, Mersin Garı ve Mersin Kültür Merkezi arasında kalan 40 hektarlık “Kentsel Sit Alanı” ile ilgili 1/5000 ölçekli nazım imar planını onayladı.

111 114

Akdeniz Belediyesi’nce ‘Kent merkezini canlı kılmak, kentin tarihsel kimliğini belirginleştirmek, tarihi binaları kente ve turizme açmak’ amacıyla yürütülen “Kentsel Tasarım ve Revizyon” projesinde, tasarım çalışmaları son aşamaya geldi. Daha önce Proje Danışma Kurulu tarafından onaylanan planlar, Büyükşehir Belediye Meclisine gitmeden önce son kez Koruma Amaçlı İmar Planı Revizyonu ve Kentsel Tasarım Projesi Üst Kuruluna sunuldu. Mersin Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Macit Özcan ve Akdeniz Belediye Başkanı M. Fazıl Türk’ten oluşan üst kurul, Mersin Garı ve Mersin Kültür Merkezi arasında kalan 40 hektarlık “Kentsel Sit Alanı” ile ilgili 1/5000 ölçekli nazım imar planını görüşmek üzere bir toplantı gerçekleştirdi. Toplantıya Üst Kurul üyelerinin yanı sıra Kültür ve Turizmden sorumlu Mersin Vali Yardımcısı M. Suphi Olcay, proje yüklenicisi yetkilileri ile Akdeniz Belediyesi ve Büyükşehir Belediyesi şehir plancıları katıldı. Toplantıda ilk olarak proje müellifi tarafından Mersin Garı ve Mersin Kültür Merkezi arasında kalan 40 hektarlık “Kentsel Sit Alanı” 1/5000 ölçekli nazım imar planı ile ilgili bir sunum gerçekleştirildi. Üst kurul ve kurumların temsilcileri, plan üzerinde küçük revizyonların yapılması konusunda mutabakata vardılar ve planı onayladılar.

 koruma amaçlı imar planı revizyonu

Trenden inen denizi görecek, yeşil alan artacak

 1111

Üst kurulun mutabakata vardığı revizyona göre, Mersin Garı-deniz bağlantısı açılacak. Mersin Garında trenden inen veya gar civarından geçen yurttaşlar denizi görebilecek. Ayrıca, başta Valilik binası civarı olmak üzere kentsel sit alanı içerisindeki yeşil alan miktarı arttırılacak. Proje müellifi, söz konusu değişiklikleri 1/5000 ölçekli plan üzerinde revize edecek. Ardından, bu planları proje yürütücüsü olan Akdeniz Belediyesi’ne teslim edecek. Akdeniz Belediyesi de, planın son halini Büyükşehir Belediye Meclisine sunacak. Son olarak proje müellifi tarafından 1/1000 ölçekli uygulama imar planları da revize edilerek Akdeniz Belediyesi’ne teslim edilecek ve ilgili kurullar 1/1000 ölçekli uygulama imar planları için toplanacak.

 112

Share on Facebook

Kategoriler

Popüler Konular

Rastgele Konular

iletişim

webmaster@thecitydergisi.com