Ad Square
10394628_10152288654103380_2031411598537769774_n

Doğada Yoga Günleri Başladı…

Share on Facebook Bunu paylaş:YazdırFacebookLinkedInRedditE-postaStumbleUponGoogleTumblrPinterest Devamı →

selman ada

Selman Ada DOB Genel Müdürü Oldu…

Yaşamını Mersin’de sürdüren Besteci, Orkestra Şefi, Piyanist Selman Ada, 24 Temmuz 2014 tarihinde Devlet Opera ve... 

DSC_0027

L. Hair World’de Framesi Bakım Günleri Başladı…

Mersin’in ilk ve tek okullu bayan kuaförü Leyla Dilgil geçtiğimiz günlerde faaliyete geçirdiği L. Hair World... 

memoss001

Memoş Tantuni Kurumsallaşma Sürecini Hızlandırdı…

Mersin’in en lezzetli tantuni markası olan Memoş Tantuni son bir kaç yılda yaptığı değişimlerle tüketicilerin... 

DSC_0173

L.Hair World Açıldı…

Mersin’in ilk ”okulundan mezun” kuaför salonu açıldı. İngiltere’de yaşadığı yıllarda yüksek okul... 

1.324 views

Mersin Doğu Girişi Denetimleri…

Kategori : Ana Sayfa - Etiketler :, , - Tarih : 07 Haziran 2013

doğu girişi kaldırım kontrolü 018

Akdeniz Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, kaldırım işgallerine geçit vermiyor

 doğu girişi kaldırım kontrolü 009

Mersin’in Doğu Girişinde Denetimler Arttırıldı

Akdeniz Belediyesi, yaklaşan Akdeniz Oyunları öncesinde kent genelindeki denetimlerini arttırdı. Zabıta Müdürlüğüne bağlı ekipler, Huzurkent’ten Mersin Limanı’na kadar uzanan doğu girişinde kaldırım işgallerine izin vermiyor.

 doğu girişi kaldırım kontrolü 011

Akdeniz Belediyesi’nde Akdeniz Oyunları öncesinde hareketli günler devam ediyor. Kentimizde Haziran ayı içerisinde yapılacak olan 17’nci Akdeniz Oyunları arifesinde Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri merkez mahallelerde bulunan tüm sokakların yol ve kaldırımlarını yeniliyor. Park ve Bahçeler Müdürlüğü ile Temizlik İşleri Müdürlüğü de kendi sorumluluk alanlarında hummalı bir çalışma yürütüyorlar. Öte yandan Akdeniz Belediyesi Zabıta Müdürlüğü de denetim ve kontrollerini sıklaştırdı.

Zabıta Müdürlüğü, geçtiğimiz günlerde Büyükşehir Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ve emniyet birimleri ile ortaklaşa başlattığı denetimleri aralıksız sürdürüyor. Özellikle Mersin’in doğu girişinde sıklaştırılan denetimlerde, kaldırım işgallerinin kalıcı olarak önüne geçilmesi hedefleniyor. Bu amaçla Akdeniz Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, Huzurkent’ten Mersin Limanı’na kadar olan yaklaşık 20 kilometrelik bölümde yer alan işletmelere gerekli uyarılar yapıldı. İşyerlerine ait tabela, tezgâh, stand ve benzeri malzemelerin kaldırımların üzerine konulması engellendi. Ayrıca kaldırım üzerine araç parkı yapılmasına da izin verilmiyor.

 doğu girişi kaldırım kontrolü 019

Doğu girişine 4 aşamalı plan

Akdeniz Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü Kentsel Yenileme ve Koruma birimi de Zabıta Müdürlüğü’nün Mersin’in doğu girişine yönelik çalışmalarına refakat ediyor. Birim yetkilileri, kentin doğu girişine yönelik 4 aşamalı plan çerçevesinde çalışma yürüttüklerini belirttiler. Buna göre ilk olarak Mersin Limanı Karşısı Ahmet Taner Kışlalı Köprüsü yanında kurulu bulunan hayvan pazarı kaldırıldı. Ardından hali hazırda devam eden kaldırım işgallerini önlemeye yönelik çalışmaya geçildi. Bu aşamanın ardından Mersin’in doğu girişinde bulunan refüj ve kavşakların iyileştirilmesi ve peyzaj düzenlemeleri tamamlanacak. Son olarak da söz konusu doğu girişini teşkil eden Çevre Yolu üzerinde bulunan ev ve işyerlerinin cephe iyileştirmeleri başlayacak.

 mehmet altuntaş

Konuyla ilgili bilgi veren Akdeniz Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Altuntaş, kent estetiğini önemsediklerini, yaklaşan Akdeniz Oyunlarına katılacak sporcu ve konuklar üzerinde güzel bir Akdeniz ve Mersin imajı oluşturmaya çalıştıklarını ifade etti. Bu amaçla Akdeniz Belediyesi’nin bütün birimlerinin yoğun bir çaba gösterdiğini sözlerine ekleyen Başkan Yardımcısı Altuntaş, “Biz Akdeniz Belediyesi olarak kent estetiği konusunda uzun süreden beri hassas bir biçimde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Akdeniz Oyunları’nın 17’ncisinin kentimizde yapılacak olması, bizim dışımızda diğer ilgili kurumların da konuya ciddiyetle eğilmesini sağladı. Gerek kent dokusunun korunması ve gerekse kentin siluetinin iyileştirilmesi açısından kurumların elbirliği ile çalışma yapması, sadece Akdeniz Oyunları özelinde değil, aynı zamanda uzun vadede de kentimizin yararına olacaktır” dedi.

Share on Facebook

Kategoriler

Popüler Konular

Rastgele Konular

iletişim

webmaster@thecitydergisi.com