Ad Square
10394628_10152288654103380_2031411598537769774_n

Doğada Yoga Günleri Başladı…

Share on Facebook Bunu paylaş:YazdırFacebookLinkedInRedditE-postaStumbleUponGoogleTumblrPinterest Devamı →

selman ada

Selman Ada DOB Genel Müdürü Oldu…

Yaşamını Mersin’de sürdüren Besteci, Orkestra Şefi, Piyanist Selman Ada, 24 Temmuz 2014 tarihinde Devlet Opera ve... 

DSC_0027

L. Hair World’de Framesi Bakım Günleri Başladı…

Mersin’in ilk ve tek okullu bayan kuaförü Leyla Dilgil geçtiğimiz günlerde faaliyete geçirdiği L. Hair World... 

memoss001

Memoş Tantuni Kurumsallaşma Sürecini Hızlandırdı…

Mersin’in en lezzetli tantuni markası olan Memoş Tantuni son bir kaç yılda yaptığı değişimlerle tüketicilerin... 

DSC_0173

L.Hair World Açıldı…

Mersin’in ilk ”okulundan mezun” kuaför salonu açıldı. İngiltere’de yaşadığı yıllarda yüksek okul... 

3.816 views

Küçük Adımlardan Büyük Zaferlere; Dodi Anaokulu…

Kategori : Ana Sayfa, Kültür-Sanat - Etiketler :, , , , , , - Tarih : 03 Şubat 2013

DSC_0238

Dilek Sultanoğlu Benzetsel 1981 doğumlu bir Mersin’li bir girişimci. Toros Kolejinden sonra Bilkent Üniversitesi Ticaret Yönetimi bölümünden mezun olan Benzetsel ‘in altı yaşında bir oğlu var ve tam beş yıldır okul öncesi eğitim hizmetleri sektöründe. Sektöre girişi tamamen vesilelerle dolu; Oğlu 2 yaşına bastığında Mersin’deki kreşleri gezip araştırmaya başlayan Dilek Benzetsel ziyaret ettiği kurumlarda hep bir eksikle karşılaşır. Her yönüyle tamam, eksiksiz bir kurum bulamaz. Bunun üzerine aradığı kreşi kendi kurmaya karar verir. Eşinin desteğini de alan Benzetsel 2008 yılında ‘’Dodi Çocuk Dünyası’’ ile başladığı yola bugün ‘’Dodi Beyaz Kule Anaokulu’’nda devam etmektedir.

DSC_0248

İlker ve Dilek Benzetsel çiftinin her gün biraz daha büyüyen Mersin’e kazandırdıkları eğitim yuvası 800m2’si kapalı alan olmak üzere tam 2.5 dönüm üzerine kurulu. Kadrolarında dalında uzmanlaşmış ve uzun yıllardır okul öncesi eğitimde hizmet veren profesyoneller var. Okul donanımı ve eğitim sistemi ile Türkiye sıralamasına bile girmeyi başaran Dodi Beyaz Kule Anaokulu Mersin’lilere pek çok ilki yaşatmış. Amaçları algılarının en açık olduğu 0-6 yaş grubu çocuklara her şeyi bir bütün olarak sunmak ve seçimi onlara bırakmak. Kurumda öğretmenler, psikolog ve velilerin işbirliğiyle çocukların takipleri özenle yapılıyor. Çocukların kendi tercihleri üzerinde yoğunlaşarak yaşamlarının bütününe yansıyacak seçimler yapmalarına yardımcı olunmakta. Bu yaş gruplarında çocukların dikkat süreleri oldukça kısa olduğundan özenle hazırlanan eğitim programlarıyla Dodi Beyaz Kule Anaokulu’nda çocuklara oyun tadında eğitim veriliyor. ‘’Keşke şu da olsaydı’’ diyebileceğiniz her konu bu kurumda zaten mevcut. Dodi Beyaz Kule Anaokulu’nda her çocuk bir birey olarak kabul ediliyor ve kendi seçimlerini kendisinin yapmasına izin veriliyor.

DSC_0254 DSC_0259

Dodi Beyaz Kule Anaokulu donanım yönünden de çok zengin, okulda yok yok. Akıllı tahta ile eğitim veren sınıflar, enstrümanlarla donanmış müzik odası, bale-dans salonu, heykel seramik odası, serbest oyun odası, aletli jimnastik salonu, satranç odası, sinema-tiyatro-konferans salonu, kostüm odası, İngilizce odası, uyku odaları, revir, bebek bakım üniteleri, yemek odası, parti evi, psikolojik danışmanlık ofisi, bahçe satrancı, oyun parkı, kum havuzu, tenis kortu, basketbol sahası, futbol sahası, duvar boyama üniteleri, trafik parkı, organik sebze-meyve bostanı, ördek havuzu, at binme alanı, hayvanat bahçesi, piknik kamelyaları, arıtmalı yüzme havuzu ve liste daha uzayıp gidiyor. Kurumun eğitim kadrosu da gayet zengin; okul öncesi ve yardımcı öğretmenlerin dışında Müzik, heykel-seramik, beden eğitimi, modern dans-bale, satranç, İngilizce ve drama öğretmenleri de Dodi Beyaz Kule Anaokulunun kadrolu personelleri arasında.

DSC_0072 DSC_0216

Çocukların ilk tanıştıkları kurum onların okul hayatındaki başarısını ve özgüvenini belirleyecek en önemli unsurdur.  Dodi Beyaz Kule Anaokulu kesinlikle bu bilinçle kurulmuş bir okul. Modern eğitim sistemi ile bir yuva sıcaklığını birleştirerek çocuklarımıza doğumdan ilköğretim çağına kadar hizmet veriyorlar. Kurumun kurucu Müdürü Dilek Benzetsel’in sözleriyle; ‘’En kıymetli varlıklarınızı en kıymetlilerimiz arasına alarak, küçük adımlardan büyük zaferlere ulaştırıyoruz’’

DSC_0113

 

Özden Nasıf

Share on Facebook

Kategoriler

Popüler Konular

Rastgele Konular

iletişim

webmaster@thecitydergisi.com