Ad Square
10394628_10152288654103380_2031411598537769774_n

Doğada Yoga Günleri Başladı…

Share on Facebook Bunu paylaş:YazdırFacebookLinkedInRedditE-postaStumbleUponGoogleTumblrPinterest Devamı →

selman ada

Selman Ada DOB Genel Müdürü Oldu…

Yaşamını Mersin’de sürdüren Besteci, Orkestra Şefi, Piyanist Selman Ada, 24 Temmuz 2014 tarihinde Devlet Opera ve... 

DSC_0027

L. Hair World’de Framesi Bakım Günleri Başladı…

Mersin’in ilk ve tek okullu bayan kuaförü Leyla Dilgil geçtiğimiz günlerde faaliyete geçirdiği L. Hair World... 

memoss001

Memoş Tantuni Kurumsallaşma Sürecini Hızlandırdı…

Mersin’in en lezzetli tantuni markası olan Memoş Tantuni son bir kaç yılda yaptığı değişimlerle tüketicilerin... 

DSC_0173

L.Hair World Açıldı…

Mersin’in ilk ”okulundan mezun” kuaför salonu açıldı. İngiltere’de yaşadığı yıllarda yüksek okul... 

1.864 views

Kazanlı Halkından Belediyeye Teşekkür…

Kategori : Ana Sayfa - Etiketler :, , , , , , , , , , - Tarih : 02 Ağustos 2013

kazanlı muhtarı süleyman serin

Mahallenin girişinden denize kadar inen 2 kilometre uzunluğundaki 330 ve 335 sokaklar asfaltlandı

 kazanlı halkından akdenize teşekkür-5

Kazanlı Halkından Akdeniz Belediyesi’ne Pankartlı Teşekkür

Akdeniz Belediyesi, Kazanlı Mahallesi’nde bulunan ve geçmiş dönemlerde ihmal edilen 330 ila 335 numaralı sokakları asfalta kavuşturdu. Yaklaşık 2 kilometre uzunluğundaki sokaklar denize kadar asfaltla kaplanırken, mahalle sakinleri, bölgeye hizmetleri nedeniyle sokaklara astıkları pankartlarla, Akdeniz Belediyesi’ne ve Başkan M. Fazıl Türk’e teşekkürlerini dile getirdiler.

Akdeniz Belediyesi, geçmiş yıllarda ihmal edilen mahallelere hizmetlerine aralıksız devam ediyor. Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından Kazanlı Mahallesi’nde bulunan ve 2 kilometre uzunluğunda, etrafı tarım alanları ve konutlarla çevrili olan 330 ila 335 sokak, mahallenin girişinden deniz kenarına kadar asfaltla kaplandı.

 kazanlı halkından akdenize teşekkür-1

Sivil araç, bölgedeki üreticilerin çiftçilerin kullandığı iş makineleri ve yaya trafiğinin yoğunluğu açısından, bir sokaktan çok, cadde işlevi gören söz konusu sokakların üzerindeki evlerde yaşayan yurttaşlar, yıllardır maruz kaldıkları toz ve topraktan kendilerini kurtardığı için Akdeniz Belediyesi’ne, Başkan Fazıl Türk ve Fen İşleri ekiplerine şükranlarını ifade ettiler.

Kazanlı Mahalle Muhtarı Süleyman Serin de sevincini, sokaklara astırdığı dev afişlerle gösterdi, hizmetleri dolayısıyla mahalle sakinleri adına Başkan Türk’e minnettarlığını dile getirdi. Kazanlı Mahallesi sakinlerinin şu anki en büyük talebi ise, adı geçen sokaklarda bulunan su kanalının ıslah edilip üzerinin kapatılması. Akdeniz Belediyesi’nin hizmetleri nedeniyle teşekkürlerini sunan mahalle sakinleri duygu ve düşüncelerini şöyle dile getirdi:

 kazanlı halkından akdenize teşekkür-2

Kazanlı Muhtarı Serin: ‘15 yıldır gelmeyen hizmetlere kavuştuk’

Kazanlı Muhtarı Süleyman Serin: “Yıllardır, 330 ila 335 sokaklarımızın asfaltlanmasına hasret kalmıştık. Akdeniz Belediyesi’nin ve Başkanımız Sayın Mehmet Fazıl Türk’ün bize en büyük hediyesidir. Kazanlı halkı olarak bu asfalta adeta susamıştık. Çok minnettarız. Mahallemize yıllardır gelmeyen bir hediyedir bu hizmet. 15 yılda gelmeyen yolu ve hizmeti, Akdeniz Belediyesi’nden kısa sürede aldık. Başkanımız, mahallemize 2 buçuk kilometre uzunluğunda yol yaptı. Şu anda Kazanlı sakinleri, tozdan, topraktan, çamurlu sokaklardan kurtulmuştur. Sayın Başkanıma çalışmalarında başarılar diliyor, şükranlarımı sunuyorum. Kazanlı Muhtarı ve mahalle sakini olarak en büyük dileğimiz, bu sokaklarımızdan geçen su kanalının üzerinin kapatılmasıdır. Böylece mahallemiz sinek, sivrisinek, koku ve çöplerden de arınacaktır. Mahallem adına Akdeniz Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Fazıl Türk’e tekrar teşekkür ediyorum.”

 kazanlı halkından akdenize teşekkür-3

‘Çok belediye başkanı geldi geçti ama!’

 

Hayati Bulut: “Diyebilirim ki 4-5 yıldır bu sokaklardan hiç kimse geçemiyordu. Yazın toz ve toprak çilesini çekiyorduk. Kışın da çamur deryasına dönüyordu bu sokaklarımız. Birçok belediye başkanı geldi geçti ama ne bu sokaklara çözüm buldu ne de kanala. Sağ olsun muhtarımızın girişimleri ve Akdeniz Belediyesi’nin de duyarlılığı sayesinde sokaklarımız asfalta kavuştu. Kendilerine, hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyorum. Toz ve toprak yüzünden kapı ve pencerelerimizi açamıyorduk. Şimdi tozdan, toprak ve çöplerden kurtulduk. Artık kapı ve pencerelerimizi açabiliyoruz, balkonlarımızı kullanabiliyor, rahat ve temiz nefes alabiliyoruz.”

‘Yıllardır yaşadığımız büyük bir sıkıntı ortadan kaldırıldı’

Emin Açıkgöz: “Akdeniz Belediyesi, mahallemizde yıllardır yaşadığımız çok büyük bir sorunu ortadan kaldırdı. Akdeniz Belediyesi’ne, mahallemize sağladığı asfalt hizmeti için teşekkür ediyoruz. Gerek yayalar, gerekse de araç sürücüleri, çiftçilerimiz, yaz veya kış demeden bu sokaklardan artık rahatlıkla geçebilecekler. Değerli Başkanımıza, asfalt hizmeti için teşekkür ediyorum.”

 kazanlı halkından akdenize teşekkür-4

‘Onca belediye başkanı geldi, hiçbiri ilgilenmedi’

Kamil Bulut: “Başkanımıza 100 bin kere teşekkür ediyorum. Tozdan, topraktan, çamurdan, pislikten kurtulduk. Onca belediye başkanı geldi gitti ama hiçbiri ilgilenmedi. Muhtarımızın da çabası ve başkanımızın duyarlılığı sayesinde sokaklarımız asfaltlandı, temiz ve düzenli bir görünüme kavuştu.”

Share on Facebook

Kategoriler

Popüler Konular

Rastgele Konular

iletişim

webmaster@thecitydergisi.com