Ad Square
10394628_10152288654103380_2031411598537769774_n

Doğada Yoga Günleri Başladı…

Share on Facebook Bunu paylaş:YazdırFacebookLinkedInRedditE-postaStumbleUponGoogleTumblrPinterest Devamı →

selman ada

Selman Ada DOB Genel Müdürü Oldu…

Yaşamını Mersin’de sürdüren Besteci, Orkestra Şefi, Piyanist Selman Ada, 24 Temmuz 2014 tarihinde Devlet Opera ve... 

DSC_0027

L. Hair World’de Framesi Bakım Günleri Başladı…

Mersin’in ilk ve tek okullu bayan kuaförü Leyla Dilgil geçtiğimiz günlerde faaliyete geçirdiği L. Hair World... 

memoss001

Memoş Tantuni Kurumsallaşma Sürecini Hızlandırdı…

Mersin’in en lezzetli tantuni markası olan Memoş Tantuni son bir kaç yılda yaptığı değişimlerle tüketicilerin... 

DSC_0173

L.Hair World Açıldı…

Mersin’in ilk ”okulundan mezun” kuaför salonu açıldı. İngiltere’de yaşadığı yıllarda yüksek okul... 

2.600 views

Kardeş Şehir Oberhausen’den Mersin’e Ziyaret…

Kategori : Ana Sayfa - Etiketler :, , , , - Tarih : 27 Eylül 2013

Oberhausen Kenti

Oberhausen Kenti

Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin resmi davetlisi olarak kentimize gelen, Almanya’da bulunan kardeş kentimiz Oberhausen Belediye Başkanı Klaus Wehling, beraberinde Belediye Meclis Üyesi ve Başkan Vekili Steffi Opoitz, Belediye Meclis Üyeleri Karl Heinz Emmerich, Hans Jurgen ve Yusuf Karaçelik ile Özel Kalem Müdürü Desbina Kallinikidou, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Macit Özcan’ı makamında ziyaret etti.

5555

2004 yılında yapılan kardeş şehir anlaşmasıyla, Oberhausen ile Mersin’in kardeş şehir olduğunu söyleyen Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Macit Özcan, “İki şehir arasında, başta öğrenciler olmak üzere kültür, sanat ve diğer konularda kardeş şehir ilişkilerini çok iyi bir şekilde sürdürüyoruz.” dedi.

Kardeş şehir ilişkilerinin, iki ülkenin ve kardeş olan iki şehrin birbirlerini tanımasında çok önemli olduğunu belirten Başkan Macit Özcan, “Sayın başkanla 2004 yılından beri tanışıyoruz. Çok iyi arkadaşlığımız ve dostluğumuz var. Önümüzdeki süreçte ikimizin de yerel seçimleri var. Bizim 2014 Mart ayında, sizin de Mayıs ayında seçimleriniz var. Makamlar gelip geçidir. Belediye Başkanlığı görevinden sonra da dostluğumuzun devam etmesini temenni ediyorum. Kendisine ve heyetine tekrar hoş geldiniz diyorum.”dedi.

5552

Başkan Macit Özcan’ın misafirperverliğinden çok memnun olduklarını söyleyen Oberhausen Belediye Başkanı Klaus Wehling, “Sayın başkanın dediği gibi, 2004’de kardeş şehir ilişkilerimiz başladı. 2004 yılında kendisinde bulduğumuz sıcaklığı, şu an yine aynı şekilde hissediyoruz. O günden bu yana her şey çok güzel gelişti. Bu gelişimizde şehrin her yerini gezemedik ama çok açık anlaşılıyor ki Mersin, son bir kaç yılda çok değişmiş ve gelişmiş. Mersini daha çok görmek istiyoruz. Mersinle kardeş şehir olmaktan çok onur duyuyorum. Şehirlerimiz arasındaki anlaşma, bizim için çok önemli. Ama daha da önemlisi kişiler arasındaki ilişkilerdir. Biz şu an kendimizi gerçek dost ve arkadaş olarak hissediyoruz.”dedi.

9463250Mersin-Gece-Manzarasi

Share on Facebook

Kategoriler

Popüler Konular

Rastgele Konular

iletişim

webmaster@thecitydergisi.com