Ad Square
10394628_10152288654103380_2031411598537769774_n

Doğada Yoga Günleri Başladı…

Share on Facebook Bunu paylaş:YazdırFacebookLinkedInRedditE-postaStumbleUponGoogleTumblrPinterest Devamı →

selman ada

Selman Ada DOB Genel Müdürü Oldu…

Yaşamını Mersin’de sürdüren Besteci, Orkestra Şefi, Piyanist Selman Ada, 24 Temmuz 2014 tarihinde Devlet Opera ve... 

DSC_0027

L. Hair World’de Framesi Bakım Günleri Başladı…

Mersin’in ilk ve tek okullu bayan kuaförü Leyla Dilgil geçtiğimiz günlerde faaliyete geçirdiği L. Hair World... 

memoss001

Memoş Tantuni Kurumsallaşma Sürecini Hızlandırdı…

Mersin’in en lezzetli tantuni markası olan Memoş Tantuni son bir kaç yılda yaptığı değişimlerle tüketicilerin... 

DSC_0173

L.Hair World Açıldı…

Mersin’in ilk ”okulundan mezun” kuaför salonu açıldı. İngiltere’de yaşadığı yıllarda yüksek okul... 

1.337 views

Kadın Sağlığı Eğitimi Sertifika Dönemi…

Kategori : Ana Sayfa - Etiketler :, , , - Tarih : 07 Haziran 2013

sertifika töreni-1

Akdeniz Belediyesi’nin kadınlara yönelik başlattığı sağlık seminerlerinin ilk etabı sona erdi

 sertifika töreni-2

Eğitimlere Katıldılar Sertifikalarını Aldılar

 sertifika töreni-3

Akdeniz Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nün, Akdeniz ilçe sınırları içinde kalan bütün mahallelerde yaşayan kadınlara yönelik olarak başlattığı ‘Kadın Sağlığı Eğitimi Seminerleri’nin ilk etabı sona erdi. Güneş Mahallesi’nde düzenlenen eğitimlere katılan ilk gruptaki kadınlara törenle sertifikaları verildi.

Akdeniz Belediyesi, Aile Planlaması Vakfı ve Akdeniz Toplum Sağlığı Merkezi işbirliğiyle düzenlenen ‘Kadın Sağlığı Eğitimi’ seminerlerinin ilk bölümü sona erdi. Kadınları sağlık alanında bilinçlendirmeyi hedefleyen seminerlere katılan farklı yaş grubundaki 20 kadın, sertifikalarını törenle aldı. Güneş Mahallesi Sanat Atölyesi’nde düzenlenen sertifika törenine, Akdeniz Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Mehtap Sili, Çocuk ve Gençlik Yaşam Merkezi yetkilileri ile eğitim seminerlerine katılan mahalleli kadınlar katıldı. Törenin yapıldığı salonda bulunan minik çocuklar da annelerinin sertifika heyecanına ortak oldu.

 sertifika töreni-4

Sertifika dağıtımı öncesi kısa bir konuşma yapan Mehtap Sili, 13 hafta süren sağlık eğitimi programına katılan kadınlara ve eğitimleri veren uzmanlara teşekkür etti. Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Mehtap Sili, “Akdeniz Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğümüz ile Akdeniz Toplum Sağlığı Merkezi işbirliğinde düzenlediğimiz Kadın Sağlığı Eğitim Seminerleri’ne büyük önem vermekteyiz. Bu kapsamda siz değerli katılımcılara verilen ‘güvenli annelik, beslenme, çocukluk ve ergenlik, üreme sağlığı ve aile planlaması, aile içi iletişim ve kadın hakları’ gibi eğitimlerin, gelecekteki yaşamınızda sizlere büyük faydalar ve kolaylıklar sağlayacağına inanıyorum. Eğitimlere katılan kadınlardan tek isteğimiz, burada kazandıkları bilgi ve tecrübeleri, yakın çevreleriyle paylaşmaları ve bu sayede daha çok kadına ulaşmalarıdır. Böylelikle eğitimlerimiz çok daha büyük kitlelere ulaşacak ve amaca hizmet edecektir. Bu son değildir, başka eğitimlerde sizlerle birlikte olmaya devam edeceğiz” dedi.

 sertifika töreni-5

60 yaşında seminerlere katıldı, sertifikasını aldı

Konuşmaların ardından, eğitim seminerine katılan 20 kadın, Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Mehtap Sili ve Dr. Didem Gediz Gelegen’in elinden sertifikalarını aldılar. Sertifika töreninde ismi ilk okunan kişi ise, Adile Bakrak adlı kadın oldu. 60 yaşına rağmen hiç üşenmeden seminerlere katıldığını ifade eden Bakrak, sağlık eğitimlerinin büyük faydasını gördüğünü söyledi. Bugüne dek hiç bilmediği birçok konuda artık bilgi sahibi olduğunu dile getiren Adile Bakrak, sertifikasını gururla göstererek, Akdeniz Belediyesi’ne, Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü çalışanlarına ve eğitimleri veren uzmanlara teşekkür etti.

Share on Facebook

Kategoriler

Popüler Konular

Rastgele Konular

iletişim

webmaster@thecitydergisi.com