Ad Square
10394628_10152288654103380_2031411598537769774_n

Doğada Yoga Günleri Başladı…

Share on Facebook Bunu paylaş:YazdırFacebookLinkedInRedditE-postaStumbleUponGoogleTumblrPinterest Devamı →

selman ada

Selman Ada DOB Genel Müdürü Oldu…

Yaşamını Mersin’de sürdüren Besteci, Orkestra Şefi, Piyanist Selman Ada, 24 Temmuz 2014 tarihinde Devlet Opera ve... 

DSC_0027

L. Hair World’de Framesi Bakım Günleri Başladı…

Mersin’in ilk ve tek okullu bayan kuaförü Leyla Dilgil geçtiğimiz günlerde faaliyete geçirdiği L. Hair World... 

memoss001

Memoş Tantuni Kurumsallaşma Sürecini Hızlandırdı…

Mersin’in en lezzetli tantuni markası olan Memoş Tantuni son bir kaç yılda yaptığı değişimlerle tüketicilerin... 

DSC_0173

L.Hair World Açıldı…

Mersin’in ilk ”okulundan mezun” kuaför salonu açıldı. İngiltere’de yaşadığı yıllarda yüksek okul... 

909 views

Gönüllü Gençler Yenişehir’de…

Kategori : Ana Sayfa - Etiketler :, , , , - Tarih : 24 Ağustos 2013

DSC_2291

Yenişehir Belediyesi    ve     Gençlik    Servisleri    Merkezi’nin işbirliği ile 16-31 Ağustos tarihleri arasında düzenlenen 7. Uluslararası Gönüllü Gençlik Kampı’na katılan öğrenciler Cumhuriyet Mahallesi Müfide İlhan parkı’nda çalışmalarına devam ediyor.

 

Almanya,Fransa,İrlanda,İspanya,İsviçre,Japonya,Kanada,Kosova ve Sırbıstan’dan   toplam 18 üniversite öğrencisi çalışmalarının yanı sıra sosyal ve kültürel etkinliklerde de bulunuyor. Irk, din, dil, cinsiyet ayrımı gözetmeksizin tüm dünya gençliğinin katılımına açık olan Uluslararası Gönüllü Gençlik Kampı’nda öğrenciler hafta sonları hariç  tüm gün  çalışıyor. Şu anda Cumhuriyet Mahallesi Müfide İlhan parkı’nda ağaç dikimi, toprak çapalaması, çiçek, süs bitkisi ve çim ekimi ile uğraşan öğrenciler hafta sonları ve boş zamanlarında Mersin’in tarihi ve turistik yerlerini geziyor.

Çalışmalar hakkında bilgi veren Yenişehir Belediye Başkanı İbrahim Genç; şu anda 9 ülkeden gelmiş olan gençlerin oluşturduğu Gençlik Kampımızda gençler; benzer gönüllü programları yürütseler de, asıl hedefleri doğaya ve topluma hizmet  etmektir.Kampa katılan arkadaşlara çalışma,eğitim,gezi ve  rehberlik konusunda ev sahipliği yapmaktayız.Uluslararası kültür mübadelesi kapsamında yapılan bu çalışmanın amacı, Mersin’i ve Türkiye’yi tanıtmaktır. Bu kamp sayesinde değişik ülkelerden gelen öğrenciler, Mersin’in tarihi, kültürel ve doğal zenginliklerini tanıma fırsatı bulmaktadırlar. Bu sayede ülkerine dönen gençler, ülkemizin dışarıda tanıtılmasına dolaylı olarak katkıda bulunacaklardır dedi.

 

Gençlik kampına katılan yabancı öğrenciler de; Türkiye’de bulunmaktan dolayı mutluluk duyduklarını, ülkelerine döndüklerinde edindikleri iyi izlenimleri anlatacaklarını söylediler.

Share on Facebook

Kategoriler

Popüler Konular

Rastgele Konular

iletişim

webmaster@thecitydergisi.com