Ad Square
10394628_10152288654103380_2031411598537769774_n

Doğada Yoga Günleri Başladı…

Share on Facebook Bunu paylaş:YazdırFacebookLinkedInRedditE-postaStumbleUponGoogleTumblrPinterest Devamı →

selman ada

Selman Ada DOB Genel Müdürü Oldu…

Yaşamını Mersin’de sürdüren Besteci, Orkestra Şefi, Piyanist Selman Ada, 24 Temmuz 2014 tarihinde Devlet Opera ve... 

DSC_0027

L. Hair World’de Framesi Bakım Günleri Başladı…

Mersin’in ilk ve tek okullu bayan kuaförü Leyla Dilgil geçtiğimiz günlerde faaliyete geçirdiği L. Hair World... 

memoss001

Memoş Tantuni Kurumsallaşma Sürecini Hızlandırdı…

Mersin’in en lezzetli tantuni markası olan Memoş Tantuni son bir kaç yılda yaptığı değişimlerle tüketicilerin... 

DSC_0173

L.Hair World Açıldı…

Mersin’in ilk ”okulundan mezun” kuaför salonu açıldı. İngiltere’de yaşadığı yıllarda yüksek okul... 

3.815 views

Gelişim Koleji ve Voleybol…

Kategori : Ana Sayfa, Spor - Etiketler :, , , , , , , - Tarih : 30 Mart 2013

DSCN0515

Voleybolla ortaokul yıllarımda tanışan ve bütün öğrenim hayatım boyunca farklı takımlarda voleybol oynayan Zeynep Satılmışoğlu  2004 Yılında Mersin Üniversitesi Eğitim Fakültesi Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliğinden mezun oldu. 2006 yılında Özel Güney Gelişim Kolejinde Beden Eğitimi Öğretmenliği yapmaya başlayan yetenekli sporcu, öğretmenliğin yanı sıra Gelişim Kolejinin spor kulübünün de voleybol antrenörlüğünü üstlendi ve yedi yıldır görevini başarıyla yerine getirmekte olan Zeynep Koç bize Gelişim Koleji Voleybol Takımını anlattı;

_DSC4738

Sporda başarının sistemli programlı ve organize çalışmalar sonucu elde edebileceğine inanıyorum. Çalışmalarımızı hep bu doğrultuda yürüttük ve hedeflerimizi uzun vadeli tuttuk. Bu nedenle okula ilk geldiğim yıllarda alt yapı çalışmalarına büyük önem verdim.  İlk etapta çocuklara voleybolu sevdirip takım sporunun kazanımlarını ilke edindik. Dostluk, arkadaşlık, spor disiplini ve sorumluluk gibi özellikleri kazanmalarına özen gösterirken akademik başarılarını da sporla paralel tutmanın ne kadar önemli olduğunun hep farkındaydık. Hedefimiz hem başarılı hem yetenekli sporcular yetiştirmek oldu ve bu konuda başarılı olduğumuzu düşünüyorum. Oyuncularımız yıllardır disiplinli bir şekilde voleybol çalışmalarına aksatmadan katılırken okulu da hiç ihmal etmediler.

_DSC4460 _DSC4474

Katıldığım eğitim ve seminerler doğrultusunda öncelikle antrenmanlarımızı modern tekniklerle çeşitlendirerek sporun psikolojik yönünü de unutmayıp voleybolu sevdirmek için çalıştım. Voleybolda başarının süreklilik kazanması için iyi bir altyapı oluşumuna sahip olmak şart. Bu seneki oyuncularımız yedi yıldır voleyboldan kopmadan severek çalıştılar ve Türkiye Finallerine gitmeye hak kazandılar. Ortalama 2000 takım arasında ilk sekiz takım arasına girebilmek bu yaş grubu için çok ciddi bir başarıydı. Oyuncularımın geldiği nokta alt yapıdaki öğrencilerimiz için de ciddi bir motivasyon kaynağı oluyor ve alt yapıdaki miniklerimize iyi birer örnek oluyorlar. Bu sene ortalama 50 öğrencimizin katıldığı voleybol antrenmanlarımıza duyulan ilgi her geçen yıl daha da artıyor.

DSCN0413

Voleybol sporu adına gerek oluşum gerek gelişim anlamında aldığım bütün kararlarda arkamda olup beni destekleyen Özel Güney Gelişim Koleji Kurucuları Fikri Budur(Spor Kulubü Başkanı) ve Burhan Tekniker başta olmak üzere bütün yöneticilerimize, idari kadromuza teşekkürü bir borç biliyorum. Sporu her zaman önemsediler ve vizyonlarında tuttular. Mersinin en iyi spor salonunda en iyi ekipmanlarla çalışıyoruz. Moral-motivasyon anlamında da her zaman yanımızdalar. Tüm süreç boyunca çocuklarımızın voleybola duydukları ilgiyi her anlamda destekleyerek türlü fedakarlıklar yapıp bizi yalnız bırakmayan velilerimize de ayrıca teşekkür ederim. Yalnız olmadığımızı bilmek, ekip ruhunu hissedebilmek bizi güçlü tutuyor.  Dört büyük şehrin yanı sıra Mersin’imizin de Türkiye Finallerine gidiyor olması gerçekten gurur verici. Şimdiki hedefimiz Aksaray’da  oynayacağımız final maçlarını da kazanarak Mersin’ e kupayla dönmek. Bizi onurlandıran oyuncularımı yürekten kutluyorum ve başarılarının devamını diliyorum.

DSCN0552

Hazırlayan : Özden Nasıf

Share on Facebook

Kategoriler

Popüler Konular

Rastgele Konular

iletişim

webmaster@thecitydergisi.com