Ad Square
10394628_10152288654103380_2031411598537769774_n

Doğada Yoga Günleri Başladı…

Share on Facebook Bunu paylaş:YazdırFacebookLinkedInRedditE-postaStumbleUponGoogleTumblrPinterest Devamı →

selman ada

Selman Ada DOB Genel Müdürü Oldu…

Yaşamını Mersin’de sürdüren Besteci, Orkestra Şefi, Piyanist Selman Ada, 24 Temmuz 2014 tarihinde Devlet Opera ve... 

DSC_0027

L. Hair World’de Framesi Bakım Günleri Başladı…

Mersin’in ilk ve tek okullu bayan kuaförü Leyla Dilgil geçtiğimiz günlerde faaliyete geçirdiği L. Hair World... 

memoss001

Memoş Tantuni Kurumsallaşma Sürecini Hızlandırdı…

Mersin’in en lezzetli tantuni markası olan Memoş Tantuni son bir kaç yılda yaptığı değişimlerle tüketicilerin... 

DSC_0173

L.Hair World Açıldı…

Mersin’in ilk ”okulundan mezun” kuaför salonu açıldı. İngiltere’de yaşadığı yıllarda yüksek okul... 

4.819 views

Fındıkpınarı 193 Ülkeye Tanıtılacak…

Kategori : Ana Sayfa, Gezi - Etiketler :, , , , , , - Tarih : 14 Mart 2013

find06

MERSİN’in merkez Mezitli İlçesine bağlı Fındıkpınarı beldesi, dünyanın en büyük belgesel kanalı Discovery Channel’in ilgi odağı oldu.
Discovery Channel, 77 kişilik bir ekiple Mersin’e gelerek Fındıkpınarı Beldesinde çekim yapacak.

find08

Medeniyetler tarihi, tarih, tarihi kalıntılar, doğa, doğa sporları, turizm üzerine dünyanın çeşitli bölgelerinde inceleme ve araştırma yaparak, belgesel programlar çeken Discovery Channel, 77 kişilik uzman bir ekibiyle Fındıkpınarı’na geliyor. Fındıkpınarı Beldesi’nde çekimlerini gerçekleştireceği belgesel programı takribi 7-12 gün sürecek. Fındıkpınarı’nın tarihi geçmişi, botanik bilimleri ve yaşayış biçimleri ile ilgili araştırmalar yapılıp 19 farklı ebat ve sistemlere sahip kameralarla çekimler gerçekleştirilip 193 ülkede yayınlanacaktır. 12-24 Şubat tarihleri arasında Fındıkpınarı’nda çalışmalarına başlayacak olan ekip 90 dakikalık aktüel belgesel formatında program çekecek.

find05 find02
4’ü bilim adamı, 24’ü akademisyen olmak üzere 77 kişilik bir ekiple çalışacak olan Discovery Channel, 8 adet karavan, 2 adet kamyon, 1 adet canlı yayın aracı olmak üzere 13 araç ve 19 adet kamera ile Fındıkpınarı’ndaki çekimlerini gerçekleştirecek.

find07 find03
Fındıkpınarı Belediye Başkanı Fatih Say, Fındıkpınarı sakinlerinin misafirperver olduğunun altını çizdi. Discovery Channel’in hiçbir maddi talebi olmaksızın Belediyemizin talebi doğrultusunda Fındıkpınarı’nı seçmelerinin kendileri için mutluluk verici olduğunu dile getiren Başkan Fatih Say, “Tarihi, coğrafyası ve muhteşem doğasıyla Mersin’de markalaşan bir değeri gün yüzüne çıkarmayı hedefleyen bu belgesel Fındıkpınarı’mızın ve Mersin’imizin dünyaya tanıtılması yönünde çok önemli bir fırsat olacaktır. Fındıkpınarı yayla turizmin Mersin’de önde gelen beldelerinden birisidir. Tarihi dokusu, coğrafik yapısı, muhteşem doğası ve yüz yıllardır insanların yaşam alanı olarak kullandıkları yaylamızda Discovery Channel tarafından belgesel çekilmesi ve 193 ülkede yayınlanacak olması Fındıkpınarı için büyük onur ve gurur kaynağıdır” dedi.

find01

Share on Facebook

Kategoriler

Popüler Konular

Rastgele Konular

iletişim

webmaster@thecitydergisi.com