Ad Square
10394628_10152288654103380_2031411598537769774_n

Doğada Yoga Günleri Başladı…

Share on Facebook Bunu paylaş:YazdırFacebookLinkedInRedditE-postaStumbleUponGoogleTumblrPinterest Devamı →

selman ada

Selman Ada DOB Genel Müdürü Oldu…

Yaşamını Mersin’de sürdüren Besteci, Orkestra Şefi, Piyanist Selman Ada, 24 Temmuz 2014 tarihinde Devlet Opera ve... 

DSC_0027

L. Hair World’de Framesi Bakım Günleri Başladı…

Mersin’in ilk ve tek okullu bayan kuaförü Leyla Dilgil geçtiğimiz günlerde faaliyete geçirdiği L. Hair World... 

memoss001

Memoş Tantuni Kurumsallaşma Sürecini Hızlandırdı…

Mersin’in en lezzetli tantuni markası olan Memoş Tantuni son bir kaç yılda yaptığı değişimlerle tüketicilerin... 

DSC_0173

L.Hair World Açıldı…

Mersin’in ilk ”okulundan mezun” kuaför salonu açıldı. İngiltere’de yaşadığı yıllarda yüksek okul... 

942 views

FİDANLARA KADIN ELİ DEĞDİ…

Kategori : Ana Sayfa - Etiketler :, , - Tarih : 07 Mart 2013

_DSC3230

Akdeniz Belediyesi’nin 8 Mart etkinlikleri sürüyor
_DSC3154

Dünya Emekçi Kadınlar Günü kutlamaları kapsamında, hafta boyunca bir dizi etkinlik düzenleyen Akdeniz Belediyesi, son olarak “Fidan Dikim Kampanyasına” imza attı. Akdeniz Belediyesi kadın meclis üyeleri, Şevket Sümer Mahallesinde 3 bin 700 metrekarelik alana Belediye Başkanı M. Fazıl Türk ile birlikte fıstık çamı diktiler.
Akdeniz Belediyesi, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü nedeniyle düzenlediği etkinliklere bir yenisini daha ekledi. Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından organize edilen etkinlikte Akdeniz Belediyesi kadın meclis üyeleri, Belediye Başkanı M. Fazıl Türk ve diğer davetlilerle birlikte “Fidan Dikim Kampanyası” gerçekleştirdiler. Şevket Sümer Mahallesi sınırları içerisinde bulunan ve 1/1000 ölçekli uygulama imar planlarında “Park Alanı” olarak işaretli 3 bin 700 metrekarelik alan, fıstık çamı (Pinus Pinea) türü ağaç fidanlarıyla donatıldı. Etkinliğe Akdeniz Belediye Başkanı M. Fazıl Türk ile kadın meclis üyeleri Çiğdem Göksoy, Tarfa Arıç, Fatmagül Demirtağ ve Gurbet Kapancılar ev sahipliği yaptı. Akdeniz Belediye Meclis Üyesi Ömer Nas, Belediye Başkan Yardımcısı İbrahim Çakan, Disk Genel-İş Mersin Şube Başkanı Kemal Göksoy, birim müdürleri, belediye personeli ve mahalle sakini kadınlar da fidan dikimine destek verdiler. Ayrıca bedensel ve zihinsel engelli çocuklara yönelik eğitim faaliyetler düzenleyen Berraksu Özel Eğitim Merkezi öğrencileri de kampanyaya katılırken, Akdeniz Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü fidanlığında yetiştirilen 150 fıstık çamı, katılımcıların elbirliğiyle toprağa dikildi. Kampanyaya katılan çocuklara, Akdeniz Belediyesi logolu balonlar dağıtıldı.
_DSC3235 berraksu eğt.mrk.öğr

Başkan Türk: ‘En küçük bir alanı bile değerlendiriyoruz’

 Kampanyayla birlikte bir yeşil alanı daha kente kazandırmanın mutluluğunu yaşadıklarını dile getiren Akdeniz Belediye Başkanı M. Fazıl Türk, bu etkinliğin Dünya Kadınlar Günü etkinlikleri kapsamında yapılması nedeniyle ayrı bir anlam taşıdığını vurguladı. Akdeniz ve Mersin’de yeşil alan miktarının daha da arttırılması için çaba sarf ettiklerinin de altını çizen Başkan Türk, “Özellikle kent merkezinde boş alan sıkıntısı çekiyoruz. Bu nedenle kenar mahallelerin, şehirleşmenin gelecekteki olumsuz sonuçlarıyla karşı karşıya kalmaması için bulduğumuz en ufak bir alanı bile yeşil alan olarak değerlendirmeye çalışıyoruz. Bugün, Şevket Sümer Mahallesinde 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü etkinlikleri çerçevesinde toplandık. Bu vesile ile tüm kadınlarımızın bu anlamlı gününü bir kez daha kutluyorum” dedi.

Share on Facebook

Kategoriler

Popüler Konular

Rastgele Konular

iletişim

webmaster@thecitydergisi.com