Ad Square
10394628_10152288654103380_2031411598537769774_n

Doğada Yoga Günleri Başladı…

Share on Facebook Bunu paylaş:YazdırFacebookLinkedInRedditE-postaStumbleUponGoogleTumblrPinterest Devamı →

selman ada

Selman Ada DOB Genel Müdürü Oldu…

Yaşamını Mersin’de sürdüren Besteci, Orkestra Şefi, Piyanist Selman Ada, 24 Temmuz 2014 tarihinde Devlet Opera ve... 

DSC_0027

L. Hair World’de Framesi Bakım Günleri Başladı…

Mersin’in ilk ve tek okullu bayan kuaförü Leyla Dilgil geçtiğimiz günlerde faaliyete geçirdiği L. Hair World... 

memoss001

Memoş Tantuni Kurumsallaşma Sürecini Hızlandırdı…

Mersin’in en lezzetli tantuni markası olan Memoş Tantuni son bir kaç yılda yaptığı değişimlerle tüketicilerin... 

DSC_0173

L.Hair World Açıldı…

Mersin’in ilk ”okulundan mezun” kuaför salonu açıldı. İngiltere’de yaşadığı yıllarda yüksek okul... 

5.290 views

Fidan Dağıtım Kampanyası…

Kategori : Ana Sayfa - Etiketler :, , - Tarih : 13 Mart 2013

akmersin-akdeniz-belediyesi-logosudur

Fidan dağıtım kampanyası ile 10 bin çam ve harnup toprakla buluşacak

 fidan ve çiçek dağıtımı 035

Akdeniz’de 10 bin doğa gönüllüsü

 fidan ve çiçek dağıtımı 014

Akdeniz Belediyesi, her yıl 21-26 Mart tarihleri arasında kutlanan “Orman Haftası” etkinliklerine devam ediyor. Geçtiğimiz hafta 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Gününde 3 bin 700 metrekare alanı ağaçlandıran Park ve Bahçeler Müdürlüğü, Orman Haftası öncesinde de ücretsiz fidan ve çiçek dağıtımına başladı.

 fidan ve çiçek dağıtımı 021 fidan ve çiçek dağıtımı 015

Ağaç Geçmişi Geleceğe Bağlar” sloganı ile Orman Haftası etkinliklerine başlayan Akdeniz Belediyesi, toplam 10 bin fidan ve 5 bin mevsimlik çiçeği yurttaşlara dağıtacak. Her yıl 21-26 Mart tarihleri arasında kutlanan Orman Haftası öncesinde doğal varlıkların korunmasına dikkat çekmek amacıyla bir dizi etkinlik düzenleyen Akdeniz Belediyesi, kendi fidanlığında ürettiği 10 bir fıstık çamı ve harnup (keçiboynuzu) fidanını kentin farklı noktalarında dağıtmaya başladı. Fidanların yanı sıra mevsimlik çiçek dağıtımı da yapan Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, halkın yoğun ilgisiyle karşılaştı. Akdeniz Belediyesi merkez hizmet binası önünde başlayan fidan dağıtım kampanyasının ilk gününde, üç traktör dolusu fıstık çamı ve harnup fidanı ile kasalarca mevsimlik çiçek 25 dakikada tükendi. İlk gün etkinliğine yurttaşların yanı sıra Akdeniz Belediyesi Başkan Yardımcısı İbrahim Çakan, Disk Genel-İş Sendikası Mersin Şube Başkanı Kemal Göksoy ile Akdeniz Belediyesi çalışanları da katıldı. Bir hafta sürecek fidan dağıtım kampanyası, belirlenen program çerçevesinde Güneş Mahallesi, Çay Mahallesi, Hastane Caddesi Maliye binası önü ve Yoğurt Pazar parkında devam edecek. Kampanya dâhilinde toplam 10 bin fidan ve 5 bin mevsimlik çiçek dağıtılacak.

 fidan ve çiçek dağıtımı 011

“Toprak ve doğal varlıkları kaybetmeyi göze alamayız”

Fidan dağıtımı ile ilgili bilgi veren Akdeniz Belediye Başkanı M. Fazıl Türk, yaşamın ana kaynağı olan toprağın her santimetresinin binlerce yılda oluştuğunu, buna karşın ülkenin her yıl milyonlarca ton toprağının erozyonla kaybedildiğini belirtti. Toprağı ve yaşamı korumanın temel unsurunun doğal varlıkları korumaktan geçtiğini vurgulayan Başkan Türk, “Toprak ve doğal varlıkları kaybetmeyi göze alamayız. Doğanın korunması ve erozyonun önlenmesi ile insan kaynaklı iklim değişikliği konularında hassasiyet göstermeliyiz. Biz Akdeniz Belediyesi olarak çarpık kentleşmenin doğaya verdiği tahribatın farkındayız. Kentimizde yeşil alan ve ağaç varlığının arttırılması için büyük bir çaba gösteriyoruz. Bulduğumuz en küçük bir alanı bile ağaçlandırmaya ve yeşile büründürmeye çalışıyoruz. Bugün başlayan kampanyamız aracılığıyla da yurttaşlarımızın kendi evlerini, bahçelerini ağaçlandırmaları için toplam 10 bin fidan dağıtacağız. Yani 10 bin gönüllü yurttaşımız, fidan dikimi gerçekleştirerek Orman Haftasına aktif destek vermiş olacak. Kentimizde ne kadar fazla miktarda yeşil alan, ne kadar çok ağaç olursa o kadar çok mutlu olacağız. Halkımızın bu kampanyaya gösterdiği ilgi, bizleri fazlasıyla mutlu etti. Bu nedenle, kendi fidanlığımızda ürettiğimiz bitkileri, belli periyotlarda yurttaşlarımıza ücretsiz olarak dağıtmaya devam edeceğiz” dedi.

 akdennn

Share on Facebook

Kategoriler

Popüler Konular

Rastgele Konular

iletişim

webmaster@thecitydergisi.com