Ad Square
10394628_10152288654103380_2031411598537769774_n

Doğada Yoga Günleri Başladı…

Share on Facebook Bunu paylaş:YazdırFacebookLinkedInRedditE-postaStumbleUponGoogleTumblrPinterest Devamı →

selman ada

Selman Ada DOB Genel Müdürü Oldu…

Yaşamını Mersin’de sürdüren Besteci, Orkestra Şefi, Piyanist Selman Ada, 24 Temmuz 2014 tarihinde Devlet Opera ve... 

DSC_0027

L. Hair World’de Framesi Bakım Günleri Başladı…

Mersin’in ilk ve tek okullu bayan kuaförü Leyla Dilgil geçtiğimiz günlerde faaliyete geçirdiği L. Hair World... 

memoss001

Memoş Tantuni Kurumsallaşma Sürecini Hızlandırdı…

Mersin’in en lezzetli tantuni markası olan Memoş Tantuni son bir kaç yılda yaptığı değişimlerle tüketicilerin... 

DSC_0173

L.Hair World Açıldı…

Mersin’in ilk ”okulundan mezun” kuaför salonu açıldı. İngiltere’de yaşadığı yıllarda yüksek okul... 

1.247 views

Erhan Sönmez’i Kaybettik…

Kategori : Ana Sayfa, Kültür-Sanat - Etiketler :, , , , - Tarih : 18 Eylül 2013

fotolar 043

Mersin ve sanat camiası çok önemli bir değerini kaybetti

Mersin’de faaliyet gösteren Tiyatro Agon’un kurucusu, tiyatro yönetmeni ve oyuncu Erhan Sönmez, geçirdiği ani kalp rahatsızlığı nedeniyle yaşamını yitirdi. Bir dönem Akdeniz Belediyesi bünyesinde de tiyatro çalışmaları yürüten Erhan Sönmez’in vefatı Mersin sanat çevrelerinde büyük üzüntü yaratırken, Akdeniz Belediye Başkanvekili Fayik Eroğlu da bir taziye mesajı yayınladı.

 IMG_6245

Yaklaşık 15 yıldır tiyatro çalışmaları yapan, Mersin merkezli Tiyatro Agon’un kurucusu ve Genel Sanat Yönetmeni Erhan Sönmez, geçirdiği ani bir kalp rahatsızlığı nedeniyle yaşamını yitirdi. Sanat yaşamını 2001 yılında kurduğu Tiyatro Agon bünyesinde sürdüren ve bir dönem Akdeniz Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde de tiyatro çalışmaları yapan Erhan Sönmez’in ani ölümü, Mersin’de ve sanat çevrelerinde üzüntüyle karşılandı. Sönmez, sadece oyunculuk ve yönetmenlik yapmakla kalmadı, aynı zamanda çeşitli tiyatro oyunları de yazdı. Tiyatro Agon ise Akdeniz Belediyesi Çocuk Tiyatroları Festivali çerçevesinde “Ormanda Kayık”, “Şişman Adam Güle Güle”, “Yoğurt Bende Göl Nerde” adlı çocuk oyunlarını sahneledi. Ayrıca Sanat Park Etkinlikleri, Akdeniz Tiyatro Günleri gibi belediye etkinliklerinde sahne aldı.

 DSC01523

Başkanvekili Eroğlu “Anısı daima canlı kalacak”

Erhan Sönmez’in vefatı nedeniyle Akdeniz Belediye Başkanvekili Fayik Eroğlu bir taziye mesajı yayınladı. Mesajında Erhan Sönmez’in üretken ve yetenekli bir sanatçı olduğuna vurgu yapan Başkanvekili Eroğlu, böylesi bir değerin genç yaşta yaşamını yitirmesinin acı verici olduğunu ifade etti. Sönmez’in Akdeniz Belediyesi’nde de bir dönem sanat çalışmaları yürüttüğünü ve büyük emek verdiğini anımsatan Eroğlu, “Erhan Sönmez, kısa yaşamına sığdırdığı sayısız başarılarıyla kendi alanında örnek bir sanatçıdır. Bu anlamda eserleri ölümsüz, anısı ise daima canlı kalacaktır. O’nun yetiştirdiği genç yetenekler ve eserleri, bize en büyük mirasıdır. Başta Belediye Başkanımız M. Fazıl Türk olmak üzere, şahsım ve tüm meclis üyelerimiz adına Erhan’a Tanrıdan rahmet; ailesi, sevenleri ve tiyatro camiasına başsağlığı diliyorum” dedi.

Share on Facebook

Kategoriler

Popüler Konular

Rastgele Konular

iletişim

webmaster@thecitydergisi.com