Ad Square
10394628_10152288654103380_2031411598537769774_n

Doğada Yoga Günleri Başladı…

Share on Facebook Bunu paylaş:YazdırFacebookLinkedInRedditE-postaStumbleUponGoogleTumblrPinterest Devamı →

selman ada

Selman Ada DOB Genel Müdürü Oldu…

Yaşamını Mersin’de sürdüren Besteci, Orkestra Şefi, Piyanist Selman Ada, 24 Temmuz 2014 tarihinde Devlet Opera ve... 

DSC_0027

L. Hair World’de Framesi Bakım Günleri Başladı…

Mersin’in ilk ve tek okullu bayan kuaförü Leyla Dilgil geçtiğimiz günlerde faaliyete geçirdiği L. Hair World... 

memoss001

Memoş Tantuni Kurumsallaşma Sürecini Hızlandırdı…

Mersin’in en lezzetli tantuni markası olan Memoş Tantuni son bir kaç yılda yaptığı değişimlerle tüketicilerin... 

DSC_0173

L.Hair World Açıldı…

Mersin’in ilk ”okulundan mezun” kuaför salonu açıldı. İngiltere’de yaşadığı yıllarda yüksek okul... 

4.245 views

Çöp Ev Temizlendi…

Kategori : Ana Sayfa - Etiketler :, , , , - Tarih : 14 Mart 2013

coppp

Ekipler 3 Kamyon Çöp Topladı

çöp ev 029

Yenimahalle’deki Çöp Ev Bir Kez Daha Temizlendi

 çöp ev 028 çöp ev 016

Akdeniz Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, yaklaşık 1,5 yıl önce temizledikleri çöp evde yeniden bir çalışma yaptı. Mahalle sakinlerinin şikâyeti üzerine gerekli işlemleri başlatan ekipler, evden 3 kamyon dolusu çöp çıkardı.

 çöp ev 008 çöp ev 004

Akdeniz Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ve Temizlik İşleri Müdürlüğü, Yenimahalle’de bulunan ve daha önce defalarca temizlik ve ilaçlama yapılan çöp ev ile ilgili şikâyet üzerine tekrar harekete geçti. Yenimahalle 5315 Sokak No:14’de bulunan müstakil evden 3 kamyon dolusu çöp çıkarıldı. A A. Adlı yaşlı kadına ait evin bulunduğu sokağın sakinleri, koku ve haşerelerden dolayı evlerinde oturamaz olduklarını, birçok mahalle sakininin de evlerini satılığa çıkardığını ifade ederek, bu sorunun kalıcı olarak çözülmesini istediler.

 copev-1

Akdeniz Belediye Encümeninin aldığı karar uyarınca, evini temizlemesi için 3 gün süre verilen A A., verilen süre içerisinde çöpleri kaldırmadı. Bunun üzerine harekete geçen Akdeniz Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ve Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, emniyet güçlerinin de hazır bulunduğu temizlik işlemleri hakkında bir tutanak düzenlediler.

 copppppp

İşlemlerin tamamlanmasının ardından Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri müstakil evin dış demir kapısını oksijen kaynağı marifetiyle açtılar. Ardından eve giren ekipler, çöp yığınlarının arasında güç koşullarda çalıştılar. Mahalle sakinleri, temizlik işlemlerini evlerinin balkon ve pencerelerinden izlediler. Temizlik ekiplerini görüntülemeye gelen basın mensupları da, çöp evin yaydığı kötü kokulara karşı belediye ekiplerinin verdiği maskelerle çalışmak zorunda kaldılar.

Evin sahibi kadının, sokaklardan evine getirdiği çöplerin defalarca kez temizlendiğini hatırlatan Akdeniz Belediyesi Zabıta Müdürü Atilla Bal, ev sahibine yapılan tebliğe karşın çöplerin verilen sürede temizlenmediğini, bunun üzerine harekete geçtiklerini ifade etti.

 cop

Evin içindeki tonlarca çöpten yayılan koku ve kemirgenlerin yarattığı tehlike nedeniyle mahalle halkının bir şikâyet dilekçesi verdiğini kaydeden Bal, “En kısa zamanda Yenimahalle’de bulunan bu evde yapılan incelemede, evin her yanının çöplerle doldurulduğu tespit edilmiştir. Bunun üzerine de Belediye Encümenimizin aldığı karar doğrultusunda temizlik çalışması başlatılmıştır. Ekiplerimiz temizlik çalışmalarının tamamlanmasının ardından söz konusu evin ilaçlamasını da yapmıştır” dedi.

 mersin-akdeniz-belediyesi-logosudur

Share on Facebook

Kategoriler

Popüler Konular

Rastgele Konular

iletişim

webmaster@thecitydergisi.com