Ad Square
10394628_10152288654103380_2031411598537769774_n

Doğada Yoga Günleri Başladı…

Share on Facebook Bunu paylaş:YazdırFacebookLinkedInRedditE-postaStumbleUponGoogleTumblrPinterest Devamı →

selman ada

Selman Ada DOB Genel Müdürü Oldu…

Yaşamını Mersin’de sürdüren Besteci, Orkestra Şefi, Piyanist Selman Ada, 24 Temmuz 2014 tarihinde Devlet Opera ve... 

DSC_0027

L. Hair World’de Framesi Bakım Günleri Başladı…

Mersin’in ilk ve tek okullu bayan kuaförü Leyla Dilgil geçtiğimiz günlerde faaliyete geçirdiği L. Hair World... 

memoss001

Memoş Tantuni Kurumsallaşma Sürecini Hızlandırdı…

Mersin’in en lezzetli tantuni markası olan Memoş Tantuni son bir kaç yılda yaptığı değişimlerle tüketicilerin... 

DSC_0173

L.Hair World Açıldı…

Mersin’in ilk ”okulundan mezun” kuaför salonu açıldı. İngiltere’de yaşadığı yıllarda yüksek okul... 

2.503 views

Çocuk Oyunları Şenliği Mersinli Çocuklara Bayram Coşkusu Yaşattı…

Kategori : Ana Sayfa, Kültür-Sanat - Etiketler :, , - Tarih : 28 Nisan 2013

Palm City Mersin Cocuk Oyunlari Senligi2

“2. Geleneksel Çocuk Oyunları Şenliği” Mersinli çocuklara bayram coşkusu yaşattı

 Palm City Mersin Cocuk Oyunlari Senligi3

Viyola Tanıtım Organizasyon’un 23 Nisan Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında Cefic Türkiye tarafından yönetilen Palm City Alışveriş Merkezi’nde düzenlediği “2. Geleneksel Çocuk Oyunları Şenliği” Mersinli çocukların akınına uğradı.

Palm City Mersin AVM şenlik alanı ve alışveriş merkezi içerisinde gerçekleşen etkinlikler; animasyonlar, atölye çalışmaları, birbirinden renkli aktiviteler ve sürpriz hediyelerle çocukları bambaşka bir ortama taşıdı.

Bayram coşkusu yaşatan şenliğe okul, kurum ve kuruluşlara ait ekiplerin gösterileri renk kattı. İşitme engelli çocukların sahnelediği halk dansları gösterisi ise büyük ilgi gördü. Etkinliklere katılan tüm okul, kreş ve sanat akademilerine günün anısı olarak plaket takdim edildi.

Palm City Mersin Cocuk Oyunlari Senligi4

Şenlik boyunca büyük ilgi gören palyaçolar çocukların yüzlerini boyadı, çocuklar ilginç kostümleriyle kendilerini eğlendiren animatör ağabeyleri ve ablalarıyla bol bol fotoğraf çektirdiler. Kreşlerin renkli atölye çalışmalarına katılan çocuklar ise el becerilerini ve yeteneklerini geliştirmeye yardımcı olan etkinliklerle keyifli saatler geçirdiler.

Gökçe Mersinli çocuklar için sahne aldı

Çocukların sevgilisi Gökçe, 20 Nisan Cumartesi günü Palm City Mersin AVM’de sahne aldı.  Gökçe’nin birbirinden hareketli şarkılarına eşlik eden çocuklar, özellikle ‘Tuttu Fırlattı Kalbimi’ ‘Napardım Bilmem’ şarkılarını hep birlikte, coşkuyla söyleyerek sanatçıdan tam not aldılar…

Palm City Mersin Cocuk Oyunlari Senligi5

Mersinli çocuklar bayramı dünya çocuklarıyla kutladı

Şenlik; Bahçeşehir ve Doğa Koleji işbirliği ile Bulgaristan, Makedonya, Ukrayna ve Polonya’dan davetli gelen çocukların geleneksel kıyafetlerle sergiledikleri danslarla renklendi. Ekiplerin renkli gösterileri Palm City Mersin AVM ziyaretçileri tarafından ilgi ile izlendi.

 

Geleneksel çocuk oyunları, eğlenceli yarışmalar

Şenliğin en çok ilgi gören bir başka etkinliği de Sokak Oyunları Federasyonu İl Temsilciliği’nin katkılarıyla şenliğe taşınan unutulmaya yüz tutmuş geleneksel oyunlar oldu. Çocuklar ayrıca halat çekme, sandalye kapmaca, çuval yarışı, balon patlatma, mum yapma ve kaşıkta yumurta taşıma gibi eğlenceli yarışmalarla doyasıya eğlendiler.

 

Lösemili çocuklar unutulmadı…

Lösemili ve kan hastası çocukların, sağlık ve eğitim başta olmak üzere her türlü ihtiyaçlarının sağlanmasına yardımcı olan LÖSEV (Lösemili Çocuklar Vakfı) şenliğe bir stantla katıldı. Lösemili çocukların annelerinin yaptığı el yapımı oyuncaklar satışa sunuldu.

 

Şenliğe Mersin Diş Hekimleri Odası, Gümrük Müşavirliği, Lions Kulübü ve Lamos Rotary Kulübü ve Tema Vakfı da destek verdi…  Mersin Diş Hekimleri Odası çocuklara diş macunu ve diş fırçası dağıtıp, ağız bakımı ile ilgili bilgiler verirken Gümrük Müşavirliği ve Lions Kulübü’nün ortak standında 23 Nisan hediyesi olarak Türk Bayrağı, Atatürk resimli şapkalar ve balonlar dağıtıldı. Lamos Rotary Kulübü de çocukları kulüp hakkında bilgilendirip şekerleme ikram etti.

 

“2. Geleneksel Çocuk Oyunları Şenliği” coşkulu marşlar, çocuk şarkıları ve tüm çocukların hep birlikte dans etmeleriyle son buldu.

Palm City Mersin Cocuk Oyunlari Senligi1

Share on Facebook

Kategoriler

Popüler Konular

Rastgele Konular

iletişim

webmaster@thecitydergisi.com