Ad Square
10394628_10152288654103380_2031411598537769774_n

Doğada Yoga Günleri Başladı…

Share on Facebook Bunu paylaş:YazdırFacebookLinkedInRedditE-postaStumbleUponGoogleTumblrPinterest Devamı →

selman ada

Selman Ada DOB Genel Müdürü Oldu…

Yaşamını Mersin’de sürdüren Besteci, Orkestra Şefi, Piyanist Selman Ada, 24 Temmuz 2014 tarihinde Devlet Opera ve... 

DSC_0027

L. Hair World’de Framesi Bakım Günleri Başladı…

Mersin’in ilk ve tek okullu bayan kuaförü Leyla Dilgil geçtiğimiz günlerde faaliyete geçirdiği L. Hair World... 

memoss001

Memoş Tantuni Kurumsallaşma Sürecini Hızlandırdı…

Mersin’in en lezzetli tantuni markası olan Memoş Tantuni son bir kaç yılda yaptığı değişimlerle tüketicilerin... 

DSC_0173

L.Hair World Açıldı…

Mersin’in ilk ”okulundan mezun” kuaför salonu açıldı. İngiltere’de yaşadığı yıllarda yüksek okul... 

1.189 views

ÇOCUK AKADEMİSİ PROJESİ’NDE HEDEFE ULAŞILDI…

Kategori : Ana Sayfa - Etiketler :, , , - Tarih : 08 Haziran 2013

5265

2011 yılı göçle gelen nüfusun sosyal ve iktisadi uyumunun sağlanması mali destek programı kapsamında yürütülen “Çocuk Akademisi Projesi” bugünkü organizasyonla tamamlandı.

     Hasan Akel Lisesi’nde düzenlenen törende bir konuşma yapan Mersin Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ali Ekber Asker, “Bu proje kapsamında özellikle göç ile gelerek kentsel varoşlarda yaşayan dezavantajlı çocukların, bireysel gelişimlerinin desteklenerek kent yaşamına ve sosyal uyumlarına katkıda bulunulması amaçlanmıştır. Bu projeye Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin yanı sıra mali anlamda Çukurova Kalkınma Ajansı, Mersin Üniversitesi, Toroslar Belediyesi ve Toroslar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü katkı vermiştir.” dedi.

5264

     Göç ile gelen nüfusun önemli bir parçası olan çocukların bilimsel düşünce etrafında bir araya gelerek çeşitli faaliyetler vasıtası ile kaynaşmalarını destekleme hedefine paralel olarak, bölgede yaşayan ailelerin de çocuk gelişiminde sosyal, kültürel ve bilimsel faaliyetlerin etkileri ile ilgili bilinçlendirilmelerine katkı sağlanmasının amaçlandığını kaydeden Ali Ekber Asker, “Göç ile gelenlerin yoğun olarak yaşadığı dezavantajlı bölge olan Toroslar ilçesindeki 10-12 yaş arasındaki çocukların, yeni bir model vasıtası ile sosyal ve kültürel gelişimlerinin desteklenerek kent yaşamına entegrasyonlarının sağlanmasının hedeflendiği, 14 Ocak 2013 tarihinde açılışı yapılan projenin uygulanma safhasında sona gelinmiştir.” dedi.

     Bu projenin uygulanma aşamasında desteğini hiçbir şekilde esirgemeyen Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Macit Özcan’a da konuşmasının sonunda teşekkür eden Ali Ekber Asker, “Bu önemli proje ile bugüne kadar bilim otobüsleri ile 15 okulda toplam 4.600 öğrenciye ulaşılmış ve eğitim verilmiştir. Resim akademisi ile 1 okulda 2 aşamada 40 öğrenciye, oyun-drama akademisi ile 1 okulda 2 aşamada 30 öğrenciye, spor akademisi ile de basketbol dalında 40 öğrenciye eğitim verilmiştir. Ayrıca aile bilgilendirme seminerlerinde toplam 6 okulda 720 aileye ulaşılarak seminerler verilmek suretiyle, ailelerin, çocukların gelişiminde bilim, sanat, spor ve kültürel faaliyetin önemi hakkında bilgilendirilmeleri sağlanmıştır.” dedi.

5266

Share on Facebook

Kategoriler

Popüler Konular

Rastgele Konular

iletişim

webmaster@thecitydergisi.com