Ad Square
10394628_10152288654103380_2031411598537769774_n

Doğada Yoga Günleri Başladı…

Share on Facebook Bunu paylaş:YazdırFacebookLinkedInRedditE-postaStumbleUponGoogleTumblrPinterest Devamı →

selman ada

Selman Ada DOB Genel Müdürü Oldu…

Yaşamını Mersin’de sürdüren Besteci, Orkestra Şefi, Piyanist Selman Ada, 24 Temmuz 2014 tarihinde Devlet Opera ve... 

DSC_0027

L. Hair World’de Framesi Bakım Günleri Başladı…

Mersin’in ilk ve tek okullu bayan kuaförü Leyla Dilgil geçtiğimiz günlerde faaliyete geçirdiği L. Hair World... 

memoss001

Memoş Tantuni Kurumsallaşma Sürecini Hızlandırdı…

Mersin’in en lezzetli tantuni markası olan Memoş Tantuni son bir kaç yılda yaptığı değişimlerle tüketicilerin... 

DSC_0173

L.Hair World Açıldı…

Mersin’in ilk ”okulundan mezun” kuaför salonu açıldı. İngiltere’de yaşadığı yıllarda yüksek okul... 

3.492 views

Çevre Haftası Erken Başladı…

Kategori : Ana Sayfa - Etiketler :, , , , , - Tarih : 23 Mayıs 2013

temizlik kampanyası 014

Akdeniz Belediyesi ve Ulubatlı Hasan Ortaokulu Siteler Mahallesini temizledi

 temizlik kampanyası 019

Çevre Haftası erken başladı

Çevreye ve doğaya saygılı, ekolojik bir yönetim modeli benimseyen Akdeniz Belediyesi, her yıl 5-11 Haziran tarihleri arasında kutlanan “Çevre Haftası” etkinliklerine erken başladı. Akdeniz Belediyesi uzmanları tarafından çevre eğitimi verilen Ulubatlı Hasan Ortaokulu öğrencileri, Siteler Mahallesinin sokaklarını baştanbaşa temizledi.

 temizlik kampanyası 007

Akdeniz Belediyesi, Ulubatlı Hasan Ortaokulu ve Siteler Mahalle Muhtarlığının ortaklaşa gerçekleştirdiği etkinlikte öğrenciler, Çevre Haftası kapsamında Siteler Mahallesinin sokaklarını baştanbaşa temizledi. Verilen eğitimle çevre bilinci pekişen çocuklar, daha fazla çöp toplamak için adeta birbirleriyle yarıştılar. Belediyede görevli Çevre Mühendisi ve ilgili teknik uzmanların çevre eğitimi verdiği öğrenciler, temiz çevre temalı pankart ve dövizlerin yanı sıra attıkları sloganlarla da mahalle sakinleri üzerinde farkındalık yaratmaya çalıştılar.

 temizlik kampanyası 025

“Yere Çöp Atmayın, Kafamızı Bozmayın!”

Ulubatlı Hasan Ortaokulu öğrencileri, gün boyu Akdeniz Belediyesi teknik personelinden çevre ve doğa bilinci konulu bir eğitim aldılar. Okulda yapılan eğitime Akdeniz Belediyesi Temizlik İşleri Müdürü Fadıl Çıtıl, Ulubatlı Hasan Ortaokulu Müdürü Ünal Yılmaz, Siteler Mahalle Muhtarı Mehmet Albayrak ve öğrenciler katıldı. Eğitimin ardından öğrenciler kendi elleriyle çevre temalı pankartları hazırladılar. “Atıklar Sokağa Değil, Geri Dönüşüm Kutularına”, “Güzel Bir Dünya İçin Haydi Temizliğe”, “Temiz Bir Çevre İçin El Ele” şeklindeki yazılı pankartlarla okul bahçesinde toplanan öğrenciler, Akdeniz Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğünün dağıttığı koruyucu eldiven, maske ve çöp torbalarıyla Siteler Mahallesi sokaklarına dağıldılar.

 temizlik kampanyası 033

Yere Çöp Atmayın, Kafamızı Bozmayın” şeklinde slogan atarak sokakları temizleyen öğrenciler, mahalle sakinleri tarafından alkışlandı. Temizlik bilinci projesinin sahibi, Ulubatlı Hasan Ortaokulu Öğretmeni Şeyma Yıldız, okul olarak çevreci çocuklar yetiştirmeyi ilke edindiklerini ifade etti. Yıldız, Çevre Haftası kapsamında belediye ve muhtarlık ile ortak yaptıkları etkinlikte kendilerine destek veren Akdeniz Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Uğur Çat, Temizlik İşleri Müdürü Fadıl Çıtıl, belediye yetkilileri ve emeği geçenlere teşekkür etti. Siteler Mahalle Muhtarı Mehmet Albayrak da etkinlik ile mahallede bulunan yol ve kaldırımlar ile yeşil alanların çocuklar tarafından temizlendiğini ifade etti, kampanyanın diğer okullara da örnek olacağına inandığını sözlerine ekledi. Temizlik kampanyasına katılan öğrencilere, etkinliğin sonunda meyve suyu ikram edildi.

Share on Facebook

Kategoriler

Popüler Konular

Rastgele Konular

iletişim

webmaster@thecitydergisi.com