Ad Square
10394628_10152288654103380_2031411598537769774_n

Doğada Yoga Günleri Başladı…

Share on Facebook Bunu paylaş:YazdırFacebookLinkedInRedditE-postaStumbleUponGoogleTumblrPinterest Devamı →

selman ada

Selman Ada DOB Genel Müdürü Oldu…

Yaşamını Mersin’de sürdüren Besteci, Orkestra Şefi, Piyanist Selman Ada, 24 Temmuz 2014 tarihinde Devlet Opera ve... 

DSC_0027

L. Hair World’de Framesi Bakım Günleri Başladı…

Mersin’in ilk ve tek okullu bayan kuaförü Leyla Dilgil geçtiğimiz günlerde faaliyete geçirdiği L. Hair World... 

memoss001

Memoş Tantuni Kurumsallaşma Sürecini Hızlandırdı…

Mersin’in en lezzetli tantuni markası olan Memoş Tantuni son bir kaç yılda yaptığı değişimlerle tüketicilerin... 

DSC_0173

L.Hair World Açıldı…

Mersin’in ilk ”okulundan mezun” kuaför salonu açıldı. İngiltere’de yaşadığı yıllarda yüksek okul... 

1.520 views

BAŞKAN ÖZCAN GÜNÜNÜ ÇOCUKLARA AYIRDI…

Kategori : Ana Sayfa, Kültür-Sanat - Etiketler :, , , , , , - Tarih : 23 Nisan 2013

5215

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları sebebiyle, Mersin Büyükşehir Belediyesi ile Bahçeşehir Koleji tarafından kentimize davet edilen yabancı çocuklar, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Macit Özcan’ı makamında ziyaret ettiler.

KKTC, Ukrayna, Polonya, Makedonya ve Azerbaycan’dan gelen öğrencileri kabul eden Başkan Macit Özcan, “Her yıl 23 Nisan tarihinde kentimizde düzenlenen etkinliklerde gösteri yapan yabancı ülke çocuklarına, Mersin Halkı adına kentimize hoş geldiniz diyorum. Burada kaldığınız sürece, sizleri kendi çocuklarımızdan asla ayrı görmeyeceğiz ve buradan güzel anılarla ve izlenimlerle ayrılmanız için çaba göstereceğiz.” dedi.

5216

Yabancı çocukların Mersin’le ilgili düşüncelerini soran ve Mersin’i çok beğendiklerini öğrenerek memnun olan Başkan Macit Özcan, küçük konuklarına kırtasiye malzemelerinden oluşan birer set hediye etti. Belirlenen ailelerin yanında misafir edilen yabancı öğrenciler, 23 Nisan’a kadar Marina, Forum ve Barış Meydanı’nda gösteri yapacaklar.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 93. yıldönümü nedeniyle bir de mesaj yayınlayan Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Macit Özcan, Türkiye’nin tam bağımsız bir ülke konumuna gelmesinde 23 Nisan tarihinin önemli bir yerinin olduğunu belirterek ; “93 yıl önce kazanılan bu bağımsızlığa bugün bile göz dikmiş iç ve dış mihraklar olmasına rağmen, Türkiye Cumhuriyeti ilk günkü gibi dimdik ayakta durmasını bilmiştir.“ dedi.

Başta Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, Türkiye’nin tam bağımsızlığı için mücadele eden ve egemenliğin kayıtsız şartsız Türk Milleti’ne verilmesi uğruna hayatını kaybeden tüm şehitleri rahmetle andığını ifade eden Başkan Macit Özcan, 23 Nisan 1920 tarihinde TBMM’nin de açılmasıyla birlikte bunun gerçekleştiğini kaydetti.

Atatürk’ün, bu bayramı geleceğimizin teminatı çocuklarımıza armağan etmesinin de çok anlamlı olduğunu belirten Başkan Macit Özcan, “Geleceğimizin teminatı ve yöneticileri olacak çocuklarımızın, yarınlara daha iyi hazırlanabilmeleri için elimizden gelen her şeyi yapmak zorundayız. Çocuklarımızın daha rahat ortam ve koşullarda eğitim, sağlık, spor ve kültürel faaliyetlerde bulunmalarının, hem hükümetin hem de yerel yönetimlerin asli görevleri arasında olduğunu unutmamamız gerekir. Çocuklarımızı kötü alışkanlıklardan uzak tutmak ve teknolojinin nimetlerinden tam anlamıyla faydalanmaları için, hem biz yöneticilere hem de ebeveynlere büyük görev düşmektedir.“ dedi.

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Macit Özcan mesajının sonunda, “ Tüm bu duygu ve düşüncelerle 93. yıldönümünü büyük bir coşkuyla kutladığımız 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, tüm dünya çocuklarına, Mersin Halkı’na ve Milletimize kutlu olsun.“ dedi.

5214

Share on Facebook

Kategoriler

Popüler Konular

Rastgele Konular

iletişim

webmaster@thecitydergisi.com