Ad Square
10394628_10152288654103380_2031411598537769774_n

Doğada Yoga Günleri Başladı…

Share on Facebook Bunu paylaş:YazdırFacebookLinkedInRedditE-postaStumbleUponGoogleTumblrPinterest Devamı →

selman ada

Selman Ada DOB Genel Müdürü Oldu…

Yaşamını Mersin’de sürdüren Besteci, Orkestra Şefi, Piyanist Selman Ada, 24 Temmuz 2014 tarihinde Devlet Opera ve... 

DSC_0027

L. Hair World’de Framesi Bakım Günleri Başladı…

Mersin’in ilk ve tek okullu bayan kuaförü Leyla Dilgil geçtiğimiz günlerde faaliyete geçirdiği L. Hair World... 

memoss001

Memoş Tantuni Kurumsallaşma Sürecini Hızlandırdı…

Mersin’in en lezzetli tantuni markası olan Memoş Tantuni son bir kaç yılda yaptığı değişimlerle tüketicilerin... 

DSC_0173

L.Hair World Açıldı…

Mersin’in ilk ”okulundan mezun” kuaför salonu açıldı. İngiltere’de yaşadığı yıllarda yüksek okul... 

1.763 views

Ay’ın Röportajı; Ali Kahramanlı…

Kategori : Ana Sayfa, Röportaj, Spor - Etiketler :, , , , , - Tarih : 25 Nisan 2014

001DSC_0010001

Mersin İdmanyurdu denince aklımıza gelen ilk isimlerden biri olan kulüp başkanı Ali Kahramanlı Mersin Kent Rehberi okurları için sorularımızı içtenlikle yanıtladı…

 

 DSC_0005

-Biraz Mersin İdmanyurdu aşkınızdan bahseder misiniz?

 Mersin İdmanyurdunda 6 senedir kulüp başkanlığı yapıyorum. Hepimizin bildiği üzere bu takım 2b de oynuyordu. 2B den sonra Bask Asya süper lige çıkarttık.2 dönem orda kaldık ve bir şanssızlıkla geri düştük. Yeniden süper lige çıkabilmek için yeni bir yönetimle birlikte varımızla yoğumuzla çalışıyoruz. Geldiğimiz noktada çok önemlidir ilk 6 takımdan biriyiz. Kaybetmemiz gereken bazı maçları alabilseydik ilk ikiden biriydik. Antep ile olan maç aynı zamanda Arenada oynadığımız ilk maçımızda ve kimsenin tahmin etmediği bir kalabalıktı, yaklaşık 25.000 kişi  vardı. Mersin olarak bir ilki yaşadık. Artık Mersin halkı buna inandı ve bu halk Mersin İdmanyurdunu süper ligde istiyor. Bugün Türkiye’nin en iyi stadı bizde ve bu stada yakışanda inşallah Süper Ligdir.

003

-Mersin takımına sahip çıkıyor mu?

Kurumsal bazda hiçbir destek almamaktayız. Valimizin takım için çağrıları sonuç bulmadı. Sayın valimiz Mersin için başarılı bir validir fakat Mersin İdman Yurdu ile ilgili çalışmalarında bir sonuç alamadık. Ben AK Partinin kurucusuyum fakat hiçbir zaman siyaset yapmadım şimdiye kadar kendi imkanlarımızla geldik. Fakat bugün bir şehrin Belediye Başkanı yanınızda yoksa ve bu takımın başka gelir kaynağı yoksa başarılı olması çok zor. Bu güne kadar Macit Özcan Tesisleri diyorlar fakat bugünden sonra Macit Özcan tesisleri olmayacak; Biz orda kalıyoruz ama paramızı ödeyerek kalıyoruz. İnanıyorum ki artık Burhanettin Kocamaz Bey ve yönetim kurulu arkadaşları el ele Mersin’e büyük yatırımlar yapacak. Yine inanıyorum ki biz 2B’de oynarken Tarsus’un hem stadı hem tesisi vardı, yani spora değer veren bir Belediye Başkanımız var. İnanıyorum ki Burhanettin bey bu kulübe kimsenin yapmadığını yapacaktır. Öncelikle bir alt yapımız olsun istiyoruz, altın gibi çocuklar var şehrimizde. Bu çocukları yetiştirip faydalanmak ve çocuklarıızı kazanmak istiyoruz.  Mersin İdmanyurdu 1.lige çıktığı zaman  stadın standart uefa kriterlerine ulaşması için yönetimin yaptığı harcama  5 milyon TL. Bugün Türkiye’nin en iyi hocasını Mersin’ e getirdik.  Çok kulüp istedi fakat sağ olsun bizi seçti ve Türkiye Mersin ‘i konuşuyor.

Biz bugüne kadar kimsenin parasını almadık. Her belediye işçisinden 300 TL gizli ödenek alındığını söyleniyormuş, sanki belediyeden bize aktarılıyor da biz çarçur ediyormuşuz gibi bir imaj var. Bunu açıklamamız lazım; BU SENE BİZE AKTARILAN PARA SADECE  120.000 TL.

002

-Peki belediyeden yeterli ödeneği almak için hiç kanuni bir yola müracaat ettiniz mi?

Böyle bir durum yok, hiç bir yere şikayet edemezsiniz. Buralarda toplanan paralar spor fonu adına kesiliyor ve belediye bu bütçeyi istediği gibi yönlendirebiliyor. Adana’dan iki spor kulübünün belediyeden aldığı para Yıllık 12 trilyon. Biz şeffaflıktan yanayız; 300 TL işçi maaşından kesiliyor 540.000 TL  spor kulüplerine yardım diyorsunuz ama bu paradan sadece 120.000 TL gibi bir rakam Mersin İdmanyurduna geliyor. Ama aynı Mersin İdmanyurdundan 70.000 TL tesis kullanma bedeli alıyorsunuz. Evet, Mersin İdmanyurdu tesisleri kullanmak için her ay 70.000 TL para ödüyor. İki aylık ödenen para bile belediyenin Mersin İdmanyurdu’na yaptığı yıllık yardımdan daha fazla. Komedi yani. Tesisimiz varken Hilton Oteli’nde kamp yaptırmak zorunda kalıyoruz ve birde otele para ödüyoruz.Seçim sürecinde kimseyi yanlış yönlendirmemek için söylemedik zamanını bekledik. Bizim istediğimiz artık Mersin İdmanyurdu’nun tesisleşerek alt yapısını geliştirmesi.

-Mersin İdman Yurdu shop tarzında bişeyler var mı?

Evet, artık fanlaşmak istiyoruz bu yalnızca Ali Kahramanlı ile olacak iş değildir. Artık fan sayfalarımız olsun istiyoruz. Sosyal medyada çalışalım istiyoruz. Resmi bir web sitemiz olsun istiyoruz. Shop’larımız olsun, buralarda her türlü Mersin İdmanyurdu ürünleri satılsın istiyoruz.

-Takıma Takviye var mı? Süpriz isimler var mı bundan sonra?

Sezonu kapattık artık ama önümüzdeki sezonla ilgili farklı isimlerle gündeme gelecez ve idman yurdu alt yapı akademiyi oluşturacağız. Başkanımız Burhanettin beyin verdiği sözleri ilede çok iyi yerlere geleceğiz ama önceliğimiz süper lige çıkmak. Ve güzel bir gece ile takıma katkı yapacağız

-Taraftarlarımıza söylemek istediğiniz bir şey var mı?

Şimdiye kadar verdikleri destekten dolayı çok teşekkür ediyoruz taraftarımıza her zaman ihtiyacımız var. İnşallah onlarında desteği ile süper lige çıkacağız

005

Share on Facebook

Kategoriler

Popüler Konular

Rastgele Konular

iletişim

webmaster@thecitydergisi.com