Ad Square
10394628_10152288654103380_2031411598537769774_n

Doğada Yoga Günleri Başladı…

Share on Facebook Bunu paylaş:YazdırFacebookLinkedInRedditE-postaStumbleUponGoogleTumblrPinterest Devamı →

selman ada

Selman Ada DOB Genel Müdürü Oldu…

Yaşamını Mersin’de sürdüren Besteci, Orkestra Şefi, Piyanist Selman Ada, 24 Temmuz 2014 tarihinde Devlet Opera ve... 

DSC_0027

L. Hair World’de Framesi Bakım Günleri Başladı…

Mersin’in ilk ve tek okullu bayan kuaförü Leyla Dilgil geçtiğimiz günlerde faaliyete geçirdiği L. Hair World... 

memoss001

Memoş Tantuni Kurumsallaşma Sürecini Hızlandırdı…

Mersin’in en lezzetli tantuni markası olan Memoş Tantuni son bir kaç yılda yaptığı değişimlerle tüketicilerin... 

DSC_0173

L.Hair World Açıldı…

Mersin’in ilk ”okulundan mezun” kuaför salonu açıldı. İngiltere’de yaşadığı yıllarda yüksek okul... 

2.163 views

Atletik Basketbol Spor Kulübü…

Kategori : Ana Sayfa, Spor - Etiketler :, , , , , , , - Tarih : 06 Mart 2013

CABSK LOGO

Tüm basketbol severlere merhaba,  Atletik Basketbol Spor Kulübü olarak, 2012 Ekim ayının 3. haftasından itibaren yapılan basketbol okulu çalışmalarımız, düzenli ve disiplinli olarak devam etmektedir. Bu çalışmalarda minik basketbolcularımıza, Temel Basketbol eğitiminin yanı sıra, motorik ve koordinasyon özelliklerini geliştirici antrenman programları uygulanmaktadır.

A

Çocuklarımıza ayrıca, liderlik duygusunu, sosyal grup içerisinde kendini ifade edebilmeyi, özgüven gelişimini, girişken olabilmeyi, kendi yeteneklerini göstermesine fırsatlar gibi kavramları da, basketbol ve spor ile beraber vermeyi amaçlamaktayız. Burada kazanacağı disiplinler, programlar, beslenme alışkanlıkları, akademik başarının arttırılması gibi konular, çocuklarımıza gelecek yıllarda, iş ve sosyal hayatlarında çok önemli altın birer rehber olarak, onlara olumlu bir yol ve çizgi çizmelerinde önemli rol oynayacaklardır.

B F

Bu yapılan çalışmaların devamında, basketbol okulundan yetiştireceğimiz sporcularımız ile bizden alacakları, basketbol felsefesini, temsil etme yeteneğini, grup kavramını, takım ruhunu, takım çalışması ile beraber, ileride basketbol maçlarında bunların tamamını, her yönü ile olumlu geri bildirimleri görmek, hepimizi son derece gururlandıracaktır. Bizlere, çocuklarımızın sağlıklı, başarılı ve mutlu bireyler olarak büyümelerini, yetişmelerini görmek herhalde en güzel ve en büyük resim olacaktır.

E D

Atletik  Basketbol Spor Kulübü Basketbol Okulları, Mersin Merkez  ve çevre ilçelerden gelen çocuklarla gençlere basketbol temeli vermek, spor kültürü kazandırmak, yetenek ve gelişim durumlarına göre Atletik Basketbol  altyapı takımlarında oynama şansı vermek,  onlara sosyal bir çevre yaratıp kötü alışkanlıklardan  uzak tutmak, spor yapmanın zevkini, paylaşmayı ve rekabeti en güzel yolla zaman içinde öğretmek amacıyla kurulmuştur. Atletik  Basketbol Spor Okulu yıl boyunca kesintisiz olarak hizmet vermektedir.

I

Haluk DURUSOY

Atletik Basketbol Spor Kulübü

Koordinatör – Antrenör

G

Share on Facebook

Kategoriler

Popüler Konular

Rastgele Konular

iletişim

webmaster@thecitydergisi.com