Ad Square
10394628_10152288654103380_2031411598537769774_n

Doğada Yoga Günleri Başladı…

Share on Facebook Bunu paylaş:YazdırFacebookLinkedInRedditE-postaStumbleUponGoogleTumblrPinterest Devamı →

selman ada

Selman Ada DOB Genel Müdürü Oldu…

Yaşamını Mersin’de sürdüren Besteci, Orkestra Şefi, Piyanist Selman Ada, 24 Temmuz 2014 tarihinde Devlet Opera ve... 

DSC_0027

L. Hair World’de Framesi Bakım Günleri Başladı…

Mersin’in ilk ve tek okullu bayan kuaförü Leyla Dilgil geçtiğimiz günlerde faaliyete geçirdiği L. Hair World... 

memoss001

Memoş Tantuni Kurumsallaşma Sürecini Hızlandırdı…

Mersin’in en lezzetli tantuni markası olan Memoş Tantuni son bir kaç yılda yaptığı değişimlerle tüketicilerin... 

DSC_0173

L.Hair World Açıldı…

Mersin’in ilk ”okulundan mezun” kuaför salonu açıldı. İngiltere’de yaşadığı yıllarda yüksek okul... 

2.675 views

Alzheimer Hastalığı Masaya Yatırıldı…

Kategori : Ana Sayfa - Etiketler :, , , , , , , , , , , - Tarih : 09 Mart 2013

alz05

Türkiye Alzheimer Derneği Mersin Şubesi Başkanı, Mersin Üniversitesi Tıp Fakültesi Nöroloji Ana Bilim Dalı  Öğretim Üyesi, Nöroloji, Algoloji ve Klinik Nörofizyoloji Uzmanı  Prof.Dr.Aynur Özge dernek olarak her ayın ilk perşembesi gerçekleştirdikleri aylık eğitim programlarını Mezitli Belediyesi’nde gerçekleştirdi.

SONY DSC SONY DSC

Belediye meclis salonunda gerçekleşen toplantıda açılış konuşmasını yapan Prof.Dr.Aynur Özge “Alzheimer hastalığı, başka hiçbir hastalıkta olmadığı kadar, hastalardan çok başkalarını etkileyen bir hastalıktır.Bir hasta için ailede en az dört bireyin yaşam tarzını değiştirmesi gerekmektedir. Unutmayalım ki bir gün bizim de yardıma ihtiyacımız olabilir” diyen Prof.Dr.Aynur Özge Alzheimer hastalığı ilgili farkındalığı arttırmak hastalara ve hasta yakınlarına destek olmak için kurulan Alzheimer Derneği Mersin Şubesi’nin 2006 Yılından beri faaliyetlerini sürdürdüğünü söyledi. Alzheimer hastası yakını dört konuşmacı  yakınları  hastalanınca yaşadıkları olayları dinleyicilere anlattılar.
alz04 SONY DSC

Mezitli Belediye Başkanı Uğur Yıldırım konuyla ilgili yaptığı açıklamada: “Bugün bu toplantının burada yapılacağını biliyorduk, ancak böylesine dikkatli bir kalabalığın bugün burada olacağını bilmiyorduk. Daha önce derneğimizle yaptığımız konuşmalarda elli elli beş kişi gelir demişlerdi, gördüm ki bu salon yetmedi.

Önemli bir hastalık, herkesin özenle üstünde durması gereken bir hastalık. Herkesin hastalıkla ilgili hassasiyetle bir şeyleri öğrenmesi gereken bir hastalık. Eğer bundan sonrasında Mezitli sınırları içerisinde böyle bir etkinlik yapılması gereksinimi derneğimizce hissedilirse daha büyük salonlarda sizlerle ya da bugün aramızda olamayan başka arkadaşlarımızla beraber olarak bilgilenmeye devam ederiz.” dedi.

alz03 alz01

Başkan Yıldırım: “Konuşmacı arkadaşlarımızın çoğu Alzheimer hastasına sahip, onun, bakımı ve gözetimiyle ilgileniyor. Burada olan arkadaşlarımızın çoğunun hastası olması hassasiyetlerinin üzerinde durmamız gerektiğini bize bir kez daha anımsattı. El ele omuz omuza kenetlenmiş vaziyette bu hastalarımıza sahip çıkmamız gerekiyor diye düşünüyorum, konuşmacı arkadaşlarımıza da teşekkür ediyorum.” diye konuşmasını tamamladı.

SONY DSC

Konuşmalardan sonra soru cevap kısmında Alzheimer hastalığı hakkında merak edilen hastalık aşamasında yapılması gereken konular konuşuldu.

 

Share on Facebook

Kategoriler

Popüler Konular

Rastgele Konular

iletişim

webmaster@thecitydergisi.com