Ad Square
10394628_10152288654103380_2031411598537769774_n

Doğada Yoga Günleri Başladı…

Share on Facebook Bunu paylaş:YazdırFacebookLinkedInRedditE-postaStumbleUponGoogleTumblrPinterest Devamı →

selman ada

Selman Ada DOB Genel Müdürü Oldu…

Yaşamını Mersin’de sürdüren Besteci, Orkestra Şefi, Piyanist Selman Ada, 24 Temmuz 2014 tarihinde Devlet Opera ve... 

DSC_0027

L. Hair World’de Framesi Bakım Günleri Başladı…

Mersin’in ilk ve tek okullu bayan kuaförü Leyla Dilgil geçtiğimiz günlerde faaliyete geçirdiği L. Hair World... 

memoss001

Memoş Tantuni Kurumsallaşma Sürecini Hızlandırdı…

Mersin’in en lezzetli tantuni markası olan Memoş Tantuni son bir kaç yılda yaptığı değişimlerle tüketicilerin... 

DSC_0173

L.Hair World Açıldı…

Mersin’in ilk ”okulundan mezun” kuaför salonu açıldı. İngiltere’de yaşadığı yıllarda yüksek okul... 

2.218 views

Alpaslan Şifan – Yeniden…

Kategori : Ana Sayfa - Etiketler :, , - Tarih : 03 Mart 2013

Huzur

Aslında bugün çok farklı şeyler yazmak üzere oturacaktım bilgisayarın başına. Fakat aldığım bir haber benim için bu günü tamamen değiştirdi. Yazmaya başlamadan bir kaç saat önce dayımın vefat ettiğini öğrendim. Ölüm size ne kadar yakından vurursa o kadar etkili oluyor. Ankara’ya gitmem gerekiyordu bir sonraki gün gerçekleştirilecek cenaze töreni için. O sırada dergiden yazımı isteyen bir telefon geldi, durumumu açıkladım “bu ay yazamayacağım” dedim. Daha sonra düşünmeye başladım ve aklıma gelenleri sizinle paylaşma gereği duydum. Her ölümle beraber düşündüğüm şeylerdi bunlar ama daha önce kimseyle paylaşmamıştım, ilk defa sizle paylaşıyorum.

3d-digital-art-wallpaper-1024x768-1004014

Hayatım boyunca hep kusursuz olmaya çalıştım. Çoğu zaman olamasam da, bu kusursuz olma çabası hep önümde bir engeldi. İstediğim, yapabileceğim çoğu şeyi yapmamı engelledi hep. Acaba diyorum kusurlarla dolu olsaydım şimdi nerede olurdum. Hırslıydım, daha çok kazanmalı, daha iyisini yapmalı, en iyi olmalıydım. İşlerimi ciddiyetle halletmem gerektiğini düşündüm hep, yanlış yapmamalı dikkatli olmalıydım. İçimde kalan birçok şey oldu zamanında yapamadığım ve artık çok geç olan. Hayat benimle dalga geçebiliyorsa ben neden onu bu kadar ciddiye alıyorum? Hayatı önemsememek için artık çok geç. O kadar çok sorumluluk aldıktan sonra omuzlarına nasıl gülüp geçebilirsin ki? En azından diyorum ki acaba “yeniden gelir miyim dünyaya?” İşte o zaman sırtımda çantamla hayatı ciddiye almadan, sorumsuz bir şekilde rüzgârın yönünde yaşardım hayatımı.

olum

Yeniden doğmak, dünyaya yeniden gözlerini açmak; öldükten sonra mı yoksa ölmeden önce mi? Muhtemelen yeniden doğmayacağız ama geriye sadece bir günümüz kalmış olsa bile, bizi mutsuz eden yüklerden kurtulup, maddi hırsları en aza indirip, en çok sevdiklerimize vakit ayırarak daha mutlu, daha huzurlu bir dünyaya yeniden gelmek için hala şansımız var. Daha fazla beklemeden çok fazla olmasa da atabildiğimiz ne varsa sırtımızdan atıp, zararsız yasaklarımızı delerek, biraz daha ödün vererek, daha çok güneşin doğuşunu izleyerek, daha az problem çözerek, yağmurun altında korkmadan sırılsıklam olana kadar koşarak, buz gibi havada dondurmamızı yiyerek, korkmadan çok geç olmadan hemen yeniden başlamak lazım hayata.

alpaslan şifan

Alpaslan Şifan

Share on Facebook

Kategoriler

Popüler Konular

Rastgele Konular

iletişim

webmaster@thecitydergisi.com