Ad Square
10394628_10152288654103380_2031411598537769774_n

Doğada Yoga Günleri Başladı…

Share on Facebook Bunu paylaş:YazdırFacebookLinkedInRedditE-postaStumbleUponGoogleTumblrPinterest Devamı →

selman ada

Selman Ada DOB Genel Müdürü Oldu…

Yaşamını Mersin’de sürdüren Besteci, Orkestra Şefi, Piyanist Selman Ada, 24 Temmuz 2014 tarihinde Devlet Opera ve... 

DSC_0027

L. Hair World’de Framesi Bakım Günleri Başladı…

Mersin’in ilk ve tek okullu bayan kuaförü Leyla Dilgil geçtiğimiz günlerde faaliyete geçirdiği L. Hair World... 

memoss001

Memoş Tantuni Kurumsallaşma Sürecini Hızlandırdı…

Mersin’in en lezzetli tantuni markası olan Memoş Tantuni son bir kaç yılda yaptığı değişimlerle tüketicilerin... 

DSC_0173

L.Hair World Açıldı…

Mersin’in ilk ”okulundan mezun” kuaför salonu açıldı. İngiltere’de yaşadığı yıllarda yüksek okul... 

1.234 views

AKDENİZ’DE METRUK BİNA YIKIMI…

Kategori : Ana Sayfa - Etiketler :, , , - Tarih : 12 Mart 2013

ihsaniye (1)

Yenimahalle ve İhsaniye Mahallesinde iki binanın daha yıkımı yapıldı

 yenimahalle yenimahalle (1)

Kent estetiğini olumsuz yönde etkileyen, madde bağımlılarının mesken edindiği metruk binaların yıkım işlemleri devam ediyor. Akdeniz Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü, son olarak Yenimahalle ve İhsaniye Mahallesinde bulunan iki metruk binanı daha yıkım işlemlerini gerçekleştirdi.

 ihsaniye

Akdeniz Belediyesi, kentin siluetini olumsuz yönde etkileyen, kent estetiğini bozan, madde bağımlılarının mesken edindiği ve aynı zamanda yıkılma tehlikesi nedeniyle can güvenliği için tehdit oluşturan binaların yıkım işlemlerini aralıksız sürdürüyor. Akdeniz Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü, son olarak Yenimahalle’de tek katlı, İhsaniye Mahallesinde iki katlı olmak üzere toplam iki adet binanın daha yıkım işlemlerini gerçekleştirdi. Mahalle sakinlerinin talepleri ve mal sahiplerinin rızası ile işlemleri başlatan Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler, yıkım öncesinde gerekli güvenlik önlemlerini aldılar. Önlemlerin alınmasının ve yolun yaya-araç trafiğine kapatılmasının ardından çalışmaya başlayan iş makineleri, her iki mahalledeki binaların yıkım işlemini kontrollü bir şekilde tamamladılar. Yıkım işlemi sonrasında oluşan moloz tabakası da, yine belediye ekipleri tarafından alındı. Metruk yapıların bulunduğu sokak sakinleri, yıkımı gerçekleştiren belediye ekiplerine teşekkür ettiler.

“Halkımızın can güvenliğini tehlikeye atamayız”

 başkan türk

Metruk yapıların mahalle sakinlerinin huzurunu kaçıracak biçimde kullanılmasının, aynı zamanda can ve mal güvenliğini tehdit altında olmasına izin vermeyeceklerini belirten Akdeniz Belediye Başkanı M. Fazıl Türk, belediyenin ilgili ekiplerinin tespit çalışması yaptığını ifade etti. Bunun yanı sıra bu binalarla ilgili gelen şikâyet ve talepleri ivedi bir şekilde değerlendirdiklerini vurgulayan Başkan Türk, “Yıkım işlemleri prosedürü, 3194 Sayılı İmar Kanununun 39’uncu madde hükümleri ile yürürlükteki diğer yasa ve yönetmeliklere göre gerçekleştiriyoruz. Fen İşleri ekiplerimiz, son olarak Yenimahalle 5331 Sokak ve İhsaniye Mahallesi 4902 Sokakta iki ayrı yıkım işlemi gerçekleştirdi. Yurttaşlarımızın can ve mal güvenliğini tehdit eden, kent estetiğini bozan bu tür yapılarla ilgili şikâyet ve talepleri zaman kaybetmeden işleme alıyoruz. Halkımız, metruk binalarla ilgili her türlü konuda Fen İşleri Müdürlüğü’nün (238 79 54) ve (238 79 55) nolu telefonlarına yapabilirler” dedi.

Share on Facebook

Kategoriler

Popüler Konular

Rastgele Konular

iletişim

webmaster@thecitydergisi.com