Ad Square
10394628_10152288654103380_2031411598537769774_n

Doğada Yoga Günleri Başladı…

Share on Facebook Bunu paylaş:YazdırFacebookLinkedInRedditE-postaStumbleUponGoogleTumblrPinterest Devamı →

selman ada

Selman Ada DOB Genel Müdürü Oldu…

Yaşamını Mersin’de sürdüren Besteci, Orkestra Şefi, Piyanist Selman Ada, 24 Temmuz 2014 tarihinde Devlet Opera ve... 

DSC_0027

L. Hair World’de Framesi Bakım Günleri Başladı…

Mersin’in ilk ve tek okullu bayan kuaförü Leyla Dilgil geçtiğimiz günlerde faaliyete geçirdiği L. Hair World... 

memoss001

Memoş Tantuni Kurumsallaşma Sürecini Hızlandırdı…

Mersin’in en lezzetli tantuni markası olan Memoş Tantuni son bir kaç yılda yaptığı değişimlerle tüketicilerin... 

DSC_0173

L.Hair World Açıldı…

Mersin’in ilk ”okulundan mezun” kuaför salonu açıldı. İngiltere’de yaşadığı yıllarda yüksek okul... 

1.508 views

Akdeniz’de Metruk Bina Yıkımı…

Kategori : Ana Sayfa - Etiketler :, , , , - Tarih : 23 Haziran 2013

barış mah yıkım 035

Akdeniz’de metruk binalara geçit yok

 Özellikle madde bağımlılarının mesken tuttuğu metruk binaların yıkım çalışmaları devam ediyor. Akdeniz Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü, Barış Mahallesinde bulunan terk edilmiş bir binanın daha yıkımını gerçekleştirdi.

barış mah yıkım 058

 Akdeniz Belediyesi kent estetiğini bozan, yıkılma ihtimali nedeniyle tehlike arz eden ve madde bağımlıları tarafından mesken tutulan metruk binaların yıkım işlemlerine ara vermeksizin devam ediyor. Mahalle sakinleri ile yurttaşlardan gelen şikâyetleri ve mülk sahiplerinin rızası ile harekete geçen Akdeniz Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü, söz konusu binaların kontrollü bir biçimde yıkımını gerçekleştiriyor. Fan İşlerine bağlı ekipler, Barış Mahallesi Soğuksu Caddesi üzerinde sahipleri tarafından kullanılmayan bir binanın yıkımını tamamladı. Özellikle Barış Mahallesi sakinlerinin şikâyetleri ve verdikleri dilekçe üzerine bölgeye sevk edilen ekipler, çalışmanın yapacağı cadde üzerinde gerekli güvenlik tedbirlerini aldı. İlk olarak metruk binanın içinde insan ya da kedi, köpek gibi bir canlı olup olmadığı kontrol edildi. Önlemlerin alınmasının ve yolun bir bölümünün yaya-araç trafiğine kapatılmasının ardından iş makineleri, binanın yıkım işlemini kontrollü bir şekilde tamamladılar. Yıkım işlemi sonrasında oluşan moloz tabakası da, yine belediyenin ilgili ekipleri tarafından alındı.

 barış mah yıkım 028

“Mahalle sakinlerinin huzuru sorumluluğumuz altında”

 Çalışmalara ilişkin bilgi veren Akdeniz Belediye Başkanı M. Fazıl Türk, mahalle sakinlerinin huzuru ve güvenliğini göz ardı edemeyeceklerini ifade etti. Metruk binaların yasadışı bir biçimde kullanılmasının kabul edilemez olduğunun altını çizen Başkan Türk, “Kentin siluetini bozan bu yapılar, aynı zamanda halkımızın can ve mal güvenliğini de tehdit etmektedir. Bu yapıların, 3194 Sayılı İmar Kanununun 39’uncu madde hükümleri ile yürürlükteki diğer yasa ve yönetmeliklere göre yıkım çalışmalarını herhangi bir gecikmeye mahal vermeksizin gerçekleştiriyoruz. Ancak Akdeniz Belediyesi sınırları yaklaşık 22 bin hektarlık büyük bir alanı kaplıyor. Bu nedenle metruk durumda bulunan veya süreç içerisinde metruk hale gelen binaların tespiti noktasında halkımızın ihbarları da son derece önemlidir. Yurttaşlarımız, metruk binalara ilişkin her türlü şikâyet ve taleplerini Fen İşleri Müdürlüğümüzün (238 79 54) ve (238 79 55) nolu telefonlarına iletebilirler. Fen İşleri ekiplerimiz de gelen taleplere en ivedi şekilde yanıt verecek ve gereğini yapacaktır” şeklinde konuştu.

Share on Facebook

Kategoriler

Popüler Konular

Rastgele Konular

iletişim

webmaster@thecitydergisi.com