Ad Square
10394628_10152288654103380_2031411598537769774_n

Doğada Yoga Günleri Başladı…

Share on Facebook Bunu paylaş:YazdırFacebookLinkedInRedditE-postaStumbleUponGoogleTumblrPinterest Devamı →

selman ada

Selman Ada DOB Genel Müdürü Oldu…

Yaşamını Mersin’de sürdüren Besteci, Orkestra Şefi, Piyanist Selman Ada, 24 Temmuz 2014 tarihinde Devlet Opera ve... 

DSC_0027

L. Hair World’de Framesi Bakım Günleri Başladı…

Mersin’in ilk ve tek okullu bayan kuaförü Leyla Dilgil geçtiğimiz günlerde faaliyete geçirdiği L. Hair World... 

memoss001

Memoş Tantuni Kurumsallaşma Sürecini Hızlandırdı…

Mersin’in en lezzetli tantuni markası olan Memoş Tantuni son bir kaç yılda yaptığı değişimlerle tüketicilerin... 

DSC_0173

L.Hair World Açıldı…

Mersin’in ilk ”okulundan mezun” kuaför salonu açıldı. İngiltere’de yaşadığı yıllarda yüksek okul... 

1.701 views

Akdeniz Belediyesi’nden Ailelere Kreş Hizmeti…

Kategori : Ana Sayfa - Etiketler :, , , , - Tarih : 20 Temmuz 2013

akdeniz belediyesi kreş-7

Akdeniz Belediyesi, ilklerine bir yenisini daha ekleyerek, Çay ve Çilek Mahallesi’nde 4-8 ve 3-6 yaş grubundaki miniklere ayrı sınıflar halinde bakım ve okul öncesi eğitim veren kreşleri hizmete açtı. Bölgede yoğun ilgi gören kreşlerde, annelere de ‘Okuma-Yazma, Aile ve Kadın Sağlığı’ eğitimleri veriliyor.

akdeniz belediyesi kreş-5

Akdeniz Belediyesi, halk yararına olan sosyal hizmet ve projelerine her geçen gün bir yenisini ekliyor. Belediye, Çay ve Çilek mahallesinde, uzman eğitmenlerin görev aldığı kreşleri hizmete açarak kenar mahallelerde bir ilke daha imza attı. Kültür Sosyal İşler Müdürlüğü’ne bağlı Çay Mahallesi Sanat Atölyesi bünyesinde, hizmete açılan kreşte, 55 çocuk eğitim alırken, mahalle sakinlerinden de 111 anne, kreşte sunulan eğitim atölyelerine katılıyor.

akdeniz belediyesi kreş-3

Hafta için her gün olmak üzere, sabah ve akşam 2 ayrı gruba hizmet verilen kreşte, 4 ve 8 yaş grubundaki çocuklar, çeşitli eğitim materyalleri aracılığıyla eğlenceli saatler geçiriyor. Kreşte miniklere, okul öncesi eğitimin yanı sıra, boyama ve süsleme gibi çeşitli materyaller aracılığıyla el becerilerini geliştirmeye yönelik eğitim de veriliyor. Çay Mahallesi’nin yanında, Çilek Mahallesi’nde de Halk Eğitim Merkezi işbirliğinde 3-6 yaş grubundaki miniklere bakım ve eğitim hizmeti verilirken, Güneş Mahallesi’nde ise annelere ve anne adaylarına ‘anne ve çocuk sağlığı’ konularında eğitimler sunuluyor.

akdeniz belediyesi kreş-2

Kreşte çocukların en çok sevdiği dakikalar ise hareketli müzikler eşliğinde ve hep birlikte dans ettikleri anlar. Bu anlarda kameralara hoş görüntüler yansırken, çocukların dansına kimi zaman eğitmenleri de katılarak onlara eşlik ediyor. Çocuklar bir yandan öğrenip diğer yandan eğlenirken, diğer bir odada ise annelerine, ‘Aile Eğitimi, Okuma-Yazma, Kadın Sağlığı, El Nakışı ve Takı-Tasarım’ gibi alanlarda da uzmanlar tarafından eğitim veriliyor. Kadınlar, öğrendikleri meslek ve el becerileri sayesinde aile bütçelerine katkıda bulunma imkânı yakalıyor.

 

Çay, Çilek ve Güneş mahallesi sakinlerine böylesi bir hizmeti sunmaktan mutluluk duyduklarını dile getiren Akdeniz Belediye Başkanı M. Fazıl Türk, Akdeniz’in, ilkler ve yeniliklerle anılan bir belediye olmaya devam edeceğini ifade etti. Başkan Türk, “Akdeniz’in kenar mahallelerinde yaşayan halkın ihtiyaç duyduğu, ancak geçmişte ihmal edilen hizmet ve projelerimiz sürecektir. Kreş hizmetimiz de bunlardan sadece birisidir. Kreşlerde verilen eğitimler, çocuklarımızın kendisini ifade edebilen, özgüveni yüksek, yaratıcı, paylaşımı bilen, estetik duygusu kazanmış ve başkasının haklarına saygı gösteren bireyler olmaları açısından çok anlamlıdır. Yine eğitmenlerin verdiği okul öncesi eğitim de minik çocuklarımızı ilköğretim çağına hazırlayacak önemli bir basamaktır” dedi.

akdeniz belediyesi kreş-1

Sözlerini, “Çay, Çilek ve Güneş mahalleleri sakinlerinin ilgisi, ne kadar doğru ve yerinde bir hizmet verdiğimizin ispatıdır” şeklinde sürdüren Başkan Türk, “Kreşe başvuran kadınlara, meslek ve el becerilerini geliştirici eğitimler verilmesi de ayrıca çok anlamlıdır. Zira bu sayede kadınlar, ürettiklerini satarak, aile bütçelerine de katkı sunma fırsatı elde ediyor. Gerek gösterdikleri yakın ilgiden dolayı annelere, gerekse de anne ve çocuklara eğitim ve bakım hizmeti veren Kültür Sosyal İşler Müdürlüğü uzmanları ve personeline teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Share on Facebook

Kategoriler

Popüler Konular

Rastgele Konular

iletişim

webmaster@thecitydergisi.com