Ad Square
10394628_10152288654103380_2031411598537769774_n

Doğada Yoga Günleri Başladı…

Share on Facebook Bunu paylaş:YazdırFacebookLinkedInRedditE-postaStumbleUponGoogleTumblrPinterest Devamı →

selman ada

Selman Ada DOB Genel Müdürü Oldu…

Yaşamını Mersin’de sürdüren Besteci, Orkestra Şefi, Piyanist Selman Ada, 24 Temmuz 2014 tarihinde Devlet Opera ve... 

DSC_0027

L. Hair World’de Framesi Bakım Günleri Başladı…

Mersin’in ilk ve tek okullu bayan kuaförü Leyla Dilgil geçtiğimiz günlerde faaliyete geçirdiği L. Hair World... 

memoss001

Memoş Tantuni Kurumsallaşma Sürecini Hızlandırdı…

Mersin’in en lezzetli tantuni markası olan Memoş Tantuni son bir kaç yılda yaptığı değişimlerle tüketicilerin... 

DSC_0173

L.Hair World Açıldı…

Mersin’in ilk ”okulundan mezun” kuaför salonu açıldı. İngiltere’de yaşadığı yıllarda yüksek okul... 

1.543 views

Akdeniz Belediyesinde Vezneler Hafta Sonu Açık…

Kategori : Ana Sayfa - Etiketler :, , , - Tarih : 23 Mayıs 2013

gelirler vezne-1

Emlak ve Çevre Temizlik vergilerinde son gün 31 Mayıs

Merkez hizmet binası vezneleri hafta sonu da hizmette

Akdeniz Belediyesi Mali Hizmetler Müdürlüğü, Emlak ve Çevre Temizlik Vergisi (ÇTV) ilk taksitinin 31 Mayıs tarihine kadar ödenmesi gerektiğini hatırlattı. Vergi mükellefleri, 25–26 Mayıs tarihlerine denk gelen hafta sonunda da vergilerini Akdeniz Belediyesi merkez hizmet binası veznelerine yatırabilecekler.

 gelirler vezne-2

Akdeniz Belediyesi Mali Hizmetler Müdürlüğü, her yıl Emlak ve ÇTV ödemelerinin son günlerinde yaşanan yoğunluğa karşı bir dizi tedbir aldı. Buna göre Akdeniz Belediyesi merkez hizmet binası vezneleri, 25–26 Mayıs tarihlerine denk gelen hafta sonu da hizmette olacak. Konu ilgili bir açıklama yapan Akdeniz Belediyesi Mali Hizmetlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı İbrahim Çakan, Emlak ve ÇTV mükelleflerinin vergilerini rahat bir şekilde yapmaları için fazla mesai yapacaklarını ifade etti. Merkez hizmet binası veznelerinin hafta içi ve hafta sonu da 08.00–17.00 arası tahsilâtları gerçekleştireceğini dile getiren İbrahim Çakan, “Vergi mükellefi yurttaşlarımızın ödemelerini son güne bırakmamalarını rica ediyoruz. Akdeniz Belediyesi olarak normal mesai günlerinde merkez hizmet binamızın yanı sıra Kazanlı ve Yenitaşkent’te bulunan hizmet noktalarımızdaki veznelerden vergi ödemelerini kabul ediyoruz. Hafta içi çalışan veya işleri nedeniyle vergi ödemelerini yapamayan mükelleflerimiz için de Akdeniz Belediyesi merkez binamızdaki vezneleri 25–26 Mayıs tarihlerinde açık tutacağız. Hafta sonu bu veznelerimiz 08.00–17.00 saatleri arasında kesintisiz olarak hizmet verecek. Bütün veznelerimiz nakit ödemeleri kabul ederken, merkez bina veznelerimizde aynı zamanda kredi kartı ile vergi ödemelerini yapmak mümkün olacak” şeklinde konuştu.

İnternet üzerinden e-belediye uygulaması ile ödeme yapılabiliyor

 bşk yrd. ibrahim çakan

Akdeniz Belediyesi’nin geçtiğimiz yıl e-belediye uygulamasına geçtiğini de anımsatan İbrahim Çakan, “Bilgi teknolojilerini günlük yaşama entegre etmeyi hedeflediğimiz ve ‘Belediyemiz dünyanın her yerinden bir tık uzakta’ sloganıyla başlattığımız e-belediye uygulaması ile de mükelleflerimiz ödemelerini internet üzerinden gerçekleştirebiliyorlar. Belediye-yurttaş ilişkisini sanal ortama taşıdığımız bu uygulama ile şifresini edinen gerçek ve tüzel mükelleflerimiz Emlak, ÇTV, İlan-Reklâm vergilerini havale ya da kredi kartı aracılığıyla ödeyebiliyor. Sisteme, Akdeniz Belediyesi’nin http://www.akdeniz.bel.tr/ resmi web adresi üzerinden ulaşan yurttaşlarımız ödemelerinin yanı sıra arsa değer tespiti, dilek ve şikâyet, ödeme makbuzlarının dökümü, rayiç değerleri, evrak takibi gibi işlemleri de gerçekleştirebiliyorlar. Mükelleflerimizin vergilerini kendilerine en uygun yolla ve cezalı duruma düşmemesi için ay sonuna kadar ödemelerini bekliyoruz” dedi. Başkan Yardımcısı Çakan, bankacılık hizmetlerini kullanmayan veya Mersin dışında bulunan mükellefler için posta çeki ile ödeme seçeneğinin bulunduğunu da sözlerine ekledi.

Share on Facebook

Kategoriler

Popüler Konular

Rastgele Konular

iletişim

webmaster@thecitydergisi.com