Ad Square
10394628_10152288654103380_2031411598537769774_n

Doğada Yoga Günleri Başladı…

Share on Facebook Bunu paylaş:YazdırFacebookLinkedInRedditE-postaStumbleUponGoogleTumblrPinterest Devamı →

selman ada

Selman Ada DOB Genel Müdürü Oldu…

Yaşamını Mersin’de sürdüren Besteci, Orkestra Şefi, Piyanist Selman Ada, 24 Temmuz 2014 tarihinde Devlet Opera ve... 

DSC_0027

L. Hair World’de Framesi Bakım Günleri Başladı…

Mersin’in ilk ve tek okullu bayan kuaförü Leyla Dilgil geçtiğimiz günlerde faaliyete geçirdiği L. Hair World... 

memoss001

Memoş Tantuni Kurumsallaşma Sürecini Hızlandırdı…

Mersin’in en lezzetli tantuni markası olan Memoş Tantuni son bir kaç yılda yaptığı değişimlerle tüketicilerin... 

DSC_0173

L.Hair World Açıldı…

Mersin’in ilk ”okulundan mezun” kuaför salonu açıldı. İngiltere’de yaşadığı yıllarda yüksek okul... 

1.394 views

AKDENİZ BELEDİYESİNDE KADIN SAĞLIĞI EĞİTİMLERİ BAŞLIYOR…

Kategori : Ana Sayfa, Sağlık - Etiketler :, , , - Tarih : 11 Şubat 2013

003

Akdeniz Belediyesi Çocuk ve Gençlik Sağlık Danışma Merkezi farklı konulardaki eğitim çalışmalarına devam ediyor. Türkiye Aile Planlaması Vakfı ile yapılan işbirliği çerçevesinde düzenlenecek program kapsamında ‘güvenli annelik, beslenme, iletişim ve haklar gibi konuları kapsayan eğitimler verilecek.

çocuk gençlik sağlık merkezi logo

Akdeniz Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde hizmet veren Çocuk ve Gençlik Sağlık Danışma Merkezi, kenar mahallelerde yaşayan kadınlara ulaşarak çeşitli konularda eğitimler vermeye yönelik çalışmalarını sürdürüyor. Merkez, bu kapsamda 12 Şubat 2013 Salı günü (yarın) saat 12:30’da, Şevketsümer Mahallesi’nde bulunan Yoksullukla Mücadele ve Sürdürülebilir Kalkınma Derneği (Nar-Der) binasında kadın sağlığı eğitimlerine başlıyor.

002

Türkiye Aile Planlaması Vakfı ile yapılan işbirliği çerçevesinde düzenlenecek olan etkinlikler 13 hafta sürecek. Dr. Didem Gediz Gelegen tarafından verilecek eğitimler boyunca kadınlara, ‘güvenli annelik, temizlik, beslenme, cinsellik, üreme sağlığı, iletişim, haklar, çocuklar ve ergenler ve genel sağlığı koruyucu davranışlar’ gibi konularda eğitimler verilecek. Eğitimler sonunda katılımcılara sertifikaları da verilecek.

bşk yrd. makbule kaplan

Merkez tarafından, 7 Şubat 2013 tarihinde verilmeye başlanan Sınav Performansı Geliştirme Eğitimi de 28 Şubat tarihine dek sürecek. Ayrıca 25 Şubat 2013 tarihinde de KAOS GL ile birlikte Akdeniz Kent Konseyi Salonu’nda saat 10:00’da, “LGBT Hakları Eğitimi” de verilecek.

 

Bu konudaki çalışmalar hakkında bir açıklama yapan Akdeniz Belediyesi Kültür Sosyal Sağlık İşleri Müdürlüğü’nden Sorumlu Başkan Yardımcısı Makbule Kaplan, sağlığa yönelik eğitimlerin önemine işaret ederek, kadınları eğitim programlarına katılmaya davet etti. Özgür ve bilinçli bir toplumun, kadınların özgürlüğü ve bilinçlenmesinden geçtiğine dikkati çeken eden Makbule Kaplan, “Bu tür eğitimler, kadına ve aileye koruyucu sağlık davranışları kazandıracak, sağlık bilincini yükseltecek ve böylelikle kadını güçlendirecek olan eğitimlerdir. Dolayısıyla daha çok kadına ulaşmalı, eğitim ve bilinçlendirme çalışmalarını hayata geçirmeliyiz. Çünkü sağlıklı bir toplumun temeli, sağlıklı bir aileden başlar.

 manşet foto (arşiv)

Sağlıklı bir ailenin oluşabilmesi de ailenin; fiziksel, ruhsal, psikolojik ve sosyal hayatıyla yakından ilgilidir. Tüm bu unsurların güçlü olması demek, ailenin de güçlü olması demektir. Kadının eğitim düzeyi arttıkça, ekonomik ve sosyal yaşama katılımı, toplumda etkinliği artar. Bu nedenle kadınların ve kız çocuklarının yaşamın her alanındaki eğitimine ayrı bir önem verilmelidir. Bizler de Akdeniz Belediyesi olarak bu konularda duyarlılık yaratmak ve daha çok kadına ulaşmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz” dedi.

001

Share on Facebook

Kategoriler

Popüler Konular

Rastgele Konular

iletişim

webmaster@thecitydergisi.com