Ad Square
10394628_10152288654103380_2031411598537769774_n

Doğada Yoga Günleri Başladı…

Share on Facebook Bunu paylaş:YazdırFacebookLinkedInRedditE-postaStumbleUponGoogleTumblrPinterest Devamı →

selman ada

Selman Ada DOB Genel Müdürü Oldu…

Yaşamını Mersin’de sürdüren Besteci, Orkestra Şefi, Piyanist Selman Ada, 24 Temmuz 2014 tarihinde Devlet Opera ve... 

DSC_0027

L. Hair World’de Framesi Bakım Günleri Başladı…

Mersin’in ilk ve tek okullu bayan kuaförü Leyla Dilgil geçtiğimiz günlerde faaliyete geçirdiği L. Hair World... 

memoss001

Memoş Tantuni Kurumsallaşma Sürecini Hızlandırdı…

Mersin’in en lezzetli tantuni markası olan Memoş Tantuni son bir kaç yılda yaptığı değişimlerle tüketicilerin... 

DSC_0173

L.Hair World Açıldı…

Mersin’in ilk ”okulundan mezun” kuaför salonu açıldı. İngiltere’de yaşadığı yıllarda yüksek okul... 

2.911 views

Akdeniz Belediyesi Yol-Kaldırım İhalesi Yapıldı…

Kategori : Ana Sayfa - Etiketler :, , , , , , , , - Tarih : 07 Şubat 2013

005mersin-akdeniz-belediyesi-logosudur

Akdeniz Belediyesi, Fen İşleri Müdürlüğü’ne ait yol ve kaldırım düzenlemesi ihalesini gerçekleştirdi. Yapılan ihale sonucu belirlenen program dâhilinde 17 bin metrekare alanın yol ve kaldırım düzenlemesi yapılacak.

_DSC5841 İhale İşleri 003

Akdeniz Belediyesi şeffaflık ilkesi çerçevesinde bir ihalesini daha gerçekleştirdi. Akdeniz Belediyesi İhaleli İşler birimi tarafından, Fen İşleri Müdürlüğüne ait Yol ve Kaldırım Düzenlemesi işine ait ihale, geçtiğimiz hafta yapıldı. İhale, belediye sınırları içerisinde muhtelif mahallelerde imar yollarında projeli ve yağmur oluklu kaldırım-bordür döşenmesini, bunun yanı sıra yolların kilitli parke taşı kaplanmasını içeriyor. Buna göre yüklenici firma, söz konusu imar yollarındaki kaldırım imalatına ait kazı ve dolgu işlerini, bu yollarda natürel ve renkli bordür döşenmesi işlerini yapacak. Ayrıca, kaldırımların prefabrik beton parke ve yağmur oluğu döşenmesini; kesişen cadde ve sokak başlarında ihtiyaca göre yağmur suyu drenajı için demirli betondan prefabrik ızgaralar yerleştirilmesi işlerini de yapacak.

004 003

Toplam 17 bin metrekare alan üzerinde yapılacak çalışmalar için yapılan ihale için 9 firma dosya aldı, 6 firma teklif vererek katılım gösterdi. Yapılacak çalışmaya ilişkin belediyenin öngördüğü yaklaşık maliyet 497 bin 251 lira 60 kuruş iken, ihale komisyonunca uygun bulunan en düşük teklif 358 bin lira, kırım oranı yüzde 28 oldu. İhale sonucu, kilitli parke taşı döşeme için zemin hazırlanması, malzeme ve işçilik dâhil teklif fiyatı 21 TL/metrekare olarak gerçekleşti.

İhale İşleri 005

“Kamu yararına azami çaba”

Fen İşleri Müdürlüğünün yol ve kaldırım düzenlemesi ihalesi hakkında bilgi veren Akdeniz Belediye Başkanı M. Fazıl Türk, ihalelerin yürürlükteki yasa ve düzenlemelere uygun bir biçimde gerçekleştirildiğini vurguladı. Belediye tarafından gerçekleştirilen ihalelerde, kamu yararına yönelik azami çaba sarf edildiğinin altını çizen Başkan Türk, “Belediye olarak içinde bulunduğumuz maddi olanaksızlıklara rağmen, özel sektöre düzenli ödemelerimiz nedeniyle ihalelerimiz yüksek katılıma sahne oluyor. Bu yüksek katılım, beraberinde rekabeti de getiriyor ve yaklaşık maliyetlerin altında, yüksek kırımlı rakamlar elde ediyoruz. Piyasa koşulları ve benzer işlere yönelik diğer kurumlarca sonuçlanan işlere bakıldığında, gerçekleştirilen ihalelerimizde kamu yararını azami ölçüde gözettiğimiz görülecektir. Daha az bütçe ve ödenek ile daha çok iş yapma hedefimiz, halkımızın vergilerinin en ekonomik ve yararlı biçimde kullanılması sonucunu doğurmaktadır. İhale sürecinden işin tamamlanmasına kadar bütün arkadaşlarımız, bu sorumluluğun bilinciyle görev yapmaktadırlar” şeklinde konuştu. Başkan Türk, “Şeffaf ve hesap verebilir belediyecilik” ilkesi çerçevesinde, ihale sonuçlarını kamuoyu ile paylaşacaklarını da sözlerine ekledi.

001

Share on Facebook

Kategoriler

Popüler Konular

Rastgele Konular

iletişim

webmaster@thecitydergisi.com