Ad Square
10394628_10152288654103380_2031411598537769774_n

Doğada Yoga Günleri Başladı…

Share on Facebook Bunu paylaş:YazdırFacebookLinkedInRedditE-postaStumbleUponGoogleTumblrPinterest Devamı →

selman ada

Selman Ada DOB Genel Müdürü Oldu…

Yaşamını Mersin’de sürdüren Besteci, Orkestra Şefi, Piyanist Selman Ada, 24 Temmuz 2014 tarihinde Devlet Opera ve... 

DSC_0027

L. Hair World’de Framesi Bakım Günleri Başladı…

Mersin’in ilk ve tek okullu bayan kuaförü Leyla Dilgil geçtiğimiz günlerde faaliyete geçirdiği L. Hair World... 

memoss001

Memoş Tantuni Kurumsallaşma Sürecini Hızlandırdı…

Mersin’in en lezzetli tantuni markası olan Memoş Tantuni son bir kaç yılda yaptığı değişimlerle tüketicilerin... 

DSC_0173

L.Hair World Açıldı…

Mersin’in ilk ”okulundan mezun” kuaför salonu açıldı. İngiltere’de yaşadığı yıllarda yüksek okul... 

1.143 views

Akdeniz Belediyesi Hizmet Birimleri Görev Başında…

Kategori : Ana Sayfa - Etiketler :, , , , - Tarih : 23 Ağustos 2013

hizmet birimleri çalışıyor-12

Akdeniz Belediyesi Teknik Hizmet Birimleri, görev ve sorumluluk alanlarına giren bütün bölgelerdeki çalışma ve faaliyetlerini, plan, program ve koordinasyon içinde ara vermeden devam ettiriyor.

hizmet birimleri çalışıyor-11 hizmet birimleri çalışıyor-10

Akdeniz Belediyesi’ne bağlı icracı teknik hizmet birimleri, geçen aylarda güçlendirilen araç filosu ve uygun hava koşullarının da katkısıyla merkez ve çevre mahalle ayırımı yapmadan, hizmetlerine devam ediyor. Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ayrı ekipler, aynı anda farklı mahallelere çıkarma yaparak on binlerce tonluk ve kilometrelerce uzunluktaki sokaklarda asfalt kaplama ve yama hizmetinin yanı sıra, yeni yol açma, sokakları kilit taşı ve bordürle döşeme çalışmalarını sürdürüyor. Ekipler ayrıca, zarar gören yağmur suyu ızgaralarının tamir ve temizliği, metruk binaların yıkımı ve molozların alınması çalışmalarını da ara vermeden devam ediyor.

hizmet birimleri çalışıyor-8 hizmet birimleri çalışıyor-7

Park ve Bahçeler Müdürlüğü’ne bağlı ekipler ise, park ve yeşil alanların genel temizliği ve yenilenmesi, oyun gruplarının bakım, onarım ve boyanması, park, yeşil alan, kavşak ve orta refüjlerdeki çevre düzenlemesi, çim biçimi ve sulanması gibi hizmetleri yerine getiriyor. Belediye fidanlığında mevsimlik çiçeklerin üretimi ve dikimini de yaparak Akdeniz’i cennetten bir köşeye çeviren ekipler, sürücülerin ve yayaların görüş açısını engelleyerek hayati tehlike yaratan ağaç ve çalıların budanmasını da yapıyor. Ekipler ayrıca, ağaç ve çalı budanması ve çim biçimi için, başvuran resmi ve özel kurum ve kuruluşların taleplerini de yerine getiriyor.

 hizmet birimleri çalışıyor-5

Zabıta Müdürlüğü ekipleri de, Ramazan ayı ve Bayramı sonrasında da halk sağlına yönelik riskleri ortadan kaldırmak için fırın, patiseri, lokanta, kasaplar ile gıda üretimi ve satışı yapan işyerlerine yönelik denetimlerine devam ediyor. Ekipler, gıdalara ait numuneleri kontrol için sağlık kuruluşlarına gönderirken, halkın sağlığıyla oynadığı tespit edilen, hijyen ve temizlik kurallarına uymayan işyeri sahiplerini uyarıyor ve ilgili yasalar çerçevesinde işlem uyguluyor.

hizmet birimleri çalışıyor-6 hizmet birimleri çalışıyor-4

Temiz ve sağlıklı bir Akdeniz ve Mersin için 7 gün 24 saat görev başında olan Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri ise, ilçe sınırları içindeki 57 mahalleden, günde 350 ila 400 ton arasında çöp topluyor ve katı atık depolama tesisine taşıyor. Kentte, ayda 12 tona yakın geri dönüşümü mümkün atık da toplayan temizlik işleri ekipleri, ekonomiye de ciddi bir katkı sağlıyor. Ekipler, kirlenen ve koku yayan konteynırların iç-dış temizliğini de modern yıkama aracıyla yaparak konteynırları, bakteri, mikrop ve haşere oluşumuna karşı ilaçlı sıcak suyla dezenfekte ediyor.

hizmet birimleri çalışıyor-3 hizmet birimleri çalışıyor-2

Share on Facebook

Kategoriler

Popüler Konular

Rastgele Konular

iletişim

webmaster@thecitydergisi.com