Ad Square
10394628_10152288654103380_2031411598537769774_n

Doğada Yoga Günleri Başladı…

Share on Facebook Bunu paylaş:YazdırFacebookLinkedInRedditE-postaStumbleUponGoogleTumblrPinterest Devamı →

selman ada

Selman Ada DOB Genel Müdürü Oldu…

Yaşamını Mersin’de sürdüren Besteci, Orkestra Şefi, Piyanist Selman Ada, 24 Temmuz 2014 tarihinde Devlet Opera ve... 

DSC_0027

L. Hair World’de Framesi Bakım Günleri Başladı…

Mersin’in ilk ve tek okullu bayan kuaförü Leyla Dilgil geçtiğimiz günlerde faaliyete geçirdiği L. Hair World... 

memoss001

Memoş Tantuni Kurumsallaşma Sürecini Hızlandırdı…

Mersin’in en lezzetli tantuni markası olan Memoş Tantuni son bir kaç yılda yaptığı değişimlerle tüketicilerin... 

DSC_0173

L.Hair World Açıldı…

Mersin’in ilk ”okulundan mezun” kuaför salonu açıldı. İngiltere’de yaşadığı yıllarda yüksek okul... 

1.276 views

7. TÜRK MÜZİĞİ FESTİVALİ BAŞLADI…

Kategori : Ana Sayfa, Kültür-Sanat - Etiketler :, , , - Tarih : 04 Nisan 2013

5201

Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl 7.’si düzenlenen Türk Müziği Festivali, Umut Akyürek konseriyle başladı.

5202

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Macit Özcan ile Mezitli Belediye Başkanı Uğur Yıldırım’ın da iştirak ettiği gece, Mersin Büyükşehir Belediye Konservatuvarı solistlerinin seslendirdikleri parçalarla başladı.

Şef Şeyda Güner yönetimindeki Mersin Büyükşehir Belediye Konservatuvarı Koro ve Orkestrası eşliğinde sahne alan sanatçılar, birbirinden güzel sanat müziği eserlerini Mersinli sanatseverler için seslendirdiler.

Daha sonra sahne alan TRT sanatçılarından Umut Akyürek, seslendirdiği parçalarla salonu dolduranlara Türk Sanat Müziği ziyafeti çekti. Yaklaşık 2 saat sahnede kalan Umut Akyürek’in değişik makamlarda seslendirdiği şarkılarının birçoğuna, dinleyiciler de eşlik etti.

5203

Konser sonrası sahneye gelerek sanatçı Umut Akyürek’i tebrik eden ve bir plaket takdim eden Başkan Macit Özcan, “Bu yıl yedincisini düzenlediğimiz Türk Müziği Festivali’ne göstermiş olduğunuz ilgiden dolayı hepinize teşekkür ederim. Bizler de sanata ve kültüre verdiğimiz desteğin bir göstergesi olarak böylesi bir geceyi düzenlemekten dolayı büyük gurur yaşamaktayız.” dedi.

Görevde bulunduğu 14 yıl süresince Mersin’in hemen her sorununa çözüm üretme gayreti içerisinde bulunduklarını ifade eden Başkan Macit Özcan, “Ancak bu çalışmaların yanı sıra kültür ve sanatı es geçemezdik.  Bu yıl yedincisini düzenlediğimiz bu festival de, sanata olan sevgimizin bir göstergesidir. Sanatçılarımıza etkinliğimize katılmalarından ötürü, Mersinli tüm sanatseverler adına teşekkür ediyorum. Tüm vatandaşlarımızı da ücretsiz olarak gerçekleşen bu etkinliğe davet ediyorum. Ayrıca son gün gerçekleşecek olan Sibel Can konserini de yer sıkıntısı yaşanmaması adına Cumhuriyet Meydanı’na aldırmaya çalışıyoruz.” diye konuştu.

Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği 7. Türk Müziği Festivali, 10 gün boyunca  değişik ses ve saz sanatçılarının gerçekleştireceği konserlerle devam edecek ve festivalin finalini 11 Nisan Perşembe akşamı ünlü sanatçı Sibel Can yapacak.

5199

 

Share on Facebook

Kategoriler

Popüler Konular

Rastgele Konular

iletişim

webmaster@thecitydergisi.com