Ad Square
10394628_10152288654103380_2031411598537769774_n

Doğada Yoga Günleri Başladı…

Share on Facebook Bunu paylaş:YazdırFacebookLinkedInRedditE-postaStumbleUponGoogleTumblrPinterest Devamı →

selman ada

Selman Ada DOB Genel Müdürü Oldu…

Yaşamını Mersin’de sürdüren Besteci, Orkestra Şefi, Piyanist Selman Ada, 24 Temmuz 2014 tarihinde Devlet Opera ve... 

DSC_0027

L. Hair World’de Framesi Bakım Günleri Başladı…

Mersin’in ilk ve tek okullu bayan kuaförü Leyla Dilgil geçtiğimiz günlerde faaliyete geçirdiği L. Hair World... 

memoss001

Memoş Tantuni Kurumsallaşma Sürecini Hızlandırdı…

Mersin’in en lezzetli tantuni markası olan Memoş Tantuni son bir kaç yılda yaptığı değişimlerle tüketicilerin... 

DSC_0173

L.Hair World Açıldı…

Mersin’in ilk ”okulundan mezun” kuaför salonu açıldı. İngiltere’de yaşadığı yıllarda yüksek okul... 

1.613 views

2.Geleneksel Çocuk Oyunları Şenliği 19 Nisan’da Başlıyor…

Kategori : Ana Sayfa, Mekanlar - Etiketler :, , , - Tarih : 16 Nisan 2013

palm03

Palm City Alışveriş Merkezi’nin ana sponsorluğunda organize edilen Geleneksel Çocuk Oyunları Şenliği’nin 2’ncisi bu yıl 19 Nisan’da başlıyor. 3 gün sürecek şenlikte geleneksel oyunlar, yarışmalar, atölye etkinlikleri, müzik dinletileri ve konserlerin yanı sıra sürpriz faaliyetler yer alacak.

Palm City Mersin Cocuk Senligi2

Yoğun katılımın beklenildiği şenlikte, devlet okulları, özel okullar, kreşler ve sanat akademileri kendilerini tanıtma imkanı bulacak. 23 Nisan Çocuk Haftası nedeniyle Viyola Organizasyon tarafından Palm City Alışveriş Merkezi’nin bahçesinde düzenlenecek etkinlikler kapsamında çocuklara sağlık taramaları yapılacak.

Şenlik aracılığı ile yabancı ülke çocuklarının da Mersin’deki çocuklarla buluşması sağlanacak. Bu etkinlikle ülkelerarası çocukların kardeşlik, sevgi ve dostluk bağlarının geliştirilmesi amaçlanıyor. Ayrıca şenlikle, katılımcı çocukların oyun ve yarışmalarda öz güvenlerini artırmak hedefleniliyor.

palm01

Aileleri ile birlikte şenliğe katılacak çocuklar, göz, diş ve kulak burun boğaz sağlık taramalarından geçirilecek. Şenliğe ziyaret amaçlı gelen çocuklar için de güvenli oyun alanları kurulacak ve çocukların sevdiği bir sanatçının da konserine yer verilecek. Etkinlik alanında oyun ve yarışmalar için görevliler tarafından takımlar oluşturulacak ayrıca okul takımları da kendi okul formalarıyla şenlikte yer alabilecek.

Halat çekme, sandalye kapmaca, çuval yarışı, balon patlatma, mum yapma ve kaşıkta yumurta taşıma yarışmalarının yapılacağı şenlik 19 Nisan’da başlayacak. Şenliğin ilk günü bando orkestrası açılış yürüyüşü, protokol açılış konuşması, halk dansları gösterileri, serbest oyunlar, yarışmalar, uluslararası katılımcıların gösterileri, okulların gösterileri, çocuk şarkıları dinletisi, illüzyon ve jonklor gösterisi, Müzikal Kukla Tiyatrosu, animasyonlu eğlenceler gerçekleşecek.

Şenlik, çocukların sevgilisi Gökçe’nin 20 Nisan Cumartesi günü saat 20.30’da gerçekleşecek muhteşem konseri ile renklenecek.

palm02

Share on Facebook

Kategoriler

Popüler Konular

Rastgele Konular

iletişim

webmaster@thecitydergisi.com